Anahtar kutusunda neden nötr yok?


10

Değiştirdiğim bir ışık anahtarındaki kablolama hakkında biraz kafam karıştı. Siyah (sıcak), beyaz (nötr) ve yeşil / çıplak (zemin) görmeye alışkınım.

Bu kutuda İKİ siyah, kırmızı ve yeşil var. Beyaz yok! Böylece, iki siyahı bir tel somunla birbirine bağladım ve anahtardaki sıcak (siyah) kabloyu tel somununa bağladım. Sonra kırmızıyı alt vidaya koştum. Ve toprağa yeşil.

Çalışıyor, ama nötr nerede?


5
anahtar kutusunun arkasına bakmak isteyebilirsiniz , genellikle orada kullanılmayan bir nötr çalışıyor, özellikle ~ 1970-2000 (ABD) 'den yapılan işlerde ... kurulumunuzun en büyük dezavantajı hareket dedektörleri gibi güç tüketen anahtarları kullanmaktır, ışıklı anahtarlar, vb; nötr olmadan, sokette iyi bir iletken ampule ihtiyacınız vardır ve LED'ler o kadar verimlidir ki, bu zombi akım akışı kapalı olduğunda ışığı hafifçe titremeye yeterlidir. dilsiz (düz geçişli) bir anahtarla, sonuçlar toplu bir nötr ile aynıdır.
dandavis

1
Ah. O zaman bu daha da basit; nötrler kutunun arkasına doğru itilir, çünkü anahtar onları kullanmaz.
Harper - Monica'yı

1
farklı terimlerle: İki siyah mantıksal olarak bir tel; siyah otobüste, kırmızı T'ing'in otobüsten kalkması ve ışığa çıkmadan önce değiştirilmesiyle bir ekleme; kulağa doğru geliyor.
dandavis

Yani kurulumum gibi geliyor (iki siyahı bağlayan) ve siyahı sıcak vidaya ve kırmızıdan nötr vidaya bağlayan, iyi olur mu? Ve iyiyim, güvenli demek istiyorum.
Ryan

1
@dandavis - Yorumunuz ilginç çünkü anahtarı değiştirmemizin nedeni LED ışıklarımın arada bir titremesi. Bu yüzden basit bir açma / kapama geçişi (dimmer yerine) satın aldım ve yükledim. İşte o zaman garip kabloları buldum.
Ryan

Yanıtlar:


13

Birkaç yıl öncesine kadar, anahtar konumunda nötr gerekli değildi.

Standart bir anahtar döngüsü, anahtara sıcak besleme, anahtarlanmış dönüş ayağı ve bir topraklama telinden oluşuyordu. Metal olmayan kablo ile siyah bir tel, beyaz bir tel ve toprak için çıplak bir teliniz vardır. Ulusal Elektrik Yasası, anahtara beslemenin beyaz veya gri dışında başka bir renk olarak yeniden tanımlanmış beyaz kablo olmasını gerektirir. Böylece, kablo ile siyah bir tel, başka bir siyah tel (elektrikçinin her zaman taşıdığı için siyah bantlı beyaz bir tel) ve çıplak topraklama teline sahip olacaksınız.

Anahtar kutusuna giden bir kanalınız olsaydı, sadece anahtar döngüsü için iki siyah kablo ve toprak için yeşil bir kablo çekerlerdi.

Kurallar, genellikle beyaz bir tel olan ancak gri de olabilen çoğu anahtar konumunda nötr gerektirir. Bu, kablo tesisatınızın kurulduğu durumda değildi ve kurulum kanal kullanıyorsa yine de gerekli değildir.

Bu nedenle, anahtar kutunuz büyük olasılıkla sıcak besleme için bir siyah, bir yüke geri dönmek için başka bir siyah (fan, ışık vb.) Ve diğer yüke geri dönmek için bir kırmızıya sahipti. Ve tabii ki yeşil topraklama kablosu.

Sahip olduğunuz şekilde çalışacaktır, ancak kablolardan biri ekstradır.

İyi şanslar!


Teşekkürler Archer. Benim "güvenli" olarak kabul ettiğim yöntem mi?
Ryan

İki siyah birbirine bağlıyken, muhtemelen her zaman "açık" olarak bağlanmış bir şey vardır. Diğer siyah tel kesilmedikçe. Bu cihazın sürekli açık kalması bir soruna neden olmadıkça bir güvenlik sorunu yoktur.
ArchonOSX

Nötr parçayı sıcak (uçlara sarılmış siyah bantla) olarak kullanıyorsanız, gerçek bir nötr de nasıl sağlanır? Bu kuruluma artık izin verilmiyor mu?
BlueRaja - Danny Pflughoeft

İlk soru: bu anahtar konumunda nötr olmayacaksınız. İkinci soru: şimdi kod (2011'den başlayarak inanıyorum) çoğu anahtar yerinde nötr gerektirir, ancak dolaplar, yaşanamayan odalar, nötr daha sonra nötr eklenmesine izin vermek için boru ile monte edilen anahtarlar, kablo bağlantısı ile de birçok istisna vardır. duvarın arka tarafına erişim.
ArchonOSX

8

Renklerin fonksiyonlar olduğunu düşünüyorsunuz. Genellikle, değildirler.

Bir anahtar döngüsünde sıcak ve anahtarlamalı sıcak vardır. Nötr yok.

Kablolama yöntemleri

Evlerde kullanılan birincil kablolama yöntemi NM kablosu veya Romex'tir. Bu kablo , renk sırasına göre toprak ve iki veya daha fazla kabloyla üretilir: beyaz, siyah, kırmızı ve mavi. (Ve bazen kırmızı çizgili beyaz). Romex'te hangi renklerin geldiğini seçme şansınız yok. . Bu nedenle, bazen beyazı sıcak olarak kullanmalısınız.

Evlerde nadir bir kablolama yöntemi "kanaldaki gevşek teller" dir. Bu durumda, bağlantı kutuları arasına bir boru döşenir ve ayrı teller borudan aşağı doğru işlenir. Elektrikçiler, istedikleri telin rengini seçebilirler. Kendim 9 renge sahibim, çünkü netliği seviyorum. Ayrıca, bu kablolama yönteminde sıcak tel olarak beyaz veya gri kullanmasına izin verilmez.

Fonksiyon hakkında düşünme

Gerçekten, çoğu kablonun bir işlevi vardır.

  • Ekipman Güvenliği Zemin
  • Nötr (mevcut dönüş ve yere yakın potansiyel).
  • Her zaman sıcak, her zaman enerjilendirilmesi beklenen bir tel.
  • Açık-sıcak, sadece bir anahtar açıldığında sıcak, yani bir lamba için.
  • Haberciler, 3 yollu anahtar devrelerinde, birine veya diğerine enerji verilen bir çift

Tüm bunlar için farklı renkler kullanmak hoş olmaz mıydı?

Renk kodları

Dünyanın çoğunda, zemin yeşil, yeşil / sarı, sarı / yeşil veya çıplaktır.

Kuzey Amerika'da nötrler beyaz veya gri olmalıdır.

Sıcak veya enerji verilmiş olabilecek teller başka herhangi bir renkte olabilir. (Siyah kahverengi kırmızı turuncu sarı vb.)

Kanalda, her zaman sıcak için siyah, anahtarlamalı sıcak için kırmızı, haberciler için sarı vb. Kullanıyorum. Romex kablosunda iletkenleri istediğim renklere uyacak şekilde bantlıyorum.

Renk kodları Romex'in gerçekliği ile çarpışıyor

Bir anahtar döngüsü 2 kabloya ihtiyaç duyar: sıcak ve anahtarlanmış sıcak (ideal olarak siyah ve kırmızı). Anahtar döngüsünde nötr yoktur **. Yani 1999, / 2 kırmızı-siyah zeminli Romex'inizi almak ve ne olduğunu tahmin etmek için kamyona koşuyorsunuz. Bu yok. Romex'te hangi renklerin geleceğini seçme şansınız yok.

Böylece siyah ve beyaz ile bir anahtar döngüsü çalıştırmak zorundasınız. İki tel hala sıcak ve anahtarlamalı sıcak. Beyaz teli siyah (veya başka bir uygun renk) işaretlerseniz bu yasaldır. Ancak çoğu insan anahtar döngülerindeki kabloları işaretlemekten rahatsız olmaz. Bu yüzden anahtar döngülerinde beyaz görmeye alışkınız .

Yani burada gördüğünüz doğru tel renkleri kullanılıyor: siyah ve siyah sıcak ve anahtarlamalı sıcak için yasal. Beyaz kabloları açıklamalarına izin verilmeyen bir kanalda olabilirsiniz.


** Normalde nötr bir anahtar çevriminden tamamen çıkarılır. Yeni akıllı anahtarların nötr olması gerekiyor. Bu nedenle, Elektrik Kanununda bir değişiklik olmuştur. Kanal kablolama yönteminde hiçbir şey değişmez, çünkü nötr bir tel eklemek oldukça kolaydır. Ancak NM / Romex kablolama yönteminde, bir kabloya bir tel eklemek imkansızdır, bu nedenle nötr için ekstra telli kablo kullanmak için yeni kurulumlar gereklidir. Beyaz nötr için ayrılmıştır, genellikle açık kırmızı renktedir.


Hem cevaplardan hem de OP gönderisinden, kendisinin sahip olduğu çözümle ilgilenmemeliyiz, çünkü güvenli olup olmadığını soruyor. Kutuda beyaz olması daha mantıklı - çünkü iki siyah ve tek bir kırmızı var. Yeşil bir tabela mı? Thats değil a / 2 veya a / 3 ...... (O asla boru vardı dedi)
noybman

@noybman - MC kablosu varsa, yeşillikleri alacaktır; ayrıca, önceden yapılmış topraklama pigtailler yeşil tel kullanır.
ThreePhaseEel

Evet, kesinlikle beyaz yok. 2 siyah, 1 kırmızı, 1 yeşil vardır. İki siyahı bir tel somunla birbirine bağladım ve sonra siyahı aynı tel somununa anahtarın üzerine koydum. Kırmızı kablo, anahtardaki nötr kabloya bağlandı. Ve yeşil toprağa bağlı.
Ryan

Bu, kırmızı kabloyu bağladığınız bir akıllı anahtarın nötr kablosu ise, bir yük yoluyla bağlanmamalıdır. Yine de işe yarayabilir ama doğru değil.
ArchonOSX

1
@Ryan "anahtarda nötr" demeyi bırak, böyle bir şey yok. Anahtarlar nötr olmaz, sadece 2 kablo ister: sıcak ve anahtarlamalı-sıcak. Bir akıllı anahtarla uğraşmadıkça, bunlar nötr olur, ancak hala hesaba katılmaya sıcak bir geçiş vardır. Ve kırmızı, ortak bir anahtarlamalı sıcak renktir, ancak asla, asla, asla, asla nötr için kullanılmaz. Hiç.
Harper - Monica'yı

1

Sahip olduğunuz 3 yollu bir anahtar çalışması. 2 siyah güç girişi ve ışık için besleme, kırmızı diğer 3 yollu / diğer yoldan koşucu. Anahtar kutuları içlerinde nötr kullanmaz / nötre ihtiyaç duymaz. Yükleyici NMC kullanıyorsa, beyaz üzerine siyah bant dokundu. Bkz. NEC 404.2.


1
Okuduğum kitap hangi yıl kullanıyorsunuz, son 2 kod döngüsü için çoğu durumda nötrler gereklidir
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.