Eski bir araç buldum - Nedir?


11

Bunu bir sürü eski araçla buldum. Ne olduğunu anlayamadığım tek kişi bu. Acaba bunun benzersiz bir amaç için ev yapımı bir araç olup olmadığını merak ediyorum. Ya da sadece rastgele mevcut parçalardan eğlenmek için yapılmıştı. Yoksa 1800'lü yıllarda kitlesel olarak üretilen bir şey miydi? Merak ediyorum. İki siyah ampul sapı döner ve alttaki metal parça da döner. Bir kapı kolu gibi görünüyor. Ayrıca bir çeşit makara olabilir gibi görünüyor. Herhangi bir fikir?

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


5
Elektrik teli için bir makara. Sapın üstündeki klips, telin bir ucunu tutar. Alttaki kanal geçici bir bağlantı yapmak için bazı iletkenlere dayanır. Hangi uygulama için kullanıldığını bilmiyorum (saha iletişimi, kablo kopması, vb.). Telin bir ucu sabit bir yerde bir şeye gitti gibi görünüyor. Kullanıcı uzaklaşırken teli çıkarır ve başka bir yerde devreyi tamamlamak için makarayı başka bir iletken üzerinde bekletir. Yapıldıklarında, teli tekrar makaraya sürdüler.
fixer1234

2
Bunu bir cevap yap, fixer1234! Boru kesiciyle gitmek istedim ve kocalarım bilmeli ... ama cevabını beğendim ... cevap ver!
fırtınalı

1
@ PSJ1987 bir araç DEĞİL - bir Balıkçılık Reel - resimlerle birlikte cevabımı görmek - pozitif ID .. lütfen cevap olarak işaretleyin ..
Ken

Yanıtlar:


4

Bunu düşünebilirsem: Askeri saha operatörleri bir iletişim bağlantısı veya muhtemelen yıkım için makara biriktirir gibi görünüyor (muhtemelen değil). Bu, bu eşyaların hiçbiri değil.

Saptaki klips aslında tel tutucudur (veya Olta Tutucu diyebilir miyim). Çizgiyi oraya asın ve ardından makaraya biriktirebilir ve çizginizi kaybetmeden balıkları yakalayabilirsiniz. Sevgiler kaba durumda .. iyi kullanılmış .. çok fazla balık olmalı ...

Ne var bir Vintage Surf Balıkçılık Reel .. İşte birkaç resim ve ebay için bir bağlantı ..

Vintage sörf makarası Vintage sörf makara resim arka yüzü

Bağlantılar - bu bağlantı zaman içinde başarısız olacak, bu yüzden op için gönderiyorum ..

http://www.ebay.com/itm/like/192292267334?vectorid=229466&lgeo=1&item=192292267334&rmvSB=true


1
Gizem çözüldü. Bunun bir balıkçılık makarası olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Şimdi tam mantıklı. Ahşaba sahip olduğum iki tarafta kırılmış. Ken bulmak gerçekten güzel bir iş.
pjs1987

@ PJS1987 Kimsenin yapabileceği veya üniteyi tamir edip etmeyeceğinizden emin değilim (onarılmış daha az paraya değebilir) - ama kesinlikle güzel bir gösteri parçası yapar - bazı eski mücadele veya eski balıkçılık fotoğraflarınız varsa - yerleştirin güzel bir gölge kutusu ve evinizdeki duvar için konuşan bir parçanız var.
Ken

1
Mükemmel iş! Yorumumu alternatif bir "MacGyver" kullanımı olarak bırakacağım, böylece topikallik için sticklers bunun bir ev geliştirme sorusu olmadığına karar vermiyor. :-)
fixer1234

@ fixer1234 - bunun bir ev geliştirme sorusu olmadığını bilmek için bir araç olmadığını bilmek zorunda kalacaksınız. Belki de OP'nin bir ev teknesi var - balıkçılık için düşkünlüğünüze bağlı olarak ev geliştirme olarak kabul edilebilir. :-)
Ken
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.