Elektrikli vinç ve makaralar ile ayarlanabilir açı tırmanma duvarı - makaralar nasıl kilitlenir?


6

enter image description here Elektrikli vinç tellerini ilk kurduğumda, sadece asansörün yanındaki duvarda değil aynı zamanda her bir ankraj noktasında tırmanma duvarında iki tane vardı ve diğer ortadaki tel hattına bağladım. duvar bağlantı noktası. Kaldırma tertibatıyla yukarı ve aşağı mükemmel bir şekilde işe yaradı! ... ama ayrı çizgiler (veya zincirler) varken, örneğin, tırmanma duvarının sağ üst tarafını çekerseniz, makaralar ve tırmanma duvarı eğilirse / momentleri. Bunun olacağını hissetmiştim. İnternette teçhizat ya da böyle bir şeyi kurmak konusunda kararlı bir şey bulamıyorum (ne arayacağımı bilmiyorum). Çalışabileceğini düşündüğüm bir fikrim var ...

Sanırım çizgiyi ilk kasnaktan sağ taraftaki kasnağa doğru koştuysam, ancak daha sonra dümdüzün yanındaki çapaya geri dönüp başka bir kasnağa, sonra da orta duvar çapasına bir kasnakla geçti ve sonra sol üstteki tırmanma duvarı demirine bağlandı ve içeri girdi. Bu daha önce olduğu gibi işe yarayacaktı, yukarı ve aşağı kaldıracak şekilde duvarı açacaktı (ancak makaralar ve teller serbest olduğu için muhtemelen hala esneyecektir.

Kilitlenebilecek (var olanları yapabilecek) kasnaklar olsaydı, o zaman bu şekilde ayarlamak zorunda kalmazdım, ancak bu şekilde ayarlarsam, sonra bir vinciyi kullanarak açısını seçebilirdim belki iki kabloyu birlikte sabitleyebilirim (bu, vinç kasnağından tırmanma duvarına iner ve daha sonra aynı çapadaki kasnağa geri döner). Bunları bir araya getirmek / bağlamak için kullanabileceğim bir şey var mı? Sanırım teller hareket edemiyormuş gibi çalışabilir, o zaman sabit hatları ayırmak ister (basit zincirler gibi) ... belki.

Bu konuda herhangi bir düşüncen ya da bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı? enter image description here

daha iyisi, eğer orijinalde kasnakları kilitleyebilseydim (istediğim açıya ulaştıktan sonra), o zaman telin içinde yolculuk olmazdı ...


Duvarın ön tarafına ankraj / makara eklemeyi deneyin? Döndürme tarzı kasnaklar vardır ancak uygulamanız için işe yarayacaklarından emin değilim. Daha çok denizcilik uygulamaları için kullanılırlar ve hat ("halat") ve hat (tel) kullanılırlar.
noybman

Önünde kasnağın ne olacağından emin değilim, ama dün bir kaç farklı konfigürasyonla denedim ve ayrıca her kasnağın önündeki telleri sıkıştırmayı (büyük eski ahşap kelepçelerle) denedim. Farklı yapılandırma biraz daha iyi çalıştı (belki de ek sürtünme nedeniyle ??), ama evet, harika olurdu kilitlenebilir kasnaklar olsaydı! Hala bir şey bulamadım. Sadece büyük bir lastik parçası veya kasnağa sıkışan bir parça bile işe yarayabilir. Gelecekte biraz daha deneyebilirim ... sinir bozucu
shawn.mek

Eğer duvar sistemi iki tarafa da tutturulmuşsa, duvarın katlanma arzusuna karşı koyabilirsiniz, bu size soruna neden olan şeydir. Böylece "her iki taraftan çekebilirsin". denizcilik mağazalarına bakın, makara kasnağı veya topaç (sperry product) için makara ve bloklar yapın. google.com/...
noybman

Vinci ortada kullanırdım, sadece ayarlama için. Kullanım sırasında destek için iki köşesinde unistrut kullanırdım. Unistrut'u bir menteşe veya esnek bir kaplin vasıtasıyla eve bağlayın ve takviyeyi sıkıca tutmak için duvardaki unistrut ve L dirseklerinde iki tutucu cıvata kullanın.
Billy C.

Billy C. - Bunu tam olarak hayal edemiyorum, ama bana bazı fikirler veriyor.
shawn.mek

Yanıtlar:


1

Vinci ortasına koyardım, sadece konumlandırma için kullanırdım.

Belki de uzun bir zincir uzunluğuna sahip olabilirsiniz, böylece vinç konumlandırma sırasında başarısız olursa her yere düşemez. O zaman yine evinize çok şiddetli bir darbe yükü gelir, bu yüzden düşme riskini almak daha iyi olabilir ve vinç hareket halindeyken tam olarak uzak durun.

Kullanım sırasında destek için iki köşesinde unistrut kullanırdım. Unistrut'u tavanın köşesine çok ağır bir menteşe ile tutturun ve dikme yerinde sıkıca tutmak için unistrut'taki iki tutucu cıvatayı ve tırmanma duvarındaki L dirseklerini kullanın.

Fikri göstermek için bazı bölümler çizdim. Concept

Büyük bir menteşe yoktu, o yüzden siyah plastik parçalar kullandım. Yine de büyük ahır kapı menteşesini düşünmelisin.

1 "iki parça tavanınızı ve bodrum duvarınızı temsil eder. 2" kereste tırmanma duvarıdır.

Gergi kolunun ne kadar sürdüğüne dikkat edin, böylece yapışmaz ve tehlike oluşturmaz. Bir duvara karşı farketmez, ama odanın ortasında potansiyel olarak yürüyebilirsiniz.

Unistrut binlerce poundluk yükleri idare edebiliyor ve açıkça gerginlik ve sıkışma içinde duruyor. Vinçin hareket etmesine izin vermek için cıvata başlarını gevşetmek için tırmanma tarafından bir anahtar kullanırsınız, sonra tırmanmadan önce tekrar sıkın.

Bu örnekteki ahşap vidalar tamamen yerleştirilemeyebilir, çünkü bu açının her zaman 90 olacağından şüpheliyim.

Tırman!


Birinin diğerine doğru kaymasını sağlayarak ve birbirlerine cıvata vererek, unistrut alay etmekten kaçınmanın bir yolu olabilir. Ancak bu hareket aralığını azaltacaktır.
Stanwood
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.