Ahşap Çit Tasarımları


6

Bu baharda basınç uygulanmış keresteden ahşap bir çit inşa etmeyi planlıyorum. 4x4'lerin direk olarak ve 2x2'lerin iğleri fikrini seviyorum. Eşim ve ben gizlilik çitlerini sevmiyoruz. Bu çitin işlevi köpeğimi içermek ve mahallenin manzaralarını seyretmek olacaktır. Tasarım seçenekleri için bir bağlantısı olan var mı? İyi öneriler için web'i taramakta zorlanıyorum.

Bunun gibi bir şey:

görüntü tanımını buraya girin


1
Basınçla muamele görmüş eşyaların çözülüp çılgınca dönmesi ihtimaline karşı kafa yorun. Çitim için PT direkleri kullandığım için gerçekten pişmanım.
DA01,

@ DA01 Gizlilik çitimde SEVERELY tokalı birkaç direk ve ray var. Bunun basınçla muamele edilmiş ahşabın bir özelliği olduğunu farketmemiştim.
Doresoom,

1
Günümüzde işlenmiş ahşabın büyük kutu dükkanlarından SÜPER YAŞ geldiği görülmektedir. Islatıcıları almamaya çalışın - düz olan kurutucu maddeleri arayın.
dbracey

3
Köpek ne kadar yükseğe zıplayabilir? Bu çit küçük bir köpek için iyidir, fakat büyük köpek köpek üzerinde iyi bir açı elde etmek için onu kullanır.
BMitch

1
Çitin altına kazı yapan bir köpeğin meselesine de dikkat çekerdim. Sıkılmış bir köpek yapmak için ilginç bir şey bulacak, ancak çitin diğer tarafında çekici bir şey varsa, hiçbir şey onları hedeflerinden alıkoyamaz.

Yanıtlar:


5

Home Depot, tel çit yapmak için oldukça iyi bir rehbere sahiptir . Gönderi ve ray görünümünü tercih ederseniz, tasarıma her zaman birkaç ray ekleyebilirsiniz. Biraz daha iyi görünmesini sağlar ve biraz güç katar.

Sonuç şöyle bir şeye benzeyebilir:

görüntü tanımını buraya girin

( resim kaynağı )

Kısa süre önce tavuk telinden ve sedirden kendi bahçe çitimi kurdum. 80 tb köpeğimden tam eğimli koşan bir 'direkt vuruş' saptırmayı başardı. (Bitirdikten hemen sonra onu arka bahçede bırakma hatasını yaptım. Hava kararmıştı ve telleri göremiyordu.) O bir jumper değil, bu yüzden sadece 3 'boyunda çit yapmak zorunda kaldık.

  • Postalar için, Home Depot'tan aldığım 2x4'lerin her birini 6.50 dolara indirdim. Her birinden dört 4 '2x2 yaptım ve bir ucunu bir noktaya düşürdüm. Sonra onları yere çaktım, böylece tam bir ayak gömüldü.
  • Sonra, tavuk telini direkler arasında gerdim ve zımbaladım.
  • Kapılar sadece 2x2 şaselidir, her köşede 45 ° 'de tutturulur.
  • Hala bir üst ve alt ray ekleme sürecinde yaşıyorum. 2x4'leri 1 / 2x4'lere ayırıp yazılara vidalayacağım. Bu yüzden 6.50 dolara 24 ft pano alıyorum, 8 ft yerine.

İşte referans olarak 80 lb köpek ile, devam eden çit var: görüntü tanımını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.