Beton plaka üzerinde bir tuvalet yaklaşık 4 1/2 inç taşınabilir mi?


4

Tuvaletim, fazla odaya duş girip çıkmayacak şekilde yerleştirilmiştir. Daha fazla alana izin vermek için mümkün olduğu kadar duvara geri taşımak istiyorum. Tuvalet betonarme döşeme üzerinde. Mümkün mü? Bu benzer soruyu gördüm (http://diy.stackexchange.com/questions/6123/can-a-toilet-be-moved-6-inch-to-the-right) istendi ancak bu, alt zeminin üzerinde bir tuvalet için . Ayrıca, farklı boyutlarda tuvaletler olduğunu biliyorum ama tuvaletin altındaki delikten tuvaletin arkasına kadar standart bir boyut var mı?

Yanıtlar:


11

ABD'de kaba kaba tuvalet tipik olarak 12 "dir, bunun tuvalet cıvatalarından (drenajın ortasından) saplamalara (bu yüzden alçıpan için 1/2") çıkardığını düşünüyorum. Ayrıca 10 "ve 14" pürüzlü inşaatlar için yapılmış tuvaletleri de bulabilirsiniz. Ancak, daha fazla boşluk elde etmek için yapılacak en kolay şey, tuvalet tarzını uzatılmış bir kaseden yuvarlak bir kaseye değiştirmek. Kütüphaneyi ziyaret eden bir adamsanız, ücretsiz takılmak için daha az alana sahip olursunuz, ancak banyoya girmeniz için size daha fazla alan sağlar.

İlk sorunuza cevap vermek için drenajı hareket ettirebilirsiniz, ancak betona kırıcı bir matkapla geçirmeyi içerir. Eğer karışıklığı sevmiyorsan, eğlenceli bir proje değil.


Matkap yoluna gittik. İşleri daha da kötü hale getirmek için, tesisatçı yeni boruyu bağlayacağı bir y bölmesi keşfetti, bu yüzden orada daha fazla çalışmak zorunda kaldı. Genel olarak doğru karardı. 550 dolar. Tesisatçı betonu doldurduğunda, döşemenin geri kalanından yaklaşık 1/8 "daha yüksekti. Daha yüksek olmaktan daha düşük olacağını düşünmüştüm, ama yaptığı şey buydu.
Andrew

2

Tuvaletin kurulacağı bir platform oluşturun. Drenajın mevcut drenaj deliğine doğru yönlendirilebilmesi ve doğru eğimi koruyabilmesi için yeterince yüksek olması gerekir.


İlginç bir fikir ama platformu gizli tutmanın nasıl mümkün olacağından emin değilim.
Andrew

@Andrew - Gerçekten böyle bir platformu 'gizlemeniz' gerekiyorsa, temel olarak tüm odayı platform haline getirmeniz gerekir, bu yüzden bu fazla bir kazanç değildir. Eğer düşünürseniz, muhtemelen problemsiz bir şekilde böyle bir platformu dekorunuza entegre edebilirsiniz, ancak açıkça görülecektir.
Michael Kohne
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.