Bağlantı kutusu olmadan elektrik teli yalıtımında küçük hasarları onarmak için NEC uyumlu bir yöntem var mı?


12

14-gauge elektrik kablosunu bir saplamaya sabitleyen inatçı bir kablo zımbasını sökmeye çalışırken, yanlışlıkla hem dış kılıftan hem de nötr telin etrafındaki yalıtımdan çok küçük bir delik açtım ve içerideki çıplak iletkeni açığa çıkardım. Hasar, elektrik kutusunun ve telin zeminin altında bir yerde kaybolduğu çerçevenin alt plakasında bulunan 5/8 "delik arasında bulunur. Delik, sadece yaklaşık 1/32" çapında bir noktadır.

Bu yırtığı elektrik bandıyla tamir etmek uygun mudur? Bakır telin kendisi hasar görmedi. Birinin bana, NEC'nin hasarlı bölümü yeni bir kabloyla değiştirip bir bağlantı kutusu veya başka bir şey takarak onarmamı gerektirdiğini söylemeyeceğini umuyorum.

Güncelleme: Şu anda, cevap için büzgülü evler ve SteveR arasında. SteveR dikkatime mükemmel bir seçenek getirdi ve bu benim durumumda bir dolap olduğu için duvarın diğer tarafındaki bağlantı kutusunu ortaya çıkarmak. büzgülü evler hasarlı nötr telin yalıtım bandı ile sarılmasını ve ardından ceketin bantlanmasını önerir. Bu fikri seviyorum, ancak eğer NEC uyumlu değilse, SteveR'nin cevabı alacağını düşünüyorum.


"gözyaşı kendisi muhtemelen 24" monitör dört piksel boyutu (daha iyi bir örnek bulamadık) ".... bir cetvel kullanamadı ?!
ThePopMachine

@ThePopMachine Standart 96 DPI varsayıldığında, 0,041 inçtir.
vcsjones

@vcsjones: Bunu oscillatingcretin'e yönlendir, ben değil ...
ThePopMachine

AHJ'nize hiç sorduğunuzu ve yanıtın ne olduğunu merak ettiniz mi?
UuDdLrLrSs

Yanıtlar:


10

Shirlock'un dediği gibi, bu oluyor. Yol boyunca birkaç zımba püskürttüm. Her olay farklı değerlendirilir. Sadece yalıtımın ovulmasıyla nötr ise (iletkenden ödün vermeyin!). Ayrıca nötr olarak kullanıldığından da emindim. Sonra yalıtım geri koydu ve Scotch 33 (şal başına 600V yalıtım!, Ucuz şeyler değil) ile birkaç sarar verdim ve güvenli olduğundan emin hissettim. Bu kod uyumlu mu? Bir müfettiş gördüğü takdirde işi başaramaz mı? Kesinlikle! Müfettiş, kasetin arkasında ne olduğunu bilmiyor ve sözünüzü almayacak. Tamam, açıkçası geceleri uyumak istiyorsun, bu yüzden birkaç kod uyumlu fikir.

  • Çıkış yüksekliğinde bir "derin Handy kutusu" (tek çıkış kutusu) ekleyin ve zeminden gelen teli yeni bir kabloya birleştirin, eğer o teli değiştirebiliyorsanız. Tel bir besleme ise, kutuya belki de bir çıkış yerleştirin. Değilse, üzerine boş bir kapak yerleştirin. Kutuya ulaşabildiğiniz sürece, uygun bir ekleme kod uyumlu olacaktır.
  • Oraya bir kutu ekleyemiyor musunuz? Duvarın diğer tarafına ne dersin? Belki de şanslı olursunuz ve bir dolaba girersiniz! Sadece bir dolaba iseniz, boş kapaklı bir J-kutusu yapmanız gerekir, çıkışlar, dolaplarda anahtarlara izin verilmez.

EDIT: Lisanslı bir Elektrikçi tarafından bir süre önce dolabın içine prizler veya anahtarlar koymanın bir kod ihlali olduğu söylendi. Ben hiç sorgulamadım çünkü uzun yıllar burada gördüğüm tüm yeni konstrüksiyonların kapının dışında ışık anahtarı var! Bir anahtar ve kıyafetler ve her şeyden muhtemel ark ile mantıklıydı. Yerel bir kod gereksinimi olabilir düşünüyorum. NEC koduna ek olarak müfettişin istediği gibi nasıl yapmanız gerektiğini de konuştuğunu biliyorum. Ancak kod açıkça herhangi bir elektrik kırıcı panelleri bir elbise dolabında olamaz, belki de bunun bir varyasyon olduğunu açıkça buldum. Arkadaşlarımın yorumu yanında durmalıyım, uzman elektrikçi olduğunu biliyorum.


Potansiyel olarak o duvarın arkasında olan bir dolaba iyi bir çağrı çünkü benim durumumda var! Bir bağlantı kutusu kurmakla ilgili ana sorunum, ses geçirmez olduğum duvara henüz başka bir delik eklemek için sunucu olacağı. Banyo dolabının diğer tarafına bir bağlantı kutusu koyabilirsem, umrumda değil. Yani temel olarak bir yedek kutu olarak bağlantı kutusu kullanabilir miyim?
57'de oscilatingcretin

2
Eğer bir dolaba, bir çıkış koyamazsınız. Boş bir kapakla kutuyu kullanmakta sorun görmüyorum. Dolaplarda anahtarlara veya prizlere izin verilmez. Bence bu muhtemelen ark olabilir. Bu yüzden dış duvarda ışık anahtarlı dolaplar görüyorsunuz.
SteveR

3
@SteveR Koddaki dolaplardaki anahtarları yasaklayan bölümü işaret edebilir misiniz? NEC'de hiçbir şey bulamadım.
Tester101

4
@SteveR Gerçekten de kod üzerinde yerel bir bükülme olabilir. Göre bu konuya üzerine Mike Holt Forum , (NEC söz konusu olduğunda kadarıyla) bir dolaba anahtarları veya yuva kurmadan sorun yoktur. Ayrıca, anahtar bir kutuda bulunmalı ve uygun bir yüz plakası gerektiğinden, ark endişe olmamalıdır. Böylece herhangi bir ark veya kıvılcım kutuyla sınırlanacaktır.
Tester101

2
Dolaplara birçok çıkış ve anahtar taktım, incelemelerde hiç sorun yaşamadım. Ayrıca, kodda bunu yapmamayı söyleyen hiçbir şey düşünemiyorum.
Kris

10

İstediğiniz şekilde onarabilirsiniz, ancak onarılması ve UL'nin hala iyi olması için 3M 2234 Kablo tamir seti gibi bir şey kullanmanız gerekir.

2234 3M Kablo tamir takımı

İşte bazı bilgiler

Roma ise, kötü kısmı kesmek ve iyi parçayı koymak için bir bağlantı kutusu (veya 2) kullanmak en iyisidir. Duvardaysa, tüm koşuyu değiştirmeniz gerekebilir. ARC Arıza kırıcılar (AFCI) sadece yatak odalarından daha yavaş bir şekilde kod haline geldiğinde bir sorun yaratabilir.


Sorumu daha açık bir şekilde güncelledim. Aslında nötr telin çıplak bakır telini görebilirsiniz, bu yüzden hasar gören ceketten daha fazlasıdır. Bence bu bant, sürtünmenin daha fazla hasar görmesini önlemek için hasarlı bir dış ceketi onarmak içindir.
oscilatingcretin

Aslında 35,00 $ 'dan tel değiştirmek daha ucuz olurdu.
lqlarry

1
Kabloyu değiştirmek istiyorum, ama nereye gittiğine dair hiçbir fikrim yok. Başlangıçta tavana çıktığını söyledim, ama yanlış kabloya bakıyordum. Hasarlı tel aslında ikinci kattaki yatak odamın zeminine iniyor. Doğrudan alt katta ya da başka bir üst katta oda altında çalıştığını bilmiyorum. Açıkta kalan bakır telin etrafındaki gerçek yalıtımı onarmak için yasal, NEC uyumlu bir yöntem olmadığı sürece bir bağlantı kutusunun tek seçeneğim olduğunu düşünüyorum. 2012'de, basit bir gözyaşı üzerinde onarılması kolay olan tüm bu deliliğin olduğuna inanamıyorum.
oscilatingcretin

2
Sorunun bir kısmı 2012'de mahkeme sistemini yöneten haksız fiiller, bu yüzden işler daha kolay değil daha zor olacak. Bir bağlantı kutusu kullanacaksanız, bu konektörler yalnızca bir bağlantı kutusuna ihtiyacınız olan yerde yaparak kullanışlı olabilir. DIY kutu mağazaları muhtemelen küçük kutularda var. Bazı şeyleri kendiniz yapmak bazen saçınızı çekmeyi isteyebilir, ancak sonunda yaptığınız hissini yenemezsiniz.
lqlarry

Elektriksel olarak ek yeri, katı bakır tel kadar iyi değildir. Kod mektubunu karşılamanın mutlaka üstün bir iş ürünü üretmediği bir durum. İnsanların söylediği gibi en iyi seçeneğiniz fotoğraf çekmek, bantla iyi bir şekilde yapıştırmak ve hakime (şehir müfettişi) söylemektir.
Bryce

3

İşte size pratik bir cevap. Bu tür şeyler her zaman olur ve kabloyu değiştirmek veya açıktaki j-kutularını takmak genellikle pratik değildir. İşte yapabileceğiniz şey güvenli olacak. Gücü kapat. Keskin bir maket bıçağıyla Romax'ın dış ceketinin yaklaşık 2 ila 3 inçlik kısmını çıkarın. Kağıt ara parçalarını çıkarın ve siyah beyaz iletkenleri, nikel iletkenin etrafına iyi (viski 33+ veya yapıştırma bileşik bant) yalıtım bandı geçirecek kadar ayırın. Her iletkenin etrafına birkaç sıkı sargı yerleştirin. Şimdi iletkenleri tekrar bir araya getirin ve dış kılıfı eksik olan tüm alanı 33+ ile çift bantlayın. Çentikleri örtmek için bir başka iyi ürün Larson kendinden yapışkanlı birleştirme bandıdır. Bu şeyler kendine yapışır ve dokunursa ve neredeyse hiç çıkmaz ve 1000v olarak derecelendirilir.


4
Bu yöntem kodu uyumlu mu? Müfettiş gördüğü zaman, geçecek mi?
Tester101

Ben de merak ediyorum. Uyumlu ise, yatak odamda Junction City'yi açmak yerine kesinlikle bu rotaya gidiyorum.
12'de oscilatingcretin

1
yapıştırma malzemesi voltaj ve sıcaklık gereksinimlerini karşıladığı sürece iyidir. Bu yeni bir yapı olmadığı ve büyük olasılıkla izin verilmediği için denetlenmeyecektir. Bir kavşak bir kutuda olmalı, ancak kesintisiz bir iletkenin basit bir onarımı hakkında hiçbir şey görmüyorum. İyi malzemelerle iyi yapıldığı sürece, iyi olacak.
shirlock evleri

"İyi" demek, NEC uyumlu olduğu anlamına mı geliyor? Kimse bakmayacaklarını bildiğinde köşeleri kesen bir çok insan - kendim dahil - biliyorum, ama mümkünse kod parametreleri içinde bu işi yapmak istiyorum.
49'da oscilatingcretin

1
Sorunuzu düzenleyin / ekleyin. Sorunlu alanın arkasında bir dolabınız varsa, elbette, bir j-box koyun ve her şeyin kod olduğundan emin olun. O zaman emin olacaksın.
shirlock evleri

1

Vay be, açıkçası bu konudaki hiç kimse bir kod denetçisi ile tanışmamış. Benim kasabamda, bunu yapmak için ehliyetini alırsın. Hayır, hasarlı kabloyu tamir etmenin SADECE doğru yolu 1) tüm uzunluğu yeniden çalıştırmaktır (elbette yapmak istemezsiniz, çünkü bu çok iştir), VEYA 2) teli kesin ve iki kavşak takın iki kutuyu birleştiren yeni bir benzer tel ile kutular (erişilebilir). İkincisi, bunu yasal olarak ve kodlama yapmanın tek yoludur ve dürüst olalım, GÜVENLE, böylece ev bir gün yanmaz.

GERÇEK İÇİN.

Bağlantı kutularını (örneğin, boş kapaklarla) kuramazsanız, bir numara yapmanız gerekir.

Bu şeyler her zaman olur. Elektrikçiler neden saatte 100 dolar alıyorlar? Kendi zamanında düzeltmek zorunda oldukları vesilesiyle oops'u telafi etmek için. Vay canına, çocuklar, kabloyu sarmak ABD'deki herhangi bir müfettiş veya kod kitabı ile kesmeyecek.


Bu onarım için neden iki bağlantı kutusunun gerekli olacağını açıklığa kavuşturabilir misiniz ?
mjohns

1
mjohns - Gevşeklik yoksa, aralarında küçük bir tel uzunluğuna ihtiyacınız olacaktır. Bu, iki bağlantı noktası anlamına gelir. Yani, IMO, tel hasar görürse, yalıtımı değil. İfadenin "orijinal yalıtımın eşdeğeri" olduğuna inanıyorum, ancak kodda bulamıyorum ve bu sadece bağlantılar ve eklerle ilgili olabilir. 3M ve lqlarry'nin cevabının bununla bir sorunu yok gibi görünüyor. BTW Robin, kabul cevabı zaten bir müfettiş "[kesinlikle belirtiyor değil bu geçmesine]".
Mazura

0

İsterim:

  1. Fotoğraf çekmek
  2. İletkenleri ayırın, kusurun üzerinde kaliteli bir bant alabilirim.
  3. Fotoğraf çekmek
  4. Hepsini banda sarın. Sharpie'ye kablo üzerine bir not yazın.
  5. Fotoğrafları gösterin ve müfettişe yama yapın.
  6. Müfettişin söylediklerini yapın (bu bir bağlantı kutusu ise, öyle olsun).

0

NEC uyumlu tek düzeltme "TELİ DEĞİŞTİR". Şekerleme yapacağınız veya yatağa çıkacağınız zaman asla onarım konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Hepimiz "jüri arma" ve "balya teli" elektrik düzeltmeleri hakkındaki korku hikayelerini duyduk. Fiziksel olarak evinizin altına giremiyorsanız, benim gibi elektriksel açıdan yetkin bir komşunuzdan size yardım etmesini isteyin. Emekli ve 70 yaşındayım ama hala insanlara yardım etmek için evlerin altında ve tavan aralarında sürünüyorum. Bir fincan kahve ve öğle yemeğinde iyi bir sandviç ücrettir ve elbette doğru tel ve zımbaları döşemeniz gerekir.


0

Romex, Tyco CPGI-1116415-2 için bir ekleme var ve bence 3M de bir tane yapabilir. Böyle bir onarımda kod uyumlu olup olmadığı biraz tartışmalıdır, eğer bir müfettiş beğenmezse gitmesi gerekecektir. Ama bence çoğu kesinlikle onu bantlamak ve parmaklarını geçmek daha kod uyumlu olduğunu kabul ediyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.