Alçı sıva üzeri alçıpan


8

At kılı sıva duvarları olan eski bir evde yaşıyorum. Oturma odamdaki duvarlardan birinde duvarın uzunluğunda büyük bir çatlak var. Birisi biraz fazla coşkuyla kanepeye oturduktan ve duvara ittikten sonra ortaya çıktı. Çatlak tamir etmeyi denedim ama duvar şimdi "yumuşacık" olduğu için, sıva artık çok fazla kuvvet olmadan itilebilir, çatlak bir şey ilk kez dokunduğunda tekrar ortaya çıkar.

Benim sorum şu ki, mevcut duvarın üzerinden çok fazla uğraşmadan kuru duvar yapabilir miyim? Yoksa daha iyi bir yol var mı? Bunu düzeltmenin en iyi / en kolay yolu bu ise, yeni alçıpan ve eski arasındaki tavan gibi eklemleri nasıl doğru yapabilirim?


6
Sadece bunu yapmamanızı şiddetle tavsiye etmek istiyorum. Oldukça birkaç oda benim evimde alçıpan drywall'ed vardı; önceki sahibinin bunu yapması beni çileden çıkarmaya devam ediyor ve bu sorunun evinden kurtulmayı hedefliyorum. Eve ve nihayetinde vakfa çok fazla ağırlık ekler, cat5e, coax, vb çalıştırmak için zorlaştırır ... evin genel yükseltmeleri ve oda oda yeniden tadilat ve ben iki kat yapmak gerekir iş (alçıpan ve sıva kaldırmak) Bunu yapan adam lanet, tanrı ruhunu dinlenme (hes geçti). ie: bir dick olma - düzgün yap :)
lsiunsuex

2
sıva ya sabitleyin ya da odayı boşaltın. sorunları birleştirmeyin.
lsiunsuex

Mario, Evil Greebos yönteminin sıva tamirinde kabul edilebilir bir yol olduğunu düşünüyor musunuz? Tamamen doğru yapmakla ilgili, ama aynı zamanda mümkün olduğunca ucuza yapmak istiyorum.
Mateo13

2
Yaparım! Izgara desenindeki deliklerin delinmesiyle amaç, yapıştırıcının sıvanın arkasına sızmasını ve çıta yapışmasını sağlamaktır. Ayrıca böyle bir şey kullandığımı duydum: amazon.com/Plaster-Repair-Washer-100-Count/dp/B0053Q9QR4 bu, yüzey teması ve arkası verecektir. Aynı şeyi yapın: deliği delin, yapıştırıcı ile doldurun ve içine koyun. Alçı şimdi bir stil; ortak alçıpan. Bazıları göründüğünü sever, bazıları sevmez. Kaldırmayı tercih ediyorum. Görünüşünü beğendiyseniz, onarın ve saklayın. Değilse, alçıpan yapın.
lsiunsuex

Yanıtlar:


11

Alçı sıva üzerine alçıpan yapabilirsiniz, ancak tüm duvarı yapmanız ve alçıdan çıta / saplamalara vidalamanız gerekecektir.

Alternatif olarak, sıvanın kendisini sabitleyebilirsiniz. Sorun şu ki, çıtadan ayrılıyor. Bunun çözümü, etkilenen bölgeye sığ delikler açmaktır. Çıtayı değil, alçıya nüfuz etmek için yeterlidir. Delikleri 4 "aralıklı olarak ızgara şeklinde delin.

Sonra bir kalafat tabancası kullanın ve alçı ile çıta arasında bir tutkal tabakası oluşturmak için her deliğe inşaat yapıştırıcısı enjekte edin.

Sıvayı düz bir tahta ile çıtaya doğru bastırın ve SADECE SIVA DİKİŞLERİNE KADAR TUTUN. Tahtayı orada çok uzun süre bırakmayın, aksi takdirde tutkal da kapacaktır. Tutkal çıta ve alçı arasında tutulurken yapışmasını önlemek için kartı yukarı ve aşağı kaydırın.

Kuruması için zaman tanıyın, daha sonra delikleri ve boyayı yamalayın.


Teşekkür ederim! Bu, kalıplamayı aşağı çekip alçıpan koymaktan çok daha kolay geliyor.
Mateo13

Güzel numara Evil. Asla denemedim, ama yapacağım. Teşekkürler
shirlock evleri

Ayrıca sıvanın çıta yeniden yapıştırılması için özel yapıştırıcı ürünler de vardır. İşte biriyle ilgili bir makale: thisoldhouse.com/toh/article/0,,1628100,00.html ve bir video: thisoldhouse.com/toh/video/0,,20210037,00.html
Shimon Rura

Tutkal kuruyana kadar tahtayı herhangi bir deliği örtmediği yerde tutmak daha kolay olmaz mıydı?
Dan Is Fiddling By Firelight

Yapabilirsiniz, ancak yapıştırıcıyı tahtaya yapıştırma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.