Çıkışlarım çoğunlukla iki uçlu olduğunda üç uçlu cihazları nasıl kullanırım?


12

Çoğu elektrik prizinin iki çatal olduğu bir evde yaşıyorum. Özellikle bir ilavenin yapıldığı üç çatal dişi vardır. Üç çatallı fişi olan elektrikli aletleri takabileceğim bir yere gelince hortumlu muyum?

Yanıtlar:


12

ABD’de olduğunuzu farz ediyorum.

Bir test cihazı alın ve kutunun topraklı olup olmadığını kontrol edin. İki kurşun neon tipi test cihazı bunun için iyi çalışır. Bir ucu iki uçlu çıkışın bir tarafına takın ve diğer ucu plakayı tutan vidaya değdirin. Diğer tarafı da dene. Vida çıplak metal değilse, bazı boyaları çizmeniz gerekebilir. Eğer yanarsa bu iyi bir haber. AC voltajı veya neon lamba yerine başka bir test cihazı okumak için ayarlanmış bir çoklu ölçüm cihazı kullanabilirsiniz.

Topraklanmış kutular varsa, levhanın vidasını taktığınız bir pabucu olan iki uçlu ila üç uç adaptörünü satın alabilirsiniz veya bu uygulamada sonradan takmak için tasarlanmış yedek prizler satın alabilirsiniz.

Diğer seçeneğiniz bir elektrikçinin gelip kablolarınızı tam topraklamaya yükseltmektir.


"İki kurşun neon tipi test cihazı" derken, bunun gibi bir şey mi kastediyorsunuz? amazon.com/Extech-ET25-Neon-Voltage-Tester/dp/B000X3LT4K
Kevin Burke

"Bu uygulamada güçlendirme için tasarlanmış yedek prizler" derken GCFI prizlerini mi kastediyorsunuz?
Kevin Burke

NEC 2014 itibariyle, artık sadece araziyi güçlendirmenize izin verilmektedir .
Harper,

4

Bağlı olmak. İlave tel henüz hiç sonlandırılmamış olabilir. Kesiciyi kapatarak, çıkış kapağını çıkarıp prizlere giden telleri inceleyerek üç çiftin hepsinin olup olmadığını görebilirsiniz. Sadece kopup çıkarılabilir ve üçüncü ayağa oldukça kolay bir şekilde koyabilirsiniz.


2

Büyük olasılıkla hortumlanmışsın. Prizler topraklanmamışsa, kullanılabilir bir topraklama kablosu bulmanız pek olası değildir. Kutu topraklı değilse dolandırıcı adaptörleri kullanmayın - güvenli değillerdir. Bir cihazın topraklama ucu varsa, çift yalıtımlı değildir, yani üzerinde dokunabileceğiniz yerler olabilir ve vücudunuz zemine dokunmaktan daha iyi bir yolsa elektriğe çarpılabilir. Topraklanmış bir devre üzerinde olması gerekir.

Topraklı prizlerin bulunmaması nedeniyle birkaç daire ve evi geçtik.


2

Bazı alanlarda, CO (doluluk sertifikası) almak için 3 uçlu topraklı prize sahip olması gerekir. Yani, teknik olarak bu problem çözülene kadar teknik olarak yeni evinize veya evinize taşınamazsınız. Evleri çevirirken buna çok rastladım ve her durumda CO müfettişi topraklanmamış bir prizi yerine geçmek için bir GFI prizi kurabileceğimi söyledi. GFI'ler pahalı olabilir, böylece bir seri prizin ilk çıkışına bir GFI takabilirsiniz ve bundan sonra bağlanan her prizi koruyacaktır. Yani normal 3 çatallı priz takabilirsiniz. Gfi, gfi korumalı diyen etiketlerle gelmelidir. Bunları, taktığınız normal çıkışlara yerleştirin.

Bunun neden sizi korumadığını ama dinlemediğini anlatan 2 sayfalık bir teknik açıklama yapacak insanlar olacağından eminim. Çalışır ve kod memuru onaylıdır.


1
Aslen inşa edildikten sonra (veya belki de büyük bir tadilattan sonra) bir ev için gerekli olan CO'yu duymadım. Bir şeyi değiştirirseniz, koduna uyması gerekir. Fakat eğer mevcut bir ev satın alırsanız, her şey dede tutulmalıdır.
BMitch

PA'da yaşıyorum ve etrafımdaki hemen hemen her kasaba bir ev alırken bir CO'ya ihtiyaç duyuyor. Kabul etmiyorum ama onlar ve onun bir acısı. Korkuluklar, düz kaldırım, 100 amp servis, dış kapılardaki lambalar, açıkta kalan teller, ufalama boyası, duman dedektörleri olup olmadığını kontrol ederler. vb. Bir sorunu çözememek ya da tüm sorunları çözememek için sonucun ne olduğunu bilmiyorum. Hiç kimsenin tahliye edildiğini duymadım çünkü net bir CO'ları yok. Alıcı, her şeyin yanlış olduğunu düşünüyor ve düzeltmek için sabit ya da para istiyorlar. Bunu bir ev incelemesi için karıştırmıyorum.
Justin K,

Bu uygulamada, "Ekipman Yoktur" yazan etiketleri de kullanmalısınız.
Harper,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.