Tuvalet flanşım destek levhasının veya zeminin döşemesinin üzerine mi oturmalıdır?


14

Banyo modeli destan devam ediyor. Eski tuvalet flanşı paslanıyordu ve alt zemin çürüyordu, bu yüzden alt zemini tuvaletin etrafına çekip drenaj borusunu ABS ve bir dirsekle değiştirdim. Plan bu banyoyu fayanslamaktır.

Yani sorum şu - tuvalet flanşı, destek levhasının üstüne oturmalı, böylece flanşın üstü kiremitin üst kısmıyla aynı hizada olacak mı? Ya da flanş karo üzerine oturmalı mı (böylece flanşın üst kısmını 3/8 "ya da fayansın üstüne yükselterek)? her birinin eksileri.


Ayrıca, düzensiz yüzey alanlarını doldurmak için tuvaletin çevresinin altına harç koymak isteyebilirsiniz, bu da hareket şansını azaltır.

Harç, tuvaletin zemini tuvalete veya zemine zarar vermeden onarılması zor bir şekilde yapışmasına neden olabilir. Zemin seviyesini, flanşı güvenli bir şekilde monte etmek ve daha sonra tuvaletin önünü ve yanlarını doldurmak istiyorsunuz. Zemininiz düz değilse, sallanmayı önlemek için plastik şimler mevcut olabilir (ahşap çürüyebilir).
BMitch

Yanıtlar:


11

Tuvalet flanş üzerinde olması gerekir üst ait bitmiş katında. Yani flanşın alt kenarının tuvalet ile aynı düzlemde olması gerekir. Eğer tuvaletin fayans üzerine oturması durumunda, flanşın da karonun üstünde olması gerekir. Tuvalet çıkış "korna" ve sızdırmazlık yüzeyinin aralığı bu yükseklik için tasarlanmıştır.

neredeyse tüm tesisatçılar katılıyor, işte bazı kaynaklar:

http://www.terrylove.com/forums/showthread.php?51976-Toilet-flange-height

tuvaletin flanş aralığına kesilmesi

Eğer bitmiş zeminden daha alçaksa, tuvalet suyunu (su en iyi kısmıdır) zemine veya daha kötü, fayans, alt zemin, destek tahtası arasında sızıntı riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bunun nedeni, balmumu halkasının bir "tünel" veya boru / flanş / tuvalet boynuzu uzatması sağlamak için değil, sadece hava boşluğunu almak üzere tasarlanmış olmasıdır.


1
Flanşı fayans gibi bitmiş bir zeminin üzerine monte etmenizi tavsiye etmem, çünkü bu döşeme alt zemin kadar kararlı olmayabilir (ve fayansı çatlatabilirsiniz). Ancak flanşı bitmiş zemin seviyesine çıkarmak için bir flanş uzatma halkası alabilirsiniz.
BMitch

4
Katılmıyorum. Kesinlikle kiremit üstünde olmalıdır. Karonuzun "bu kadar kararlı olmaması" için sıfır sebep vardır. Bir şey varsa, daha kararlı olmalı. Kirişlere erişiminiz varsa, daha fazla stabilite sağlamak için flanşın geldiği yere 2x6 engelleme takın. Tuvalete oturmak için çok kararlı bir yer verdiği için bu iyi bir fikirdir. Ve tuvalet flanşını ASLA destekleyicinin üstüne monte etmeyin. Kiremit devam ediyor. Döşeme ve duvar montaj tuvaletleri doğrudan kiremit üzerine monte ettik ve flanş bitmiş / fayans üstüne olması nedeniyle çatlama ile ilgili bir sorun olmadı.
maplemale

Karo sabit değilse, bu yanlış karo kurulumunun bir belirtisidir. Benim durumumda, kiremit yıllarca birkaç kırık kiremitlere yol açan kötü döşendi (alt zemin hazırlığı, tutarsız çimento uygulaması). Doğru kurulum çok daha uzun sürmüş olmalıydı. Yani, kiremit kötü bir şekilde monte edilmiş gibi görünüyorsa, bir genişletici düşünün, döşemeyi kendiniz yüklediyseniz ve kapsamlı bir iş yaptıysanız, yanıtın söylediği gibi yapın.
Josh

6

Flanşın zemine mümkün olduğunca sıkı bir şekilde sabitlenmesini istiyorsunuz. Karonun üstündeyse, flanştaki somunları sıkarken karoyu kırma riski taşıdığınızı düşünüyorum, bu yüzden bunu destek tahtasına takın diyorum.


1
Flanşı daima bitmiş zeminin üstüne koymalısınız. Tuvaletler ve karolar genellikle aynı malzemedir. Ve zemininiz düz ise (olması gerektiği gibi), tuvaletin PSI ağırlığını cıvataların üzerine% 100 değil, bir alana dağıtırsınız. Çok sıkı alıyorsanız, kiremit çatlamaktan korkuyorsunuz, tuvaleti kırmaktan da korkmalısınız. Ya da, muhtemelen döşemeniz kararsızdır / iyi bir kurulum değildir ve ne olursa olsun çatlar.
maplemale

Bunu anlamıyorum ... somunları sıkmak, flanşı tuvalete doğru yukarı çekerek fayanslara daha az baskı uygular. Ayrıca, o bölgedeki karolar zayıf bir nokta olsa bile, tuvaletin ağırlığı hiç flanş üzerinde değildir. Ve tuvaletin ağırlığı ne olursa olsun çevredeki fayanslarda.
UuDdLrLrSs

4

Benim banyo (muşamba yerine destek tahtası ve kiremit eklendi) redid zaman ben de flanş yükseltmek zorunda kaldı. Tek yaptığım, flanşın etrafına oturmak ve destek tahtası ile aynı yükseltmek için bir kontrplak parçası kesmekti. Niall C.'nin kolayca çatlayabileceği için kiremitin üzerine koymama cevabını kabul ediyorum, ancak flanş vidalarının destek levhasının kenarına çok yakın olacağı düşünüldüğünde de destek panosunun kolayca kırılacağını düşünüyorum.

Ama benim durumumda, kiremit içeri girene kadar flanşı yükseltmem gerektiğini ve bu durumda bir kontrplak parçasının gerçekten iyi çalıştığını bilmiyordum. :)


0

Vinil zemini destek tahtası ve karo ile yeniden yapma sürecinde. Flanş, üst fotoğrafta gösterildiği gibi bitmiş vinil zemine yerleştirilir. Sonuç, sallanan, balmumu contasına sızan ve vinil zemini mahveden bir tuvalet. Ucuz bir Home Depot tuvaleti değil (markayı hatırlayamıyorum, ancak yaklaşık 200 yıl önce ...). Balmumu contasını çıkardıktan ve değiştirdikten sonra, plastik yakalı tiple iki katına çıkardıktan ve tuvaletin önünü ve arkasını 4 noktaya taktıktan sonra bile sallandı ve sızdırdı. Aynı şey başka bir banyoda aynı model tuvalet için de geçerlidir. Flanşı yeni karo zemin ile aynı hizada monte edeceğim ve bu sefer kauçuk (köpük) tarzı bir conta kullanacağım.


Yanlış bir şey yapıyorsun. Çok kalın bir conta kullanmak gibi görünüyor. Flanşınız her zaman karonun üstüne gider. Kauçuk (köpük) contaları kullanmayın. Balmumu contası kullanmak istemiyorsanız (sizi suçlamıyorum), "fernco balmumu içermeyen tuvalet contası" kullanmayı deneyin. Bunlar daha güvenilir ve hemen hemen her uygulamada kullanımı daha kolaydır.
maplemale

Bu flanş büyük olasılıkla düzgün takılmamış. Flanşın tabanı, tuvaletin oturduğu düzlemle aynı olmalıdır. Kulağa gidiyormuş gibi geliyor, burada.
BadZen

0

Büyük bir tuvalet flanşı üreticisi olan Oatey'den gelen bu kurulum videosu , bitmiş zeminin üzerinde gösteriyor. Anlatım ayrıca vidaların bitmiş zeminden alt zemine geçmesi gerektiğini belirtmektedir.

resim açıklamasını buraya girin

Bu video kendi web sitesindeydi: https://www.oatey.com/2370581/Product/Oatey-Level-Fit-Closet-Flange-Plastic-Ring

Genel olarak, bu tür bir ürün için üreticinin talimatlarının, en azından en iyi uygulama olarak gördüklerini anlamak için oldukça iyi bilgilendirildiğini varsayıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.