Çamaşır makinesi tahliyemin taşmasını nasıl durdurabilirim?


9

Çamaşır makinem boşaltıldığında, bazen su ısıtıcısının boşaltılacağı servis dolabındaki açık pvc borudan çıkar ve çıkar. İnsanların yıkayıcı borusunun taşmasından bahsettiği birçok mesaj buldum, ancak sorunuma neyin neden olacağı hakkında herhangi bir bilgi bulamıyorum. Yıkayıcı boşaltıldığında servis dolabında (garajda yan yana) durup izlemek / dinlemek zorundayım. Önce gurgling'i duyabiliyorum, sonra borudan çıkan suyu duyuyorum (bir bardak su doldurma sesine benzer), daha sonra suyu servis dolabım ve garajım ortaya çıkmadan ve su basmadan hemen önce görebiliyorum. Yıkayıcıyı yıkarken kapatıp açarsam bu olmaz ... ama uzun vadede gerçekten mümkün değil. Herhangi bir fikir?

Yanıtlar:


7

Boru kısmen tıkalı gibi görünüyor ve su sadece daha düşük bir hızda geçebiliyor. Sıcak sudaki drenaj en düşük noktadır, bu yüzden oradan geliyor. Tıkanıklık, servis dolabındaki borudan gelen enkazdan veya onu yıkayıcıdan çıkaran bir çoraptan herhangi bir şey olabilir. Suyun servis dolabından çıktığı yerdeyken sorundan bir drenaj yılanı alabilirsiniz, ancak temizlenmek için bir uzman almanız gerekebilir.


3

lqlarry muhtemelen doğrudur ve hattı temizlemek için bir yılan kullanmak ilk adımdır. (+1 Larry)

Sıhhi tesisat menfezinde de bir sorun olabilir. Sorun buysa, çamaşır makinesini kapattıktan ve tuvaletin yıkama sonunda çıkardığı sesin aksine su P-tuzağına düştükten sonra bir gurlama duyacaksınız.

Düşünebileceğim diğer bir konu, sıhhi tesisat tahliyesinin yanlış boyutlandırılmış veya eğimli olmasıdır. Eğer durum buysa, bu sorun her zaman olurdu ve yeni bir sorun olmazdı.


Yanıtlarınız için teşekkürler. BMitch, gurgle yapıyor, bu yüzden bilmek güzel. Evi yeni aldım, bu yüzden sıhhi tesisat tarihi olduğunu bilmiyorum. Ev garantisi insanlar servis dolabından yılan denemek için bir tesisatçı gönderdi, ama bir P tuzak yerine bir davul tuzağı olduğunu söyledi ve yapamadı (?). Geçen hafta başka bir sıhhi tesisat şirketi çıkardı ve drenaj hattının çok küçük ve çok kısa olduğunu düşündüler. Arka banyo ile ilgili bir sorunum olduğu için yarın dışarıda bir temizlik kazmaya geliyorlar, ancak bu konuda ne yapacağımdan emin değilim. Bu ikinci tesisatçı bir dosya vermemi istiyor
Carey

2

Su hortumunu Ace'den bir tapaya bağladık. Suyun geri gelmesini engelledi ve tıkanıklığı zorladı. Önce sıcak su w / takip sıvı tesisatçı kullandın. Tıkanma, büyük miktarda kurutulmuş çamaşır tozu gibi görünüyordu.


1
Kullandığınız durdurucuya bir bağlantı ekleyebilir misiniz?
Niall C.

1

Suyun arkasındaki havayı düşünün. Tahliye, bir çamaşır makinesi pompasından gelen su akışına dayanabilmesi için uygun şekilde havalandırılmalıdır.


1

Yıkayıcı kuru bir kuyuya akarsa, kuru kuyu muhtemelen tiftik ile tıkanır. Onu kazmanız veya yeni bir tane kazmanız gerekecek. Oğlumun evinde bu sorunu yaşadık.


0

Bunun nedeni suyun borunun tahliye edebileceğinden daha hızlı akmasıdır. Bunu düzeltmenin en kolay yolu, çamaşır makinesi atık hortumunu açık PVC boruya yapıştırmaktır. Bazı gaffer bant hile yapmalıdır.

Aksi takdirde, tahliyenin üzerine dolmasına izin verilen ve taşmadan boşaltması için yeterli zaman sağlayan bir tutma tankı takabilirsiniz.

Atık borunun boyutunu arttırmak için daha zor bir seçenek olabilir, böylece içinden daha fazla su alabilir.


Matt haklı. Aynı meselelerle iki ayrı evde yaşadım. Yıkayıcılar bugün geçmiş yıllarda öncekilerden daha yüksek miktarlarda tahliye etmektedir. Bu sefer tüm fikirleri deneyeceğim. Ama son kez, hendek için tahliye etmek için bir yangın hortumu kullandığımı hatırlıyorum ... harika bir fikir değil, ne yapmalı? ne yapalım?

1
Bu harika bir fikir değildir, çünkü drenaj borusunu hava boşluğu olan bir sistemden ziyade basınçlı bir sisteme dönüştürmek, yıkayıcının bir kez başladıktan sonra tahliyenin asla durmamasına ve küvette su kalmasına neden olacak bir sifon yaratacaktır. Bu çok büyük miktarda suyu boşa harcayacaktır, ancak aynı zamanda pompayı yakabilir ve yine de bir seleye neden olabilir, çünkü borunun sadece çok fazla su alabileceği için. Yılanla başlayın ve oradan gidin.
iLikeDirt

iLikeDirt - Basınç dengeleme, çamaşır makinesinin içindeki havadan gelir. Sifon yok. Mühür yöntemini yapmak zorunda kaldım ve işe yaradı ama geçici olarak yapıldı. Hiç sorun yaratmadı ve gerçekten de drene oldu.
Matt

Bu, makine aynı anda doldurmadığı sürece doğrudur. Hem boşaltma hem de doldurma her zaman, bir sifon alırsınız.
iLikeDirt

@iLikeDirt ne yazık ki evimdeki kötü eski sıhhi tesisat nedeniyle evimi tahliyem üzerine mühürlemek zorundayım. Genellikle iyi çalışır, ancak bazen doldurmaz. Ben (ki benim banyo slab altında izledim) sıhhi tesisat sorunu gidermek kadar ben tutarlı çalışması için ne yapmasını önerirsiniz?
user6591

0

Bu sorunu sadece daha yeni bir yıkayıcı satın aldığımda yaşadım. Bir donanım mağazasından lastik bir parça satın aldım, her iki ucunda dolaşan iki kelepçe ile geldi. Bir ucu borunun üzerinden geçerken diğer ucu lastik borunun üzerinden rondelaya gider. Kelepçeleri sıkın. Sızdırmaz conta nedeniyle suyun geri çekilmesinde sorun yaşanmaz. Çok pahalı değildi ve ben maliyet para ve sabit olmayan bir sorun olurdu bir tesisatçı aramak zorunda değildi.


3
Bu lastik parçanın adı neydi? Bir bağlantı sağlayabilir misiniz?
Niall C.

0

Yıkayıcı drenaj borularını kıvırın. Tesisatçının çamaşır makinesi için havalandırma yığınını aşağı indirmesini sağlayın. Bu sorununuzu halletmelidir.


0

Tahliye hortumunun ucu dikey boruya çok derin, boğuluyor. Baş aşağı U kolunun bitiş ucundan en fazla 4 inç uzamalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.