Buhar bariyeri dikişlerini kapatmak için ne tür bant kullanılır?


12

Kanada'da buhar bariyeri kuracak olsaydım, Tuck® Müteahhitleri Mantolama Bandını kullanırdım . Ancak, yerel Home Depot'a (ABD) bir geziden sonra, Tuck Tape arayışımda boş düştüm.

Ben buldunuz Tyvek® Bant ait yerlerinin kapatılması için kullanılır, Tyvek® HomeWrap® .

Tyvek bant, Tuck bant için bir stand olarak kullanılabilir mi, yoksa daha uygun ürünler var mı?


burada koli bandı her şey için goto bant olduğunu düşünüyordum
cırcır ucube

Görünüşe göre Kanadalı lastik Tuck tape satıyor

Yanıtlar:


13

Ben de, Home Depot / Lowe's'teki Tuck Tape'i arıyordum ve bulamadım. Bir satıcıya bunu sorduğumda, ne aradığımı anlamadılar.

Buhar bariyerinin kenarlarını kapatmak istediğimi söylediğimde, bulduğun aynı Tyvek bandını kullanmamı söylediler.

Koli bandı kesmez; çok gözenekli. Biz Tyvek kullandık ve şimdiye kadar iyi çalıştı.

Sert ahşap zeminlerde ressamın bandı olarak kullanmayın; poliüretanı yerden hemen koparır (alınan ders).

Bu Raporun 3. Bölümünde belirtilen şartlara ve sınırlamalara uygun olarak bir kaplama bandı olarak kullanıldığında, Kanada İnşaat Malzemeleri Merkezi'nin (CCMC) “Tuck® 205-02 Yüklenicinin Mantolama Bandı / DuPontTM Tyvek® Bant” ın görüşüdür. , 2005 Ulusal Bina Koduna uygundur:

PDF


kayıt için bir şaka yapıyordum
cırcır ucube

@ratchetfreak kesin; ama çok fazla insan koli bandı her şeyi çözdüğünü düşünüyor. Kanal çalışması için bant var (koli bandı değil), plastikler, alçıpan, vb ... Birisinin alçıpan üzerine dikiş bantlamak için koli bandı kullandığını hayal edebiliyor musunuz? Bu komik olurdu.
lsiunsuex

HD ortaklarının bu ürünün kullanmak için uygun ürün olduğu iddialarını yedeklemek için herhangi bir veri sağlayabilir misiniz?
Tester101

1
Evet, aslında yapabilirim. Yanıt değiştirildi.
lsiunsuex

1
Açıkça CCMC'den gelen ifade, dış kaplama DEĞİL interiror buhar bariyerini ifade eder. Poster iç buhar bariyerini soruyordu.

0

İnsanların bu buhar bariyerini sonsuzluğun kenarına nasıl götürdüklerini seviyorum.

Yüklenici lisans testimi aldığımda hatırlıyorum ... 18 inçlik çakışma bantla sızdırmazlık gerektirmiyor. Betonunuz veya alt zeminiz veya gerçekten herhangi bir alan, basit bir poli çakışmadan geçmek için yeterli nem buharı çıkarıyorsa, doğru banttan çok daha ciddi bir sorununuz var demektir.

Bulduğum hemen hemen tüm "sıva bandı" ve "kılıf bandı" plastiklerin geçici olarak asılması içindir. Intertape markasının özellikle buhar bariyerlerini kapatmak için olduğunu söyleyen bir tane var, bu yüzden kullandım. Ama dürüst olmak gerekirse ... Koli bandının daha iyi çalıştığını hissettim. 20 yıl bağ için derecelendirilmiş bazı kanal bantları buldum. Bu Intertape iyi bağlanmış, ancak koli bandı kadar yapışkan ve kötü değil. Ben "kılıf bandı" üreticisi denilen bağ sadece 2 yıl MAX için iyi dediler.

Yapılacak en iyi şey ahşap / laminat veya diğer kaplama için üretici teknoloji hattını aramak ve bir teknik elemanla konuştuğunuzdan ve bir rep / satış temsilcisi olmadığından emin olun. İnek çocuk isteyin, tüm meşru cevapları var.

Çok sayıda farklı ürün yükledim ve bu farklı ürünler için talimatların çoğu çelişkili tavsiyeler veriyor. Ürününüzle ilgili talimatları uygularsanız yatırımınız güvende olur.

PS .. üreticileri biri özellikle dikişleri iyi ole koli bandı ile mühürlemek için söylüyor. :-)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.