Elektrikli duman dedektörünü kombine duman ve karbon monoksit (CO) dedektörüyle değiştirebilir miyim?


9

Evimde bir ADT alarm sistemine bağlı elektrikli duman dedektörleri var. Alarm sistemini kullanmıyorum ama duman dedektörleri zaten çalışıyor gibi görünüyor. Karbon monoksit dedektörlerine de sahip olmak istiyorum.

Mevcut elektrikli dedektörleri karbon monoksiti de algılayanlarla değiştirebilir miyim?
Yoksa mevcut duman dedektörünün yanındaki tavana akülü bir pili mi vidalamalıyım?


2
Duman dedektörlerinin neden çalışmaya devam ettiğini anlamak için, izleme hizmetini iptal ettikten hemen sonra birisi bir evin yangında ölürse izleme şirketinin karşılaşacağı davayı hayal edin.
Niall C.

Yanıtlar:


6

Bölgemizde, yerel yasalar tüm kınamak ve kiralama birimlerinde en az bir CO dedektörünü zorunlu hale getirmiştir. Sabit kablolu / pil yedekleme sistemlerinde düzinelerce standart duman dedektörünü kombo ünitelerle değiştirmek zorunda kaldım. Çoğu üretici doğrudan mevcut sisteme takılacak bir CO / Duman ünitesi yapar. Kablolu bir yedek, pille çalışan bağımsız bir üniteden çok daha iyidir, çünkü bir sorun varsa sistemdeki tüm üniteleri alarm verecektir.

Sistemin izlenmesi veya izlenmemesi, sistemin evin içinde nasıl çalıştığı konusunda kesinlikle bir fark yaratmaz. İzleme sistemi kapalı olsa bile, izlenen tüm sistemler evde iyi çalışır.


4

Sistemi alarm sistemiyle çalışmaya devam ettirmek istiyorsanız, uyumlu bir kombo cihazla değiştirmeniz gerekir. Alarm sistemi entegrasyonunu artık umursamıyorsanız, sadece ripleyin ve muhtemelen daha ucuz olacak bir combo ile değiştirin.

Alarm sistemi entegrasyonunun avantajı (artık ADT'ye bağlı olmasa bile), bir yangın durumunda, sadece yangının söndüğünü algılayan alarm yerine büyük olasılıkla bütün ev alarmı almanızdır. Bu BÜYÜK bir avantajdır ve muhtemelen alarmı, zaman ayırmaya değer uyumlu bir kombo ünitesiyle değiştirir.


4
Konut güvenlik sistemlerine entegre duman dedektörlerinin genellikle kontrol paneli tarafından sağlanan 12V veya 24V DC'de çalıştığını, ancak bağımsız ünitelerin doğrudan şebeke elektriğinden çalıştığını belirtmek gerekir. Doğru türü aldığınızdan emin olun.
Niall C.

1
Ayrıca, dedektörleriniz paneldeki voltajdan kaçıyorsa, panelin elektrik kesintisinde ölemeyeceğinden emin olun! Panelinizde büyük olasılıkla yedek bir pil bulunur; bunun sınırların olduğunu bildiğinizden ve eskiyken değiştirilmesini sağlayın.
Michael Kohne

0

Mevcut elektrikli dedektörleri karbon monoksiti de algılayanlarla değiştirebilir miyim?

Sadece açıklığa kavuşturmak için hepsinin biri ya da diğeri olması gerekmez, karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Kablolu bir sistemin avantajı, algılamak için tasarlandığı tehlikeyi tespit eden herhangi bir birimin tüm birimleri uyarmasıdır. Böylece (duman +) CO dedektörlerini, en yüksek konsantrasyonun olacağı potansiyel CO kaynaklarına yakın bir yere koyabilirsiniz. Birbirine bağlı birimler, daha "uzak" konumlardaki CO konsantrasyonu orada bir dedektörü doğrudan tetiklemek için yeterli olmadan çoktan önce "sempatik" bir alarm sağlayacaktır.

Örneğin, evinizdeki tek potansiyel CO kaynağı bodrum katında bir fırın ve su ısıtıcısıysa, bodrum katına bir duman + CO dedektörü ve diğer kablolu yerlere sadece duman dedektörleri koyabilirsiniz. Bu tek CO dedektörünün arızalanmasından endişe ediyorsanız, yatak odası alanı gibi başka bir stratejik yere her zaman "yedek" olarak ikinci bir kombinasyon birimi koyabilirsiniz.


-4

Tavana monte edilmiş bir duman dedektörü ile birleştirilmiş bir CO dedektörü ile ilgili sorun, dumanın yükselmesi ve CO'nun havadan daha ağır olmasıdır. Tavana monte edilmiş bir CO dedektörü söndüğünde, bir süredir ölmüşsünüzdür. CO izlemenin düşük yapılması gerekir, standart bir duvar prizine takılan ve yerleşik pil yedeklemesine sahip birkaç bağımsız CO algılama ünitesi vardır.

Duman dedektörleri ile birlikte CO satan şirketler, tespit etmeye çalıştıkları ürünü açıkça araştırmamışlardır.


3
CO aslında havadan biraz daha hafiftir ve yanma yan ürünü olduğu için ortamdan daha sıcak olabilir, bu nedenle yükselme olasılığı daha yüksektir. Daha fazla bilgi
Niall C.

@NiallC. doğru, CO havadan daha hafif. Eminim CO dedektörlerinin bazen düşük yerleştirilmesinin tek nedeni, plug-in modellerinin güç nedenleriyle çıkış yüksekliğinde olması gerektiğidir. Belki de imalatçıları yetersiz olarak çağırmadan önce biraz araştırma yapmalısınız.
Doresoom

1
Bilim isteyen varsa: Karbon monoksit 28.0 molar kütleye sahiptir, bu da ortalama molar kütlesi 28.8 olan havadan biraz daha hafiftir. İdeal gaz yasasına göre, CO havadan daha az yoğundur.
mjohns
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.