EMT çalışmasının sonunda romex'i nasıl korursunuz?


9

Bazen hem korumalı hem de korumasız alandan bir devre çalıştırmanız gerekir. Örneğin, atölyeye bir resepsiyon (bitmemiş duvarlar = korunmasız) bir tarama (korumalı) üzerine koyabilirsiniz.

Korunmayan alandaki kabloları korumak için, tarama alanından, zeminden bağlantı kutusuna kadar kısa bir EMT uzunluğu kullanırsınız.

İnsanlar EMT aracılığıyla genellikle ayrı THHN iletkenleri çalıştırırken, bu durumda NM'yi tarama ve EMT'ye kullanmak mantıklıdır.

Jbox'ta normalde NM kablosunu tutmak için bir NM kelepçesi veya EMT'yi tutmak için bir ayar vidası konektörü kullanırdım. Bu amaç için hangi konektör uygundur?

EMT'nin diğer ucunda kutu yok - sadece açık alan var. Bu sondaki doğru montaj nedir?

EDIT : Bence burada üç hedef var - NM kablosunu yerine kelepçeleyin, kabloyu EMT'nin keskin kenarından koruyun ve EMT'yi bir uçtaki jbox'a sabitleyin.


Ben de ENT (Elektrikli Metalik Olmayan Boru) 10 ayak uzunluğunda satın alabilirsiniz. Bu bölgedeki elektrik teknisyenleri vadeli işlemler için kullanıyorlar. Yeterince sağlam olmayabilir ama bir seçimdir.
lqlarry

Yanıtlar:


10

Geçit izolatöründe EMT kaymasına ne dersiniz?

EMT Burçları

Bu her şeyi açıklıyor.

Çizim

Katalog Sayfası

EDIT: Bence burada üç hedef var - NM kablosunu yerine kelepçeleyin, kabloyu EMT'nin keskin kenarından koruyun ve EMT'yi bir uçtaki jbox'a sabitleyin.

Size EMT'den çıkan romex'in nasıl korunacağını gösterdim.

NM kablosunu yerine sabitlemek için, NM'yi yerine sabitlemek istediğiniz yere kutuya bağlıdır. Plastik bir kutu ise, çoğunun kendi sıkma sistemi vardır. Metal bir kutu ise, aşağıdaki gibi standart 2 vidalı konektör kullanın:

NM Konektörü

Kodla belirtildiği gibi zımba teli:

Zımba Kodu

EMT'yi kutuya bağlamak için, knock out için muhtemelen metal bir kutuya ihtiyacınız vardır. Ayarlanmış vidalı konektörler kullanın, sanki içerideymiş gibi ses çıkarırsınız.

SS EMT Konektörü

EMT duvarlara sabitlenmelidir. Kelepçeleriniz şöyle görünecek. Duvardan uzak durması gerekiyorsa, bir ofsetiniz yoksa ihtiyacınız olabilecek ilkini kullanın,

Boru kelepçesi

Boru Kelepçesi

1 Delik askısı

1 Delik Kayışı

J-Tırnak

J-Tırnak

Tüm bunları yapmanın birçok yolu.

Aklıma gelen tek şey, bir EMT konektörü, sert dişli bir kaplin ve iki vidalı romex konektörü. Romex kodla zımbalama.


1

Sonunda bir burç vidalanmış set vida kutusu konnektörü kullanıyorum. EMT'yi Romex ile kullanma konusunda kısıtlamalar olduğunu unutmayın. NEC kitabını kontrol edin.

Bu konektör ile bu burç veya bir kelepçeye ihtiyacınız varsa

burç konektörü

Kelepçe


Bu düşündüğünüz kombinasyon mu? ( i.imgur.com/zKVni.jpg ). Plastik burcu / kelepçeyi vidalamak için sorun yaşıyorum; biraz fazla küçük. Belki daha güçlü olmalıyım?
Jay Bazuzi

Lütfen düzenlememe bakın.
SteveR

Bu sonuncusu bir EMT-Flex konnektörüne çok benziyor (ki bu daha kolay), ancak bunların birbirinin yerine geçemeyeceğini düşünüyorum. İpuçları için teşekkürler.
Jay Bazuzi

Bağlantıya tıklayın, Romex için EMT diyor. Onları daha önce kullandım.
SteveR
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.