Elektrik prizi dış çıkış gereksinimini karşılar mı?


8

Evin her kapısı (ön ve arka) ve AC Ünitem tarafından bir dış çıkış var. Arka garaj kapımın dışında bir tane daha olmalı mı? Bu bir kişi giriş kapısı ama aynı zamanda evin arka kapısından yaklaşık 20 'uzakta. Dışarı çıkan her kapı sadece son zamanlarda hangi kodu bulamıyorum bir çıkış ihtiyacı söylendi. Tek gördüğüm evin önünde ve arkasında yer alan ve AC ünitesinin 20 veya 25 feet içinde en az bir tane.

Yanıtlar:


8

Çünkü kodda değil. Girişlerin (araç kapıları hariç) priz değil, bir aydınlatma prizine sahip olması gerekir. Birisi karıştı.

İlgili kod snippet'leri şunlardır:

210.52 (E) Dış Mekan Çıkışları. Dış ortam prizleri 210.2 (E) (1) ila (E) (3) 'e göre monte edilmelidir. [Kısalık için 2 ve 3'ü bıraktım]

Bilgi Notu: Bkz. 210.8 (A) (3).

(1) Bir Aile ve İki Aile Konutları. Bir ailenin oturması ve her iki ailenin bir evinin sınıf seviyesinde olması için, sınıftan kolayca erişilebilen ve sınıf seviyesinin 2.0 m'den (6 1/2 ft) üzerinde olmayan en az bir priz olmalıdır. konutun önüne ve arkasına yerleştirilmiş.

ve

Isıtma, Klima ve Soğutma Ekipmanı Çıkışı. Isıtma, iklimlendirme ve soğutma ekipmanlarının servisi için erişilebilir bir yere 125 voltluk, tek fazlı, 15 veya 20 amperlik bir priz takılmalıdır. Kap, ısıtma, klima ve soğutma ekipmanlarıyla aynı seviyede ve 7,5 m (25 ft) mesafede bulunmalıdır. Priz çıkışı ekipman bağlantı kesme araçlarının yük tarafına bağlanmamalıdır.

Aydınlatma dili burada:

210.70 (A) (2) (b) Konut üniteleri, bağlı garajlar ve elektrik gücüne sahip müstakil garajlar için, dış girişlerin dış tarafında veya sınıfta çıkışlar sağlamak için en az bir duvar anahtarı kontrollü aydınlatma çıkışı takılmalıdır. erişim düzeyi. Garajdaki bir araç kapısı, dış giriş veya çıkış olarak kabul edilmeyecektir.

Yuva kurulumunuz Kod tarafından gayet iyi.


2
Harika, bilgi için teşekkürler. Bunu aktaracağım. Kod gerektirmeyen veya gerekli olmayan bir alana bir kap koymak için dış cephe kaplamasını kesmek istemiyorum.
Nic

10

Yaygın karışıklık. Kod dilinde "Çıkış" ve "priz" çok farklı iki şeydir.

Bir hazne bir yuva ya da tek soketler olağan çifti boyunduruk .

Bir priz , elektrik gücünün herhangi bir dağıtım noktasıdır - prizler içerir, ancak aynı zamanda ışıkları, su ısıtıcılarını, kablolu yükler de dahil olmak üzere kapı zili transformatörlerini içerir. Kablo sisteminden bir cihaza veya prize bir çıkıştır.


2
Bilmek güzel, her zaman prizleri aradım çünkü konuştuğunuz insanların% 99'u "Bir prize takın" veya "hangi çıkış kapağını aldınız" "Bu topraklı bir priz mi?" vs. her zaman bir çift yuvaya atıfta bulunurken ...
Nic

3
@nic yup, ben de ve muhtemelen çoğumuz .... Öte yandan nötr topraklı bir iletken çağırmak ya da elektrik "kullanım ekipmanı" üzerinde çalışan bir şey çağırmak değil ... NEC bir dile sahiptir kendi ...
Harper - Monica
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.