Bu İnce Metal Tel Nedir?


11

Bu ince metal telin ne olduğunu biliyor musunuz? Garajımdaki su hattına bağlı. Sonunda kesilmiş gibi görünüyor. Kablonun diğer ucunun nerede bittiğini göremiyorum - duvarın arkasında çalışıyor.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


7
O kadar ince değil. Bu, iyi kelepçeli bir topraklama telidir.
SDsolar

1
Evet, topraklama kablosu. Muhtemelen ana elektrik hizmeti için, konumu verildi. İki kelepçe kullanmak geleneksel standart değildir (mevcut kodun gerektirdiğini bilmiyorum), ancak çok iyi bir uygulamadır. Bu regülatörün etrafındaki boru bağlantıları güvenilir elektrik bağlantıları yapmaz.
Hot Licks

Her şeye rağmen, eğer standartlarınıza göre ince ise, kalın olan nedir? Kaynakçı mısınız?
Nick T

Yanıtlar:


11

Elektrik servis alanınız, panel kutunuzdan geliyor.


1
Bir topraklama iletkeni, borunun ana panele gittiği elektrottur. Eğer eve hizmetinizi plastik olarak değiştirdiyse, tahrik çubuklarına sahip olmanız gerekecek, yakın geçmişte birkaç kez bununla karşılaştım.
Ed Beal

1
Muhtemelen lehim bağlantıları direnç geliştirebilir. Birisi, orada ne olursa olsun, zeminin kesintisiz olduğundan iki kat emin oluyordu.
SDsolar

2
@NPM böyle bir sıçrama, su sayacı kapalı olan evlerde de çok yaygındır.
Moshe Katz

1
Ayrıca su boru sistemi için bağ - elektrikli su ısıtıcısı veya bulaşık makinesi gibi bir şeyin dahili olarak başarısız olması durumunda size kötü bir ısırık
vermemesi önemlidir

2
Doğru olsa da, bir açıklama ve muhtemelen daha fazla okumaya bağlantılar ekleyebilirsiniz.
Notts90, Monica

5

İlk olarak, bu ev kablolama standartlarına göre neredeyse "ince" değildir. # 8 veya daha büyük gibi görünüyor.

Bize telin bir ucunu gösterdin. Diğer ucu kontrol edin. Muhtemelen kesici kutunuza gider ve nihayetinde AC gücünü evinize besleyen transformatörün merkez musluğuna bağlanır.

Öyleyse, bu evinizin elektrik sistemi için topraklama kablosudur. Bakır su besleme borusuna evinize bağlanmış gibi görünüyor. Bu boru yeraltına iner ve iyi bir toprak bağlantısıdır. Zaten mevcut olduğundan, bu amaç için toprağa sürülen ayrı bir bahis yerine eviniz için zemin olarak kullanıldı.

İki kelepçe bakır boruya yedek bir bağlantı sağlamak içindir.


1
Bu mutlaka tüm evin elektrik sistemi için topraklama kablosu değildir . En azından İngiltere'de su veya gaz boruları ile topraklama kurulum kodunu ihlal eder, çünkü gözden uzak bir noktada borular metal değil plastik olabilir. OP'nin fotoğrafındaki özel amaç, eklemlerin her iki tarafındaki boru tesisatının, eklemlerin kendileri aşınmış olsa bile, yanlışlıkla bir sızıntıyı düzeltmek için kullanılan Teflon bantla izole edilmiş olsa bile, elektriksel olarak bağlandığından
emin olmaktır

@aleph: Telin tamamı buysa, o zaman ikinci kelepçede dururdu. Ayrıca, herkesin eklemler arasında elektriksel süreklilik olduğunu hiç umursaması, borunun elektrik topraklaması için kullanıldığını gösterir.
Olin Lathrop

1
# 6 ABD'de standarttır ve çoğu zaman bu eski evler için tek zemindir. Bunu su şebekelerinin değiştirildiği ve plastiğe dönüştürüldüğü birkaç alanda buldum.
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.