Evin yarısında elektrik çıkıyor


9

Ana katımda güç kaybeden 3 oda ve kırılmadan hala gücü olan 3 odam var. Odalardan biri mutfak ama soba hala çalışıyor. Aslında bu 3 odada elektrik kesildiğinde ve bir soba brülörünü açtığınızda güç hemen tekrar açılır. Hemen hemen tüm 3 soket değiştirdi ve neredeyse tamamen durdu ama yine de günde birkaç kez söner. Gitmem gereken birkaç şey var ve sanırım kırıcı kutusuna gireceğim. Başka tavsiye var mı?


2
Gevşek bağlantı veya nötr ile ilgili bir sorun gibi görünüyor, her ikisi de tehlikeli olabilir. Sorunu kendiniz bulamazsanız çok yakında kontrol ederdim.
isherwood

1
Elektrik sayacınız (watthour metre) normal çalışıyor mu veya soba kapandığında zaman içinde donmuş gibi görünüyor mu?
ThreePhaseEel

2
Eviniz elektriksel yangın riski altındadır. Bunu şimdi düzeltin, bir elektrikçi çağırın (veya kendiniz veya ailenizi öldürmeden yapabileceğinizi düşünüyorsanız, kendiniz yapın), ancak sorun düzeltilene kadar 240V cihazlarınızı kullanmayı bırakın. Çıkışları rastgele değiştirmek bunu düzeltmeyecektir.
J ...

Yanıtlar:


18

Bir aşamayı kaybettiniz. Ocak açıldıktan sonra çalışmayan faz boyunca geri besleniyor. Muhtemelen sayaç tabanı veya panelinde yanmış bir pabucu veya kablolama arıyorsunuz. Herhangi bir yanık veya renksizlik göremiyorsanız, ocağınızı kapatmanız ve ardından tüm kesicilerinizin yük tarafında voltaj olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

resim açıklamasını buraya girin

Böyle bir şey arıyorsun.


1
Ve sonra voltajı test edin - bir kelimeyi kaçırdınız.
user253751

1
@immibis Olumlu bir üne sahip olan herkes, bir soru veya yanıtta düzenleme önerebilir (yine de yorum yapamaz). Metni düzenlemek, anlamını, netliğini veya duygusunu geliştirmek tamamen iyidir. Yığında 2000'den az temsilci varsa, düzenleme hakem incelemesi için sıraya alınır ve akran incelemesinden kabul edilirse +2 tekrar alırsınız.
Criggie

3
@Criggie: düzenleme önerileri önemli olmalı, sadece küçük bir kelime eklemek sistem tarafından kabul edilmeyecektir.
PlazmaHH

5
Bu yüzden ağ genelinde birçok soru yazım hatalarıyla devam etmektedir.
Martin Argerami

4
Soba nötr yoldan gerçekten geri beslenecek mi? Kulağa kuşkuyla yanlış geliyor. Elemanların hepsi 240V'dur ve nötr bağlantı olmadan kablolanmıştır. Nötrün sobaya gitmesinin tek nedeni 120V kolaylık sağlamaktır. Daha olası olan şey, sobanın açılmasının, ölü faza bobinler boyunca enerji vermesi ve paneldeki kötü (aşınmış) bağlantıda devreyi tamamlayan bir yay oluşturmasıdır. Bu OP en kısa sürede ayrılmış almak için gereken aşırı yangın riski ve o zamana kadar soba veya diğer 240V aletleri kullanmamanızı tavsiye ederim.
J ...

6

Emekli doğru.

Sadece fazın Hizmette veya hatta direğin kaybolmuş olabileceğini ekleyeceğim. Lisanslı (lisanslı bir durumda yaşıyorsanız) veya en azından kalifiye bir elektrikçi ana kesicinin yük tarafına bir metre koyar ve kayıp bir faz bulursa, ancak sayaçtan gelen beklenen fazları bulursa, sorun içeridedir. senin evin. Ölçüm aletinden 240 volt gelmiyorsa, probleminiz ölçüm aletinde veya direkte.

Her iki durumda da, muhtemelen yerel hizmet programınızı dahil etmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.