Bir lavabo gideri kurmak için tesisatçı macunu kullanmalı mıyım?


9

Kaideye lavaboya bir Basmalı Düğme (pop-up değil) tahliye takıyorum. Metal tahliye ile lavabo arasına bir lastik rondela (başka bir lastik rondela lavabonun altına girer). Bu durumda tesisatçı macunu kullanmak hala uygun mu?

Yanıtlar:


7

Giderek, ben tesisatçı macun olduğunu bulma yaşıyorum değil kendi kauçuk conta vardır, özellikle lavabo drenler için önerilir. Üreticinin conta sağlamadığı (ve flanş metal olmayan) yerlerde silikon kalafat önerir.

Tahliye tertibatınızın talimatlarını okuduğunuzdan emin olun!


En son evime bir lavabo kurduğumda, üreticinin talimatlarına göre tesisatçının macunu kullandım. Tahliye sızdı. Her şeyi daha macunla tekrar ettim. Tahliye sızdı. Tekrar silikonla yeniden inceledim ve o zamandan beri kuru kaldı.
Matthew Leingang

Komik Ben taş, metal plastik, vb yüzlerce lavabo macun ile bir sızıntı hiç olmamıştı Tahliye bir conta varsa, macun israf etmek saçma olurdu,
Ed Beal

Silikon kalafat durgun su ile başarısızlığa eğilimli değil mi?
Alex

@Alex Saf bir silikon kalafat değil, hayır.
Silikonlu

1

Sızıntı olmazsa olmaz.

Neredeyse hiçbir şeye basmayan köpüklü yıkayıcılar ile birkaç lavabo atığı kurduk. Onlar çok etkili (ilk tamamen eski seramik tamamen porselen temizlenmiş).


1

Macun kullanmam. Lavabonun alt kısmının temiz ve pürüzsüz olduğundan emin olun. Lastik conta, macun olmadan sızdırmaz hale getirilmek için yeterli olmalıdır.


Macun kullanmamanız için bir neden ekleyebilir misiniz? Cevabınız onsuz iyi değil ...
mmathis

0

Taktığım birkaç kanaldan her zaman üst kauçuk köpük benzeri contayı attım. Bunun ana nedeni, drenajın biraz daha alçakta durması ve drenajın üst kısmı ile lavabonun arasında bir boşluk bırakmasıdır. Bu, tahliye contasının etrafında kalan az miktarda su yerine suyun tamamen tahliye olmasını sağlar. Bu şekilde zamanla tahliye contasının etrafında kuru su lekesi kalmaz.


0

Ben ekstra bir olsaydı bir üst ve alt bir lastik conta kullanırdım. Her iki tarafa da (yağ filtresi gibi) serbest kalmasını sağlamak için kauçuğa biraz yemeklik yağ koyun ve kauçuk dış kenarda ovalleşene kadar torkla sıkın. (tesisatçılar macun, yüksek sıcak su ısıtıcı ayarları altında zamanla katılaşır ve soğuk su genleşmesi ve daralması sırasında çatlar ve sızıntılara izin verir.


-1

Evet, macun olmadan üzerinde çalıştığım lavabo parçalarında macunu atlamayın, falan atlamayın. BAĞLANTI ELEMANLARI İPLİKLERİ SU GEÇİRMEZ BİR KEÇE YAPMAYIN. Asla, asla olmayacak, bir şeyleri birbirine vidalayabilmeniz sayesinde, sıkıca mühürlenmezler.


1
Cevabınız, sorulan soruya katkıda bulunmuyor. Hiç kimse bağlantı parçaları üzerinde iplik bahsetmedi. OP, "macun veya başka bir şey" i atlamaları gerekip gerekmediğini sormadı, birlikte çalıştıkları montaj ile macun kullanmaları gerekip gerekmediğini sordular.
noybman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.