Bu standart bir elektrik kutusu kullanan yeterli bir bağlantı kutusu teli işi midir? (resim dahil)


5

Çentikli tel yalıtımını onarmak için bir tel eklemeye ihtiyacım vardı, ancak sadece bir bağlantı kutusu için Lowe'ye koşmak istemedim. Bunun yerine normal bir elektrik kutusu kullandım.

Sorta bağlantı kutusu

Tel yerden ve kutunun tabanından çıkar. Onarım parçası üstten gelir ve elektrik prizine bağlanır. Telleri pense ile birlikte büktüm ve hepsini sıkı bir şekilde sıktım. Somun dışında açıkta iletken yoktur.

Gücü düşürdüm ve şaşırdım, işe yaradı! Ancak, duvarı kapatmadan önce, bunu doğru yapıp yapmadığımı bilmek istiyorum.


Kutudaki kablo kılıfının 1 / 4'ü, açıktaki telin 6 inçlik kısmı ise bunu öğrendim.
Tester101

Yanıtlar:


3

İyi görünüyor, ancak alt kablodaki romex kılıfının doğru olması için kutuya girmesi gerekiyor. Bu arama yapmak için o alanı göremiyorum, ama kılıf varsa, o zaman iyi yaptın.


2
Ayrıca Romex kabloları kutunun içinde birkaç inç zımbalanmalıdır.
SteveR

1
youtube.com/watch?v=3d9A_s3AA9Q Ayrıca homedepot.com/h_d1/N-5yc1v/R-100174976/h_d2/… Kodları aşmayacağım , ev sahibini korumak için oradalar - bir müfettişi kandırmamak için. Kutuyu zımbalamak koddur!
SteveR

1
@lqlarry - Kullandığı kutunun romex kelepçesi yok. Kabloyu bir saplamaya zımbalamazsa, birinin kabloyu kutunun dışına, belki de aşağıdaki tavandan çekmesini engelleyen hiçbir şey yoktur! İnşaat sırasında teller her zaman çekilir.
SteveR

1
@oscilatingcretin - Hayır, teli kutunun 8 "içindeki bir saplamaya zımbalarsınız, tel, kutunun içinde zımbalanmaz. Bu, yoldan aşağı doğru giden birinin kabloya çekilmesini, kutudan çekmesini önler, ve kabloların kısa devre yapması! Tüm kutular Romex'in kutudan önce zımbalanmasını gerektirir, kutu için daha da önemlidir, kablo kelepçesi yoktur! Kablo kelepçeli kutular genellikle duvara itilir (eski işler) kutulara zımba yerleştirilemez, ancak telin kutudan dışarı çekilmesini engellemek için kelepçeler vardır
SteveR

2
Alttan çıkan teller çok kısa görünüyor. Kabloyu bu kutudan alt yuvaya değiştirmeyi düşünmelisiniz, böylece her kutuda yeterince uzunluğunuz olur. Gerekçesiyle bakır bir kıvrım veya yeşil kablolu olmalıdır. Kabloların kutunun 8 inçinde zımbalanması veya iç kablo kelepçeleri olan eski bir çalışma kutusu metal veya plastik kullanılması gerekir.
shirlock evleri

6

Bu gerçekten bir cevap değil (bir neyse), yorumlardan bazı şeyleri silmek istedim.

İlk olarak, bazı plastik kutulardaki delikleri kaplayan küçük çıkıntılar ÇIKARMA DEĞİLDİR . Onlar kelepçeler. Ancak bu durumda, onlar nakavt gibi görünüyor.

görüntü tanımını buraya girin

Eğer kelepçeler olsaydı, kabloyu kelepçelerin arkasındaki kutuya iterdiniz, ardından kelepçeler kablonun kutudan dışarı çekilmesini önlerdi. Çalışmak için popo içinde bir ağrı olabilir, ancak kabloyu oldukça iyi tutarlar.

İkincisi, NEC 2008'in kabloyu güvenceye almakla ilgili söylediklerini görelim.

334.30 Güvence ve Destek. Metal olmayan kılıflı kablo, 1,4 m'yi (4 1⁄2 ft) aşmayan aralıklarla ve 300 mm içinde kabloya zarar vermeyecek şekilde tasarlanan ve takılan zımbalar, kablo bağları, kayışlar, askılar veya benzeri iplikler ile desteklenmeli ve sabitlenmelidir. (12 inç) her çıkış kutusu, bağlantı kutusu, kabin veya bağlantıdan. Yassı kablolar kenarlarından zımbalanmamalıdır. Kablo kanalının fiziksel hasardan korunduğu kablo bölümlerinin kanal içine sabitlenmesi gerekmeyecektir.

(A) Yatay Deliklerden ve Çentiklerden Geçiyor. Dikey çalışmalardan başka, 300.4'e uygun olarak monte edilmiş kablolar, bu tür bir desteğin 1.4-m (4 1 -2-ft) aralıklarını geçmediği ve metalik olmayan kılıflı kablolar tarafından güvenli bir şekilde yerine sabitlendiği yerlerde desteklenmeli ve emniyete alınmalıdır. Her bir kutu, kabin, boru gövdesi veya diğer metalik olmayan kablo sonlandırmasının 300 mm (12 inç) içinde onaylanmış bir araç.

FPN: Metalik olmayan kutuların kullanıldığı yerler için bkz. 314.17 (C).

(B) Desteklenmeyen Kablolar. Metal olmayan kılıflı kablonun, kabloda desteklenmemesine izin verilir:

(1) Bitmiş bina veya yapılardaki gizli alanlardan erişim noktaları arasına sokulur ve desteklenemez.

(2) Son kablo desteği noktasından bir avizeye veya başka bir elektrikli ekipmana bağlantı noktasına kadar en fazla 1,4 m (4 1⁄2 ft) uzakta ve kablo ve bağlantı noktası erişilebilir bir tavan içinde.

(C) Ayrı Çıkış Kutusu Olmadan Kablolama Cihazı. Kullanım için tanımlanmış, ayrı bir çıkış kutusu olmadan ve bütünleşik bir kablo kelepçesi içeren bir kablo tertibatına, kabloya 1,4 m'yi (4 1 42 ft) geçmeyen aralıklarda ve 300 mm (12 inç) .) kablolama düzeneği duvar açıklığından ve bitmemiş duvarın iç tarafında en az 300 mm'lik (12 inç) bir kopmamış kablo veya 150 mm'lik (6 inç) bir kablo ucunun geçmesine izin verilmelidir. değiştirme.


314.17 Kutu, Kablo Gövdesi veya Ek Parçaları Giren İletkenler. Kutulara, kablo gövdelerine veya bağlantılara giren iletkenler aşınmaya karşı korunmalı ve 314.17 (A) ila (D) 'ye uygun olmalıdır.

(C) Metalik Olmayan Kutu ve Boru Gövdeleri. Metal olmayan kutular ve boru gövdeleri, kutuya giren en düşük sıcaklık dereceli iletken için uygun olacaktır. Metal olmayan kutular ve boru gövdelerinin haberciler tarafından desteklenen kablolarla, yalıtkanlarda açık kablolarla ya da gizli düğme-boru kablolarıyla kullanıldığı durumlarda, iletkenler kutuya ayrı deliklerden girer. İletkenleri sarmak için esnek boru kullanıldığında, boru, son yalıtım desteğinden kutunun içinde ve kablo kelepçesinin ötesinde 6 mm'den (1⁄4 inç) az olmamalıdır. Metal olmayan kablo veya çok iletkenli Tip UF kablo kullanıldığında, kılıf, kutunun içinde ve herhangi bir kablo kelepçesinin ötesinde 6 mm'den (1⁄4 inç) az olmamalıdır. Her durumda, izin verilen tüm kablolama yöntemleri kutulara sabitlenmelidir.

İstisna: Metalik kılıfsız kablo veya çok iletkenli Tip UF kablosunun, 57 mm x 100 mm (2 1⁄4 inç × 4 inç) nominal boyutundan daha büyük olmayan tek bir çete kutuları ile kullanıldığı ve nerede kablo kılıf boyunca ölçülen kutunun 200 mm'si (8 inç) içinde ve kılıfın 6 mm'den (1⁄4 inç) daha az olmayan bir kablo bağlantısı boyunca uzandığı durumlarda, kabloyu kutuya sabitlemek gerekmeyecektir . Tek bir kablo nakavt açıklığında birden fazla kablo girişine izin verilecektir.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor?

334.30, kabloyu her kutudan her 4 1/2 've 12 "de bir sağlamlaştırmamız gerektiğini söylüyor, ancak 334.30 (B) (1) kabloyu bitmiş yüzeylerden geçiriyorsak, kabloların sabitlenmesi gerekmediğini söylüyor. duvarda emniyetsiz bir kabloya sahip olabiliriz, ancak 314.17 (C) metalik olmayan bir kutu kullanıyorsak, kablo kutuya sabitlenmelidir (kelepçelerin girdiği yer burasıdır). Bu kuralın istisnası kablo kutunun 8 "içinde sabitlenmiştir. Biz kutunun 8" dahilinde kabloyu sabitlemek, biz kabloyu sabitlemek gerekmez için kutu.


Kablonun içinden geçtiği nakavtı çıkardığımı düşündüğüm gibi, kutunun içine sağlamlaştırmanın bir yolu var mı? Kabloyu diğer deliğe çevirmek istemiyorum çünkü elektrikle ilgili sahip olduğum gibi = \
oscilatingcretin

HAYIR - Daha yakından bakarsanız, kulakları ve bütünleşik kablo kelepçeleriyle "eski eserler" kutularından biri olmadığını göreceksiniz. Bunlar şunlardır nakavt.
Craig

@ Tester101 İnan bana, farkı biliyorum, bu kutudaki knockout'u yerinde tutan 4 küçük tırnağa sahip olan kutulara benziyor, kesinlikle bir kelepçe değil. Biri burada kesinlikle bir kelepçe olduğunu.
Craig

@ Tester101 Başka bir hediye (% 100 güvenilir değil, ancak yakın) OP'nin resmi CLEARLY'ın alçıpan yerinde yerinde tutmak için aşağı açılan tırnaklara sahip "eski bir çalışma" kutusu olmadığını ve çoğu zaman bu kutuların nerede olduğunu Yerleşik plastik kelepçeleri bulursunuz, çünkü NM kabloyu bu durumlarda saplamaya zımbalamak için duvarın içine giremezsiniz.
Craig

... nakavtın alt tarafındaki küçük çıkıntılar, onları dışarı doğru itmek için bir tornavida bırakmalarını kolaylaştırıyor.
Craig

3

Ah, duvarı kapatamazsın. Bu bağlantı kutusunu erişilebilir durumda bırakmalısın. Doğru adamlar?


5
Kim mühürlemekle ilgili bir şey söyledi? Boş bir çıkış kapağı olacak.
oscilatingcretin

2
Üzgünüm, "duvarı kapatmadan önce" derken bir sonuca atladım
BrianK

1

Bir kez daha, o kullandığı kutu "yeni bir iş" "kullanışlı kutu" sadece bir nakavt ve bir kelepçe değil! Bu nedenle 8 "zımba kuralı geçerlidir!" kutuyu sabitlemek için cihaz

Uyarı "Kıskaç" tipi kutu Bildirimi "Nakavt" tipi kutu

Tester101 kod alıntıya bakın "314.17 C İstisna ... Hepsini söyler! Resmine bakarken, kabloda kelepçe göremiyorum! Orada olsaydı, şimdi olmaz!


Bu bir kelepçe. "Nakavt tipi kutu" için bağlantılı sayfadaki "özellikler" bölümüne dikkat edin Clamp type : V Clamps. Diğer kutunun "özellikler" bölümünde Clamp type : Integral Clamps. Ve her ikisinde deNumber of Knockouts : 0
Tester101

"V kelepçe" olarak neyi kastettiklerini bilmiyorum, ancak bunun ayrılmaz olduğunu söyleyerek bir tür satış sonrası kelepçe önerdiğini de söyleyerek. Bunlardan bir kutum var, kelepçeler değil. Bir dahaki sefere büyük bir kutu deposuna gittiğinizde bir göz atın. Her durumda, resmi açıkça orada olsun veya olmasın bir kelepçe belirtisi göstermez.
SteveR

@ oscilatincretin - Kutunun, telin kutudan çekilmesini önleyecek plastik bir kelepçesi var mı? Kaldırdığın bir tane var mı?
SteveR

Kabloyu takarken kelepçeyi çıkarmış gibi görünüyor.
Tester101

Bu kutudaki nakavtlar diğer tiplerdeki nakavtlardan farklıdır. Sadece nakavtın her iki yanında kutuya bağlayan bir plastik parçaya sahipti (maket bıçağıyla kestiğiniz küçük parça). Birini kırdıktan sonra, nakavt sekmesi sadece etrafında sallanır. Sahip olduğum diğer kutular, tırnağı, tırnağın iki tarafındaki kutuya bağlayan iki güçlü parçaya sahip. İkiyi kestiğinde, tırnak içeri itilir, ancak kalan bağlar hala güçlü kalır. O küçük parçalara ne dediğini bilmiyorum. Bir çeşit delinmeye benziyorlar.
oscilatingcretin

-1

"Çentikli tel yalıtımını onarmak için bir tel eklemeliydim ...."

Bu tartışmayı takdir ediyorum, ancak kabloyu kesmek ve bir kutuya koymaya çalışmak GEREKTİRMEME YOK olduğunu iddia edeceğim. Aslında, bunu yapmak için çok daha riskli olduğunu düşünüyorum. İletken kayda değer bir şekilde hasar görmediği sürece, iletkeni (iletkenleri) birbirine kısa devre yapmaktan ve / veya [metal] bina, metal boru tesisatı vb. Bina sakinleri için uygun olması gereken her türlü şok tehlikesini sunar.

Bana öğretildi ve Yangın Soruşturmasındaki deneyimlerim kanıtlandı, İyi Sonlandırmaların bir Elektrikçinin gün içinde ve gün dışında yaptığı en önemli şeyler olduğunu kanıtladı. Elbette bu, kesiciler ve teller gibi devre elemanlarının uygun şekilde boyutlandırılması dışındadır. Devredeki ek yerleri bu nedenle basit bir yalıtım onarımından çok daha kötüdür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.