Bir gaz kurutucu bir elektrikli kurutucuya dönüştürülebilir mi?


11

Tamamen elektrikli bir daireye taşınıyorum ve bir gaz kurutucum var. 3 yaşında. Elektrikli kurutucuya dönüştürülebilir mi? Bunu yapacak birini nasıl bulurum?


10
Bu var mümkün - bir şey mümkün ; doğru miktarda araştırma, tasarım, mühendislik ve bilgisayar korsanlığı ile gaz kurutucunuzdan bir araba yapabilirsiniz. Soru fizibilite yerine .
kedi

3
Bu soruyu okuyana kadar hiç gaz kurutucu duymamıştım. Amerikalı bir şey mi?
Tom Wright

2
@Taegost - Hiç görmediğinize şaşırdım - en azından orta batıda oldukça yaygınlar. Aslında bir elektrikli kurutma makinesi sahibi olduğumu sanmıyorum.
Eric Petroelje

1
@Taegost Elektrikli kurutucuları sadece mağazalarda sergilenebilirler, ancak neredeyse her satılık kurutucu hem elektrikli hem de gazlı versiyonlarda satın alınabilir. Gaz fiyatları genellikle elektrik oranlarından daha ucuzdur, bu da gazı kullanacak her şey için çok daha çekici bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, bazı alanlar gaz için bağlanmamıştır, bu yüzden orada daha az yaygın olabilir.
mmathis

Yanıtlar:


36

Genel olarak, hayır bunu yapamazsınız.

Üreticinin gaz ve elektrikli modelleri arasında aynı parçaların çoğunu kullanmasının mümkün olduğunu ve bir dönüşüm yapmak için yeterli parça satın alabileceğinizi varsayalım, ancak bu muhtemelen ilk etapta bir elektrikli kurutucu satın almaktan daha pahalıya mal olacaktır.

Ama hiç desteklenen bir dönüşüm kiti görmedim - tavsiyem: gaz kurutucusunu sat ve bir elektrik al.


4

Propan kullanmak için dönüştürebilirsiniz. bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Nasıl yapılacağı hakkında bazı videolar var.

Çalışmasını veya ömrünü nasıl etkileyeceğini bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=7MC2xuQqQW0

resim açıklamasını buraya girin


2
Apartmanın bu kadar güvenli bir şekilde (ve onaylı) yapılmasının sadece bir elektrikli kurutucu satın almaktan çok daha pahalı olacağını düşünüyorum. Propan tankını dairenin dışında güvenli bir şekilde bulmak ve kurutucunun bulunduğu yere bir gaz hattı çalıştırmak ucuz olmayacaktır. Ve sonra yine de periyodik olarak tankı doldurmakla uğraşmak zorunda kalacaktı. Küçük bir tank, bir kurutucunun akışını kaldırabilecek kadar büyük olmayabilir.
Johnny

4
bu maliyetin alakalı olduğunu varsayar. Gaz kurutucunun anlamlı duygusal değeri varsa ve OP onsuz olamazsa ne olur?
Tschallacka

6
Ah hatıralar. Daha kötüsü en kötüye gelirse ve propan dönüşümü işe yaramazsa, OP hala doldurmak ve oturma odasında sergilemek için bir taksidermiste götürebilir.
statueuphemism

Propan, havadan daha ağır olduğu için metandan çok daha tehlikelidir. Bu korkunç bir tavsiye.
JonathanReez

Herhangi bir yanıcı madde ile, uygun olmayan şekilde veya eskimiş ekipmanlarla kullanıldığında tehlikelidir. Sizin mantığınıza göre, havadan daha hafif olduğu için hidrojene dönüştürülmelidir
Tschallacka
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.