6 "kirişleri olan tonozlu tavana gömme aydınlatma monte edebilir miyim?


8

Tonozlu tavanıma gömme aydınlatma takmak istiyorum. Konuştuğum bir yüklenici, kirişlerin sığ (sadece 6 inç) olduğu için bunu yapmamalarını önerdi, bu da hafif konut için fazla yer bırakmaz ve yalıtım için fazla yer ve nemin kaçması için bir kanal bırakmaz. Temel olarak çatının yalıtımını tehlikeye atacaktır. Şiddetli kar yağışı olduğunda oluşan buz barajlarım var, bu yüzden yalıtım sorunlarına eklemek istemiyorum. 6 "çatı ile güvenli bir şekilde yapılabilir olup olmadığı hakkında herhangi bir fikir? Yalıtımlı aydınlatma (ICAT) kullanacağım.


1
Ray aydınlatmasını düşündünüz mü?
Tester101

Cevabımı kaldırdım çünkü eğimle hiçbir şey yapmadı. Bununla birlikte, eyball'larla sığ bir kutu kullanabilir ve doğrudan aşağı doğru yönlendirebilirsiniz. Tipik bir eğim kutusu, 1/2 alçıpan kullanarak 7-1 / 8 inç'tir.Topun üst kısmında da yalıtım vardır. Kanalın ne büyüklükte olduğunu bilmiyorum ama kutuya dokunmamalı. @Tester'ın söylediklerinin dışında çok fazla şey yok, parça ışıklarını deneyin.
lqlarry

Evet, parça ışıkları düşündüm ama gömme aydınlatma çok daha temiz IMO görünüyor ve mümkünse yapmak istediğim şey
Andrew

@Andrew - Cevabımı değiştirdim, bir bak.
lqlarry

Güncelleme: Gömme ışıklar ile devam ettim. 50W par30 ampul ile sığ elit (ICAT) kutulara koydum. Fiyatlar düştükten sonra bunları LED ile değiştirmeyi umuyorum. BTW, ICAT'de 4 "remodel ışığı bulamadım. 4" halojeni isterdim çünkü daha küçük ve derin değillerdi. Şimdiye kadar sadece bir kez kar yağdı (2 "), ancak ışıklardan gelen ısının karı erittiği çatıda altı daire fark ettim. benim için gerçekten önemliydi ve odanın dinamiğini gerçekten değiştirdiler
Andrew

Yanıtlar:


8

Sen 2x6 inşaat için yapılmış sığ bir 6 "can kurabilirsiniz. Halo H27ICAT kullanabilirsiniz 6" olduğunu. Birçok üretici bu sığ kutuları yapıyor.

H27ICAT

Düzenli akkor lamba, floresan ve LED lambalar kullanabilir ve geniş bir trim seçeneğine sahip olabilirsiniz. Tek dezavantajı, uzun lambalar kullanamazsınız ya da alttan dışarı yapışabilirler. En yaygın olanı 50PAR30 / 75R30 tarzı lambalardır. Bunlar tavanın hali hazırda olması durumunda model biçiminde de yapılır.

İşte H27 için teknik özellik sayfası

DÜZENLE

Bunu bir kez daha deneyeceğim. Bu cevabı başlangıçta bir eğim kutusu olmadığı için sildim. Çalıştığım yerde, bazı insanlar normal kutu ışıkları kullanıyor ve ayarlanabilir süsler kullanıyor. Derinliğiniz nedeniyle, 8 inç, bu 5-1 / 2 inçtir. Bir gimbal halka süslemesi kullanmanızı öneririm. Bir göz küresi gibi çalışır, ancak lamba gömülür, böylece bazı insanlar göz küresi süsleriyle ilişkilendirilen o 'böcek gözünü' alamazsınız. Tedarikçinizin kullandığı üreticiye bağlı olarak, yukarıdaki kutuyu her ikisi de IC dereceli 5 inç veya 6 inç yuvarlak kutularda alabilirsiniz. Böyle bir trim düşünün.

Gimbal Yüzük

Kendinizi örtmek için teneke kutu ile aynı üreticiyi kullandığınızdan emin olun. Bu, kanalınız ve yalıtımınız için 2-1 / 2 inç verir. Bu, teknenizi yüzmezse, yerel bir aydınlatma mağazasına gitmeyi deneyin ve sahip olabileceklerine bakın. Gömme istiyorsanız ne istediğinizi bulacaksınız. Eğiminiz size yüksek bir tavan sağlıyorsa merdiveni çıkarmamak için LED'leri düşünün. Çok daha fazla olsa da, hepsini birlikte yapmak daha az acı verici olacaktır. Her iki şekilde de PAR30 Halojen veya PAR30 LED'leri farklı ışın yayılımları sunar, böylece en azından aydınlatma ile bir şeyler yapabilirsiniz. , geriye değil. Bunu seçerseniz, dimmerleri unutmayın!


1
Bu hala yalıtım için fazla yer bırakmıyor.
Tester101

@ Tester101 - tahtaya dokunmadıkları sürece sorun olmayacaktır. Kesim sayfası "H27ICAT mahfazası, 2" 6 "kiriş konstrüksiyonun kullanıldığı yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 5-1 / 2, 2x6 "5-1 / 2" ahşap ile yüksekliktedir. Alçıpan ne olursa olsun, üstündeki her şeyden açıklık olacaktır.Onları sadece bu kullanım için satıyoruz.
lqlarry

Ben 8 "kirişleri vardı ama onlar sadece 6" olduğunu düşündüm bu yüzden bu yalıtım için sadece 1/2 "beni bırakır. Benim ana hedefleri ampul enerji verimliliği (CFL - LED benim için çok pahalı) ve uzlaşma değil İnsanların ışıktan çıkan ısının kar eritmeye ve buz barajları yaratmaya meyilli olduğunu ve bol miktarda kar elde ettiğimi ve zaten bir buz barajı sorunum olduğunu söylediğini okudum. Belki de yalıtım ışık etrafına sıkıca sarılmışsa sorun olmaz ama emin değilim Teşekkürler
Andrew

1

Kirişleri çıkarmak için neden sadece bazı şeritler eklemiyoruz? Bence üç inç bol yer sağlayacak.

Ve bazı şeritler eklemek, ışıltıların kirişlerden herhangi bir dalgalanma almasına izin verecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.