Kimse bu gizemli çıkışı tanımlayabilir mi?


8

Dolabımda bir gizem soketi buldum ve ne olduğunu merak ediyordum. İşte ön ve kutunun içinin bazı resimleri.

Gizem Outlet

içeride


2
Bu hangi ülke?
NPM

İngiltere'de şans eseri olur muydunuz? (Tabii bana Commonwealth görünüyor)
ThreePhaseEel

MK kataloğuna bir göz attım ve orada böyle bir şey göremiyorum.
Notts90, Monica

Yanıtlar:


10

Bu, "anahtarsız esnek çıkış" olarak da bilinen daha eski bir stil İngiltere "anahtarsız kablo çıkışı" dır. Geçerli stil, ön panelin ortasında değil alt kenarda bir kablo çıkış noktasına sahiptir. Tipik olarak 20A için derecelendirilirler.

resim açıklamasını buraya girin
resim açıklamasını buraya girin

Isıtma sistemleri (kazan, daldırma ısıtıcı, vb.) Gibi sürekli kablolu elektrik yükleri için kullanılır. Bu dolabın içinden bir miktar cihaz çıkarılmış ve kablo çıkarılmış olabilir. Ana panelinizde kendi devre kesici bulunan özel bir devre olabilir ("tüketici birimi").


3

Bu, yarı esnek bir şekilde güç için esnek bir kablo (genellikle bir fişe takılı olduğu gibi) bağlamak için tasarlanmış bir "fişsiz" plaka gibi görünmektedir. Tabii ki, şu anda bağlı böyle bir kablo yok.

Açıklıktaki kablo kelepçesi ve kablo iletkenlerini bağlamak için ekstra vidalı terminaller, "takılı olan" hiçbir şeyin herhangi bir şeye bağlanmayacağını gördükten sonra, açıkça iyi bir şekilde topraklandığını ve güç bağlantılarını güzel bir şekilde izole tuttuğunu gördükten sonra ipucu .


Daha önce hiç böyle bir şey görmemiş olmama rağmen, düşündüğünüz tüm ipuçları yerinde. OP için bir soru, kapak seramik mi plastik mi? Seramik bana eski ve modası geçmiş olduğunu söyler, plastik tam bir merak olacaktır.
Jack

0

Yüzey plakası, bir dış / çatı antenine veya bir uydu antenine giden koaksiyel kablo için kullanılanla aynıdır. Ancak kablolama İngiltere Şebeke (AC 240v) ve hala kırmızı (L) ve siyah (N) renkli izolasyona sahip olduğu için oldukça eskidir. Prizinize giden teller bir halka ana parçası değildir, ancak muhtemelen bir depolama ısıtıcısına veya fotoğrafınıza bakmaya benzer bir canlı besleme / spu3ee'dir veya kablo kılavuzu 20A'dan fazla güvenli bir şekilde taşınacak kadar kalın değildir. Bu, 40A - 45A'da devreyi aşırı yükleyecek ocaklar, duşlar veya daldırma ısıtıcıları vb. Gibi daha yüksek yük cihazlarını dışlar (ciddi yangın tehlikesi). Ayrıca terminallerde kahverengi kavurma veya aşırı ısınmanın başka bir kanıtı görmüyorum. Bir tüketici ünitesi veya başka bir izolasyon noktası üzerinden beslemeden geçmelidir - büyük olasılıkla kablolama yaşı göz önüne alındığında eski bir sigorta kutusu. Şu anda herhangi bir akım olmaması koşuluyla, herhangi bir nokta tedarik tarafını bulamıyorsanız, sadece gözden uzak olması nedeniyle bırakılmış olması muhtemeldir. Mülk hiç yerel makamlara aitse ve herhangi bir elektrik işi yaptıysa, soketleri veya eski cablerun'ları çıkarmamak yaygın bir uygulama olarak kabul edildi, bu yüzden bilmiyorsanız mülk geçmişini kontrol edin. Son olarak, binadaki diğer kabloların daha yeni Kahverengi (L) ve Mavi (N) renk koduyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Size yardımcı olabilir. prizleri veya eski cablerun'ları çıkarmamak yaygın bir uygulama olarak kabul edildi, bu yüzden bilmiyorsanız mülk geçmişini kontrol edin. Son olarak, binadaki diğer kabloların daha yeni Kahverengi (L) ve Mavi (N) renk koduyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Size yardımcı olabilir. prizleri veya eski cablerun'ları çıkarmamak yaygın bir uygulama olarak kabul edildi, bu yüzden bilmiyorsanız mülk geçmişini kontrol edin. Son olarak, binadaki diğer kabloların daha yeni Kahverengi (L) ve Mavi (N) renk koduyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Size yardımcı olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.