Yapıştırıldıktan sonra 90 derecelik bir Zaman Çizelgesi 40 kanallı süpürmeyi yeniden konumlandırmak için Tamam?


5

görüntü tanımını buraya girinAT & T, Comcast, & Wave anten kablolarının yer altında çalışabilmesi için elektrik direkten elektrik direğine 2 "Schedule 40 doğrudan gömme boru yerleştirdim. Orta boru için 90 derecelik tarama, elektrik direğine (fotoğrafa bakın) birkaç ayağa göre hizalanmamış, bu boruyu direğe doğru zorladığımdan ve gerilmeye neden olabileceği ve muhtemelen kırılabileceğinden emniyete aldığımdan emin değilim. Yapıştırılmış bağlantılardan birinin ayrılmamasına neden olan kablo borusu veya kablo hattının uzunluğu boyunca çekme halatını zaten çalıştırdığımdan kaçınabilmem için, kablo borusunu keserek ve başka bir konektör takarak hizalamayı tercih etmemeyi tercih ederim. .


Bu yeterince derin mi?
Harper,

Hendek 2 ft derinliğindedir, bu özellik, haberleşme kanalı için belirtilen durumdur.
Hibe

Yapıştırılmış bir bağlantının kopması için mümkün olan en iyi seçenek olacaktır. PVC çimento kaynağa yakın olmasına rağmen.
Harper,

Yanıtlar:


5

PVC borunun üzerine kasıtlı baskı uygulamaktan kaçınmaya çalışacağım.

Bunun yerine, borunun merkez ekseni üzerindeki bir kesilmesinin ve dönmesinin uçtaki yanlış hizalamayı düzelteceği nispeten düz bir parça bulmalısınız. Ardından boruyu kesip açın ve dönmeye izin vermek için bir kuplöre yapıştırın.

Halat problem olmamalı. Mevcut uçta biraz daha ip bağlayınız ve daha sonra boruyu keserken ipi kesmeyecek şekilde yapınız. Boru açıldıktan sonra ekstra ipi kesim alanınıza doğru aşağı çekin ve düğümü açın, böylece yeni kavrama fittingini geçirebilirsiniz. Ardından düğüme tekrar katılın ve ipi tekrar sonuna kadar çekin. Eklemi, bağlantı parçasındaki ip ile tekrar yapıştırın.


1
Düğümlü çekme halatı açıklaması için buraya + 1 atmıştım. Oldukça açık gözüküyor, düzeltmek ve çekme halatını kaybetmemek için kolay bir yol olduğu söylenebilir, ancak bu yazıyı görmeden düşünmedim. Düz bölümün dilimlenmesi ve bir kaplin içerisinde döndürülmesi, bir ısı / büküm seçeneğinden daha mantıklıdır. Isıtma ve büküm, borunun çökmesi olasılığını
artırıyor

2

Boruyu bir fön makinesi ile ısıtıp yerine çevirebilirsiniz. Muhtemelen içinde küçük bir bükülme yapacaktır ancak gömülecektir, böylece hepsi aynı görünecektir.

Yine de bir başka endişe PVC'yi tel çekmek için kullanılan bir ip veya kordondur. Çok lifli yumuşak bir ip ise, genellikle iyi olur. Ancak, çelik kablo, kordon veya küçük poli halat, üzerine çok fazla baskı uygulandığı takdirde, 90 ° kesilebilir. Halen açmakta olan PVC'yi kesmek için uçurtma ipini kullanıyoruz ve gerçekten iyi çalışıyor. Normalde çekerken yüksek gerilmeye maruz kalacak PVC borular için sert 90 ° kullanırız. Yavaş olun ve bol miktarda çekme yağı kullanın yoksa elinizde felaket olur.

İyi şanslar!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.