Elektrik kesicimdeki ana kesiciyi tutan bir vida olmalı mı?


9

Tavan fanı takmak için bir ışık fikstürünü kapatmak için kırıcı bulmaya çalışıyorum. Ac, fırın, kurutma makinesi vb. İçin adanmış olanlar dışında denedim. Ben ana kapatmaya karar verdi ve bu karşılaştı. Bu güvenli mi? Ana şebekeyi güvenli bir şekilde değiştirebilir miyim? Teşekkürler!

resim açıklamasını buraya girin


1
Bir ışık üzerinde çalışmak için ana kesiciyi kapatmanız gerekmez. Ana üniteyi kapatmak, üzerinde çalıştığınız devreyi evin geri kalanından anlamlı bir şekilde 'izole etmez'. 'Ana' kapatmanın ışığa kesildiğini fark ederseniz, ancak diğer tüm kesicileri kapatmanın işe yaramadığını fark ederseniz, bir şey çok çok yanlıştır.
Billy C.

1
@BillyC. - bir şeyin gerçekten çok yanlış olup olmadığını anlamaya çalışıyor :)
ThreePhaseEel

Yanıtlar:


20

Evet, o vidanın orada olması gerekiyor. Hayır, ana üniteyi kapatmak karışıklık yaratmaz.

Elektrik panelinizde geri beslemeli bir ana kesici yapılandırması kullanılır. Bu, ana kesici daima düzenli kesici olacak ve böylece Geri Besleme (oldukları gibi GFCIs ve AFCIs LINE ve LOAD terminalleri var için derecelendirilmiştir göz önünde cezası işleri değil backfeedable). Bununla birlikte, ana kesicinin çıkmasını ve çıkmaza girerken birini canlı şebekeye maruz bırakmasını önlemek için NEC 408.36 (D) 'yi çağırır:

(D) Geri Beslenen Cihazlar. Sahaya monte edilmiş topraklanmamış besleme iletkenlerini sonlandırmak için geri beslenen ve kullanılan fiş tipi aşırı akım koruma cihazları veya fiş tipi ana pabuç tertibatları, cihazı cihazdan ayırmak için bir çekme dışında bir ek bağlantı elemanı ile yerine sabitlenmelidir. panel üzerinde montaj araçları.

Gördüğünüz vida Kodun gerektirdiği "ek bağlantı elemanı" dır. Tutamak KAPALI konumu kabaca AÇIK konumunun ayna görüntüsü olduğu için ana kesiciyi kapatmaktan da vazgeçmez.


Vaov! Yanıtlarınız için teşekkürler! Işık fikstürünü izole etmek için sabahları ana kapatmayı deneyeceğim. Tekrar teşekkürler!
SLK

1
@SLK - Bu bölümlerin etrafında oylar ve cevap kabul eden insanlara teşekkür ediyoruz :)
ThreePhaseEel


3

Geri beslemeli bir kırıcı seti için, evet. Bu paneli sabit tutar. Bunun nedeni, şebekenin kesiciye gitmesidir.

Öyleyse bir çizgi eklemek için kapağı kutudan çıkardığınızı ve kesici yerine vidalanmadığını, ortaya çıkabileceğini hayal edin - oldukça tehlike. Bu, kutunun içinde çalışmanıza ve ana makinelerin koyacağını bilmenizi sağlar.


ABD kırıcı kurulumları hakkında çok şey bilmiyorum, ama o zaman diğer tüm kırıcılar için de doğru değil mi? Çıkarlarsa tehlike olmaz mı?
PlazmaHH

2
@ PlazmaHH - hayır, çünkü geri beslenmediler . eğer çıkarlarsa, kesici / tel tertibatı canlı değildir.
ThreePhaseEel

1
@ThreePhaseEel'in dediği gibi, canlı tehlike veya durağan bilinen tehlikeyle ilgilidir. bu, canlı gücün açığa çıkmasını önlemekle aynıdır (fişler / prizler). Tüm prizlerimizin ve uzatma kablolarımızın, açıkta kalan gerilim ile fişler olduğunu hayal edin! Bir elektrik panosunda çalışırken, bir elektrikçi sayacın yerinde olup olmadığını bilir, böylece ana şebeke canlıdır. Ana sayaç çekilmedikçe ana beslemeyi güvenli bir şekilde besleyemezler. Kutunun İÇİNDE, ana sıcak. Otobüsün ana beslemesini sıcak kontrol ediyorlardı ve hareket edemiyorlar. Geri beslenmezse, kesici hala ana veri yolunu panel veri yolundan keser.
noybman

@ threephaseeel: ah, çünkü hepsi otobüste oturuyorlar mı? Buralarda bu tür kırıcı kutuları yok, bu nedenle geri besleme bir şey değil
PlasmaHH

1
@noybman: İngiltere kutuları için iyi arama terimleri bilmiyorum, ama burada Almanya için "Sicherungskasten" ile iyi olmalısınız. Burada tüm evlerin 3 faz aldığını, dolayısıyla göreceğiniz kutuların çoğunun 3 faz olduğunu unutmayın. Ayrıca, google üzerinden bulduğunuz görüntülerin çoğunun forumlarda kötü örnekler olarak yayınlandığını unutmayın ^ ^ ^ ^ Ayrıca genellikle metreden önce ve sonra bazı 2 veya 3 ana sigorta setimiz var. Evimde metreden önce bir set (63A), bir sonra (sanırım 50A), sonra bir rcd / gfci ve sonra bir ana şalter var. İngiltere'deki şeyleri seviyorsanız, John Ward youtube kanalına bakın.
PlazmaHH
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.