Banyo duvarlarına nasıl ses gelebilirim?


10

Bir banyonun duvarlarını prova etmenin en iyi, en az müdahaleci ses yolunu bulmaya çalışıyorum. Banyo, bir duvar benim yatak odası ve benim 3 yaşında eski yatak odası ile paylaşır. Asıl sorun, çalışan su artı (artı sayaç ve her şeyi her yumru) echos yüksek ve duvardan oğulları odama net. Ses yalıtımı yapan alçıpan buldum ve iyi bir seçim gibi görünüyor. Başka bir seçenek, aralarında Yeşil Tutkal gibi bir şey ile alçıpan için başka bir katman eklemektir . Ancak evdeki tüm duvarlar ve tavanlar dokulu. Bu yüzden bir odada sadece bir veya iki duvarın değiştirilmesi mümkün değildir.

Bu iki odanın düzeni. Duvarın etrafına en çok gürültüyle kırmızı kutu ekledim.
ev düzeni

Burada özlediğim başka bir şey var mı?

Yanıtlar:


16

Banyo duvarını parçalara ayırmam ... Yatak odası duvarını parçalara ayırırdım. Yaşadığınız şey, duvara mekanik bağlantılardan (saplamalara vidalanmış) geçen gürültü ve ince bakır borudan (muhtemelen daha kalın Tip L yerine Tip M boru) geçen sudan gelen gürültüdür.

Bildiğim tek etkili yol o duvarı Roxul Safe ve Sound ile yalıtmak. Gürültü .... ve sadece gürültü için tasarlanmış bir yalıtım. Yanmıyor. Eklenen mesafeye gitmek için, alçıpanı asmadan önce esnek kanalları kullanın. Demo muhtemelen bir DIY, Roxul'un kurulumu DIY ve alçıpan .... birini arayın. Birkaç yüz dolar için onarım kaybolacak.

Düzenleme : Yalıtım üflenir çalışmaz ... üflenir sıcaklık, ses için değil. Bu fethetmeye çalıştığınız ses aktarımı. Bir zamanlar bir ev inşa ettik ve duvarları ısı yalıtımıyla yalıttık, tıpkı sizin gibi düşünüyoruz. İşe yaramadı. L tipi boru vardı, tüm sıhhi tesisat minderli bağlantı elemanları ile tutturuldu. Biz çaldı düşündüm. Anlaşılan o, para israfıydı.

Gerçekten düzeltmek istiyorsanız, alçıpanı indirin ve Roxul ile doğru şekilde yapın. Banyo tarafından ıslak bir duvara girmek bir intihar görevidir. Bir ofset duvar inşa etmek, 5 "sıkışmış bir kapı ile 10" ... bir kapı açıklığı yaratacaktır. Sonra halı ... ya da başka bir döşeme yüzeyi var. Zor bir iş gibi geliyor, ama muhtemelen sadece bir hafta sonu.

Aksi takdirde, oğluna Costco'dan köpük kulak tıkacı satın al ve bir gün ara.


Sorunu% 100 çözmek için o odayı ayırmak istediğim kadar , odanın hepsini yıkmak için gerçek bir utanç olacağını boyamak için saatler harcadım . Banyo hala daha kolay görünüyor. Ayrıca, alçıpan yapan eski bir marangozun yardımına sahibim. Hepsi DIY.
Tim Meers

6
@TimMeers, yatak odasındaki boya küvet, tuvalet, lavabo, sıhhi tesisat hatları ve banyo tarafında çalışması gereken diğer şeylere kıyasla hiçbir şey değildir. Yatak odası tarafı doğru olanı.
BMitch

Bir yatak odasının tamamını parçalamayı içermeyen başka olası seçenekler var mı? Belki yalıtımda veya köpükte bir çeşit darbe? Ama banyodan ziyade yatak odasını yapmanın ışığını görmeye başlıyorum.
Tim Meers

1
@TimMeers, yalıtımda şişirilmiş çalışmaz. Banyoda ses, doğrudan yatak odasındaki alçıpan ile bağlanan saplamalara bağlı olan banyo duvarındaki alçıpanı titreştirir. Esnek kanalın yaptığı ses aktarımını durdurmak için bu bağlantıyı kesmeniz gerekir. Bunu çok birimli yapılarda ortak duvarlar için kullanıyoruz.
BMitch

Bu eski olduğunu biliyorum, ama @TimMeers (duvar yerine tavandan gürültü) ile neredeyse aynı sorun var. Yalıtım kanalını eklememeyi tercih ederim. Nasıl çalıştığını görebiliyorum ama yerleşikler için sıkı açıklıklarımız var ve alçaltılmış bir tavan yardımcı olmaz. İkiniz de El Katz'ın önerdiği şeyi yaptınız mı? Ya da belki Roxul + quietrock?
Zengin Homolka

6

Bu senin ıslak duvarın ... tüm sıhhi tesisat orada duvara ve zemine bağlı (en azından küvet durumunda). İdeal olarak, yatak odasındaki sheetrock'u indirir ve ardından mevcut duvara bağlı olmayan yeni bir çiviler dizisi takarsınız.

Oradayken, lastik rondelalar ve montaj parçaları kullanarak sıhhi tesisatın saplamalardan daha iyi izole edilip edilemeyeceğini görün. Boruları da yalıtımda sarmayı düşünün.

Banyoda 16oc saplamalar ile sonuçlanacak ve daha sonra yatak odası tarafında orijinal olanlardan aynı 8, ancak sendeleyecek. Daha sonra boşluğu ses yalıtımı yalıtımı ile doldurun. Ses yalıtımı kanallarını kullanarak Sheetrock.

Sonunda, yine de, zemin ve tavanla fiziksel bağlantılarınız var, böylece ses hala içeri girebilir.

Belki de en basit çözüm, yatak odalarını oğlunuzla değiştirmek.


Komik diyorsun ki en basit çözüm yatak odalarını değiştirmek. Orada odasından daha çok uyuyor! Ancak yatak odasının düzeni çalışmıyor ve dolap iki kişi için yeterince büyük değil.
Tim Meers

Planınızın alt kısmında bir yatak odası daha var gibi görünüyor mu? Bir düşünce: o duvarı çıkarın ve dolapları oraya taşıyın. Bu, odaların çoğuna çok daha büyük bir dolap verecek ve sadece bir buçuk adım alan feda edecek. Banyo duvarını yinelemek bunu yapmak daha kolay olabilir (sonra tekrar, duvarları yıkmayı SEVİYORUM ...)
DA01

Onların görüntüdeki başka bir yatak odası. Ama eminim benim 8 yaşındaki, 3 yaşındaki erkek kardeşi ile yatak odasını paylaşmak için duvarını yıkma beni zevk olmaz. Rağmen 20x12 yatak odası kullanabilirsiniz eminim!
Tim Meers

@tim, duvarı dolaplarla değiştirmek için kaldırmak istedim. Hala iki oda olacaktı, ama dolapları hareket ettireceksin. Yine de, tüm ev kat planını görmeden en iyi seçenek olup olmadığını söylemek zor.
DA01

Büyük olasılıkla, timmeers.net/large/5870
Tim Meers

1

Yatak odasının duvarını yıkmaktan gerçekten kaçınmak istiyorsanız, duvara (ev sinema sistemi tedarikçilerinden gelen) bazı akustik paneller asın. Ayrıca duvara büyük bir duvar halısı veya halı benzeri malzeme asabilirsiniz. Ancak el katz, ses yalıtımı için tasarlanmış esnek kanal ve yalıtım ile doğru cevaba sahiptir.


1

Umarım bu dayak yolundan çok uzak değildir, ancak beyaz gürültü jeneratörü (bir çeşme veya bir dere veya çarpma dalgalarının sesini çalabilen radyolardan biri gibi) çok daha az ilgili bir şey denediniz mi? ) oğlunuzun odasında?


Bu maalesef ani seslere yardımcı olmaz. Geceleri onun için müzik çaldığımı düşündüm.
Tim Meers

1

Kapıyı unutma. Yatak odası ve banyo arasında sağlam bir çekirdek kapı bulunduğundan emin olun. Zemin ile kapının altı arasındaki boşluğu kapatmak için otomatik bir kapı tabanı eklemeyi düşünün.


0

Bir zamanlar bir oyun mağazasında benzer bir sorun yaşadım. Banyo duvar bir tarafında paneller ve diğer tarafında ince levha kaya oldu. HER ses duyulabilir. Ses geçirmez olduğumda gülme durdu. Böyle küçük bir odada çalışmak için çok fazla alanım yoktu, ancak iki 2X4s-biri tavana ve biri yere monte ettim. Çıtçıtları yanlara çevirmem dışında onları düzenli aralıklarla çaldım. Boşluğa fiberglas yalıtım koydum (önceki bir yazıda bahsedilen ses yalıtımı daha iyi çalışmasına rağmen). Bunun üzerine yangına dayanıklı (5/8 ") sac kaya kullandım. Bir kez yapıldıktan sonra, sessizlik gerçekten altındı.

Olası bir revizyon, metal saplamalarla rahat çalışıyorsanız, cep kapılarla kullanım için bir saplama vardır. Çok düşük profilli ses geçirmez bir duvar yapmak için bunu ve ilgili parçayı kullanabilirsiniz.

Ana nokta, sizin ve rahatsız edici gürültü arasında bir ses azaltıcı boşluk bırakmaktır.


0

Mermiyi ısırmak ve yatak odası duvarını yıkmak ve doğru yapmak her zaman en iyisidir. SADECE YAP! Duvarı boyamak için çok fazla zaman harcadığımı söylemek aptalca, vb. En önemlisi nedir?!? Sadece yap ve sonunda yaptığın mutlu olacaksın. Diğer tüm düzeltmeler, hala işe yaramayacak bir şey yapmanın yarım yamalak yoludur. Zaman kaybetmeyi bırak ve sadece yap. Duvar tekrar boyanabilir. Bunun popodaki bir acı olduğunu biliyorum ama cidden "En Önemli Nedir!" Yap ben de benimkini! Ha Ha ben yine de banyo tarafında gidip bir şekilde sıhhi tesisat da sarmak olabilir böylece benim yeni makyaj yükleme kapalı aynı kesin sorun var. Yıllardır bu işin içindeyim duvar ASLA mükemmel olmayacak, ancak çok daha yaşanabilir ve daha kaliteli olacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.