Yatak çerçevesi kurarken, hangi noktada çapraz kirişler hakkında endişelenmeye başlamalıyım?


7

Bu yüzden, oldukça uzun olan bu karyolayı yaptım, şasi yerden 32 "ve ayakların her biri dikey ve yatay olarak çalışan iki 3/8" cıvata ile cıvatalandı.

Aslında henüz kullanmadıysanız, çok sağlam hissediyor, ancak güvenlik için bir tür yanal destek düşünüyorum. Aslında yapısal bir mühendis olmamakla, diğer her şey oldukça istikrarlı olduğu sürece bunun fazla mazeret olup olmadığından veya üzgün bir şeyden daha iyi bir emniyet olup olmadığından emin değilim.

Herhangi bir düşünce / deneyim takdir edilmektedir.

Tam boy için tıklayın

Karyola

Yanıtlar:


7

Yanal destek muhtemelen çok önemlidir. Zamanla cıvatalarınız o kadar sağlam tutmaz ve bacaklar kıpırdamaya başlar. Bacakları birbirine veya yatağın üstüne sıkmak bu dönme eğilimine karşı koyacaktır. Bu işi düzeltmek için her bacağını iki noktada sabitlemeniz gerekir, bu nedenle her bacağınızı bitişik bacaklara sabitlemek için aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Geniş (muhtemelen 6+ inç) panoyu iki bacağın üzerinden geçirerek dört köşeye sabitlemek veya
  • Makaslar, sol bacağın alt kısmını ve sağ bacağın alt kısmını lentodaki aynı noktaya sabitleyin veya
  • Her bir bacak çifti arasında, ortasında bir tutturucu bulunan bir X şekli.

Bu bir yatak ve tabi ki ... ahem ... kullanacağınız için, muhtemelen bir çeşit destek isteyeceksiniz.


Teşekkürler! Planım Truss yaklaşımını izlemekti, bir tarafını açık bırakmak mantıklı mıydı yoksa bu kötü bir fikir mi? Herhangi bir çift bacak arasında bir X şeklinden bahsettiniz, her iki yönde de en az bir çift için böyle yapmanız gerekmiyor mu?
Arelius

1
Bir tarafı açık bırakmak konusunda emin değilim. Teoride, her bacak zaten dönme olarak bir başkasına karşı güvence altına alınmıştır, ancak pratikte bu her şey artıklık ile ilgilidir. Ayrıca, “herhangi bir çift bacağın arasına bir X şekli” yazdığımda her bir çifti yazmalıydım, bunu düzenleyeceğim.
Shimon Rura,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.