Su sirkülasyon pompasını 10 dakika içinde kapanmasını sağlamak için Alexa ile entegre et


4

Yağmura uğramadan duşlara sıcak su almak için yararlı olan bir su sirkülasyon pompam var. Ancak, şüphesiz doğal gaz faturası işleminde pompayı çok uzun süre çalıştırarak çalıştırıyorum. Pompayı kısa bir zamanlayıcıda çalıştırmak için akıllı ev aletlerini ayarlamanın ucuz bir yolu var mı?

Aklımdaki şey Amazon Alexa’ya şöyle der: “Lütfen pompayı çalıştır.” Alexa, pompanın sadece 10 dakika çalışacağını anlayacaktır, bu yüzden komutu verdikten sonra pompayı kontrol etmekten endişe etmem gerekmiyor.


Alexa pompayı başlattıktan sonra internet servisinizin kesilmesi durumunda pompanın açık kalmasını ister misiniz? Bu konuda internetin pompanızı kontrol edebilmesini ister misiniz? Son zamanlarda çeşitli çevrimiçi servislerin güvenlik kayıtlarını gördünüz mü?
Jean-Paul Calderone

Kışın, bu atık ısı sadece ısı haline gelir, yani kayıp olmaz ...
dandavis

Yanıtlar:


2

Sıcak su hatlarıma monte edilmiş bir geri dönüş suyu sirkülasyon pompam var ve gece gündüz ve geceleri pompayı açmak için bir zamanlayıcı kullanıyorum. Kullandığım pompa satın alabileceğim en küçük B & G pompası. Sadece 39 watt güç kullanan bir model NBF-8S / LW - 103257LF. Pezevenk tarafından çok az elektrik kullanılır ve pompa çalışırken çok az ekstra doğal gaz tüketilir. Pompanın üzerinde bir fiş takılı kısa bir tel vardı ve onu sabah 6'da gelip saat 10'da kapattığım ucuz bir manuel zamanlayıcıya bağladım. Zamanlayıcıyı bir prize takıp pompayı zamanlayıcıya takarım. Bu 20 + yıldır benim için çalıştı. Bu arada, demir pompaları kullanım suyuyla tahrip edildiğinden, yalnızca çok küçük bir pompaya, yani paslanmaz çelik veya bronz'a ihtiyacınız olacaktır. Alexa'yı kullanırken, her seferinde sormayı hatırlayabiliyorsan, sorun değil. Ancak ucuz zamanlayıcı fiyatını geçemezsiniz.


Pompa sadece 39 watt çekmesine rağmen, geri dönüş suyunu sıcaklıkta tutması doğal gazın maliyetidir. Devridaim hattını yalıtımla sarmak, doğal gaz faturasını azaltmaya yardımcı olur, ancak devridaim pompası ne kadar uzun süre çalışırsa, masraf da o kadar artar! Ancak, pompayı kapatmak için zamanlayıcıyı 10'da değil 10'da ayarladığınızı varsayıyorum. Devridaim pompası, tüm gün değil sadece yoğun kullanım saatlerinde çalıştırılmalıdır!
Grant

Aslında, pompayı her saat 15 dakikada bir çalıştırıyorum ve 10: 00-18: 00 arasında tamamen kapalı. Su hattı yalıtıldığı ve bodrum tavanında olduğu için, suyu musluklarda sıcak tutmak için sadece az miktarda doğal gaz kullanılır. "ödemek için küçük bir fiyat"
d.george

24 saatlik zamanlayıcıları ek açma / kapama pabuçları ile kullandım ancak şimdi akü yedeğine sahip programlanabilir modeller yapıyorlar, böylece elektrik kesintisi varsa saati sıfırlamak zorunda kalmazsınız.
Ed Beal

0

Sen tplink gibi akıllı bir tak ve zamanlayıcıyı, zamanlanmış kullanım için alexa veya tplink gibi bir uygulamayla ayarla ya da sadece alexa'dan pompayı çalıştırmasını iste. Yalnızca negatif, banyonuzdaki akıllı prizi açıp kapatmak için bir hareket sensörü olan belki de kapatıyor olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.