Altıgen cıvatalar için farklı kalınlık kafaları / somunları var mı?


4

Yerel ev depomdaki altıgen cıvataların (özellikle 3 / 8-16 ebatları) altıgen başlığın kalınlığı aynıdır. Bana yaklaşık 3/16 inç kalınlığında görünüyor. Bir alüminyum bloğun içindeki altıgen vidayı ve alüminyum bloğun diğer ebatına karşılık gelen bir cıvatayı, böylece erkek altıgen cıvata yapışıp sabitleyeceğim. Bununla birlikte, altıgen cıvata başının geniş kalınlığı ve altıgen somunun kalınlığından dolayı, çok kalın bir alüminyum parçası kullanmamı gerektirecekti. Daha ince altıgen başlı cıvata başlıkları / somunları yaparlar, böylece taban için daha ince bir alüminyum parçası kullanabilir miyim?

Bu, evimdeki kamera sistemi için bir taban plakası standı için, 3 / 8-16 birlikte çalışacağım tüm tripodlar için standart taban vidasıdır. Yardım için teşekkürler.


Bu nasıl bir ev geliştirme sitesine ait?

@woodchips - bağlam olmadan bilmiyoruz.
ChrisF

Demek istediğim, özellikle bağlamsız, bu muhtemelen daha iyi bir soru, bu sorulara daha iyi cevap verebilecek makinistleri bulabileceksiniz. Daha fazla arka plan aynı zamanda insanların bir alüminyum blok kullanmaya alternatifler için önerilerde bulunmalarını sağlar. Örneğin, belki de kalın bir plastik parçası yeterlidir ya da üzerine attığınız her şeyi alabilecek bir tahta olan beyaz katı bir meşe ağacı yeterli olacaktır. Sorunun etrafındaki içeriği bilseydik, daha ince bir vida çapının işe yarayıp yaramadığını biliriz.

ev geliştirme kullanımı eklemek için düzenlendi
trying_hal9000

Bunun ne olduğunu bilmek, soruyu daha ilginç hale getirdiğini düşünüyorum, bu nedenle bilgi için teşekkürler.

Yanıtlar:


8

Muhtemelen bunu zaten yapmak istemiyorsun! İsteğinizin ne anlama geldiğini dikkatlice düşünün.

3 / 8-16 iplik, cıvatanın genişliğinin esas olarak 3/8 inç olduğunu, ancak burada önemli olan 16 olduğunu ifade eder. Yaklaşık 3/16 inç kalınlığında olan somun, cıvatanın ve somunun üç diş üzerinde eşleştiği anlamına gelir. Daha ince bir somunun daha az diş teması olması, dolayısıyla daha az dayanıklı olması gerekir.

Gerçekten daha ince bir somuna ihtiyacınız varsa, daha küçük çaplı bir cıvata kullanmak en kolay olacaktır. İnce dişlileri vardır, bu yüzden somunlar aynı zamanda daha incedir. Tabii ki, neden bir 3 / 8-16 cıvata seçtiniz bilmiyorum. Ayrıca cıvatalarınız için farklı bir diş perdesi de seçebilirsiniz. 3 / 8-16 diş aralığı standart (kaba) diş Neredeyse tüm ev mağazalarında bulabileceğin. Ancak daha titiz bir araştırma 3 / 8-24 veya hatta 3 / 8-32 dişlerle cıvata ve somun bulacaktır. Farklı kalınlıklarda somunları olabilir.


0

Ev merkezindeki reçel somunlarını sormayı deneyin. Bunlar, aynı boyuttaki tespit elemanı için standart bir somunun kalınlığının 1 / 2'si kadardır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.