Bu nedir ve su akışını durdurmak için kullanılabilir mi?


8

Düzeltmeye çalıştığım sızdıran bir tıkaç var.

Su hattını takip ettim ve buldum.

Ne olduğunu bilen var mı? Su akışını durdurmak için kullanılabilir mi?

resim açıklamasını buraya girin


2
bu etiket bir ipucu içerebileceğini söylüyor. ipucu, ipucu,
cırcır ucube

Yanıtlar:


15

Daha önce kendi evimdeki birkaç tanesini değiştirdikten sonra, neredeyse% 100'ün bir basınç ayar valfı olduğundan eminim. Üstteki çan muhafazasından söylediklerimin bu olduğunu söyleyebilirsin. Aşağıda gösterdiğim tüm örneklerin, üstte bir cıvata ve hatta bu cıvatadan asılı bir metal etiketle aynı çan muhafazasını gösterdiğini görün.

Pressurevalves

Cıvata, evinizdeki basıncı ayarlamak için bir anahtarla döndürülebilirken, bu bir su kesme vanası değildir, ne de bu amaçla kullanmaya çalışmam.

Valfın kurulumdan bu yana biraz zaman gördüğünü ve bunu kullanarak suyu tamamen kapatmaya çalıştığınızı unutmayın, BUNU YAPABİLİRSİNİZ, büyük olasılıkla gelecekte işini düzgün bir şekilde yapamamasına neden olacak ve böylece farklı bir duruma neden olacaktır. daha sonra çözmek için sıhhi tesisat sorunu.


4

% 100 basınç regülatörü kapatma olarak kullanılmaz. üstteki etiket basınç farklarını söylemelidir. üstündeki cıvatadaki 2 somun gevşetilerek ayarlanabilir (20 - 60 psi). ve basıncı yükseltmek için cıvatayı saat yönünde içeri doğru çevirin. veya dışa doğru, basıncı düşürmek için saat yönünün tersine çevirin. Ana, su yazan bir zemin kutusunda sokağa doğru ne olursa olsun ev kınamak için kapalı. metal veya beton bir kapağı çok ağır, içinde de çok hata var. iyi şanslar


2

Bir basınç regülatörü olabilir. Üstünde bir ayar civatası var gibi görünüyor.


-2

% 100 emin değilim, ama bunun bir geri akış önleyici valf olduğuna inanıyorum. Suyunuzu kapatmak için kullanılamaz ve hatta kurcalamak için bir ihlal bile olabilir.


Neden aşağı oy? Basitçe bir düzeltme yorumu gönderebilirsiniz (Evet, yanılmışım ... bir basınç regülatörü muhtemelen doğrudur)
Dave Nay

8
Cevabın yanlış olduğunu belirtmek için aşağı oy kullanılır. İsterseniz silebilirsiniz.
ChrisF
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.