Sulama sistemime giriş noktasının yakınında bu kısım nedir


8

Valf erişim kutusunun genel görünümü şöyledir: vana erişim kutusuValf, valfın valften çıkmasından hemen sonra boru tamamen gevşek olduğu için kapatılır. Bunu onarmak istiyorum, ancak vananın hemen altındaki gri / kahverengi parçanın ne olduğundan emin değilim: vananın hemen altındaki gri / kahverengi parçaİşte yan ve basan parçadaki kapağın birkaç fotoğrafı daha:Yan kapak


1
Bu, hattın boşaltılmasında kullanılan bir parçaya benziyor. Ya hattı boşaltmak için açılır ya da hatları sulama kafalarına üflemek için hava basıncı uygulayabileceğiniz bir yerdir.
Michael Karas

Yanıtlar:


12

Bu bir süzgeç yolu . İçinde tortu / kalıntıları tutmak için metal bir ağ filtresi vardır; gerektiğinde çıkarılabilir ve temizlenebilir.

resim açıklamasını buraya girin


2

Geri akış önleyici gibi görünüyor. Amacı, sulama sistemindeki suyun içine çekilmesini ve evinizin su teminini kirletmesini önlemektir. Evinize gelen su basıncı boruya düşecek olsaydı, borudaki basınçlı su evinize akabilir.


1
Ben bir çek valf gibi görünüyor katılıyorum ama aynı zamanda bir süzgeç bir çekmece ise bir süzgeç olan bir süzgeç olan bir ekran fişi çekin bir süzgeç olabilir.
Ed Beal

2

Eski bir Zurn Wilkins geri akış önleyicisi. Hâlâ iş yapıyorlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.