Amortisörsüz bir kapıyı nasıl kapalı tutabilirim?


6

Kapattığınızda kapıyı kilitleyen yaylı kilidi olmayan bir kapıya sahip. Kapıyı kapalı bırakın ve kısa bir süre rüzgar rüzgâr olsa bile yakında açık olacak.
Şu anda kapı ve kapı çerçevesi arasında bir avuç kağıda sıkılıyoruz, böylece kapattığımızda kapalı kalacaktı. Elbette en şık seçenek, açıldığında kapıyı yavaşça kapatan bir damper kullanmaktır.

Ancak damperler böyle önemsiz bir işlev için biraz pahalıdır ve daha sonra kurulum ücretleri de vardır. Kapının kapalı kalmasını sağlamanın daha iyi bir yolu var mı (basit, şık, daha ucuz bir seçenek. Yaylı kilit takmak pahalıdır)?

EDIT: Babamın bir başka şartı, aşağıdaki çözümlerden herhangi birinin kapının kapalı göründüğü için evin içindeki insanların kilitli olduğunu düşünmesiydi. içeri girmek. Kapıyı kapatma mekanizmasının, insanların içeride kapının henüz kapalı olduğunu ve kilitli olmadığını bilmelerini sağlayan bir yolu olmasının yardımı olurdu. Emniyet. Sorun bir LED'in AC şebekesinden güç elde etmek için küçük bir trafo gerektirmesidir (piller gerçekten uzun süreli bir seçenek değildir). Bir güvenlik mekanizmasına sahip olmak biraz zor.


2
Bu ne biçim bir kapı? Fırtına kapısı, tahta, metal?
BMitch

7
Temel yapım kuralı, ilk defa doğru yapmak için yeterli paranız yoksa, ilk defa yaptığınız geri alma pahasına iki kez yapacağınız fonları almayı planlayın.
BMitch

@Bitch: Sıradan bir ahşap yatak odası kapısı tür kapı. Hafif ahşap. Bir açıklama için özelliklere girmek için çok deneyimli değil. Fikir odadan çıktıktan sonra kapıyı kapalı tutabilmem ve geri döndüğümde, anahtar veya mandal kullanmaya gerek kalmadan açabilmem.
Nav

Yanıtlar:17

Bir Pnömatik Kapı Kapatıcısı

görüntü tanımını buraya girin

10,00 dolardan daha ucuza mal olabilir ve 5-6 vida ile kolayca takılabilir.

  • Bir braketi kapı çerçevesine takın.
  • Diğer braketi kapıya takın.
  • Kolu braketler içinde tutmak için pimleri takın.
  • Bitti.

Bu senin için çok zenginse. Bir Ekran kapı mandalı

görüntü tanımını buraya girin

Kurulumu biraz daha zor olsa da, size 8.00 $ hakkında çalışacak.

Bir Varil Cıvata

görüntü tanımını buraya girin

yaklaşık 3.00 $ mal olacak ve 6 vida gerektirir. Kapıyı iki taraftan da açmayı zorlaştırıyor.

Eğer para için gerçekten zorsanız. Bir kapı mandalı sadece yaklaşık 2,00 $ 'dır ve kurulumu için sadece 4 vida gerekir.

görüntü tanımını buraya girin

Eğer sadece değişikliğe sahipseniz, koltuk minderleri arasında buldunuz. Bir kapı kancası

görüntü tanımını buraya girin

aradığın şey olabilir (~ 1,50 $). Yine, bu kapıyı her iki taraftan da açmayı zahmetli hale getirebilir.

Yaşlı bir bayanın caddeyi geçmesine yardım et ve karşılığında bir dolar isteyin. O zaman bir Double Roller Catch alabilirsiniz .

görüntü tanımını buraya girin

Genellikle dolaplar için kullanılırlar, ancak rüzgar çok kuvvetli değilse sizin için işe yarayabilir.


Çeşitli seçenekler hoş bir sürpriz. Teşekkürler!
Nav

Güzel, çift makaralı bir yakalamanın adını arıyordum. Teşekkürler!
stevedbrown

7

Yorumunuzdan, fırtına kapısı için bir şey yerine, bir iç donanım aradığınız anlaşılıyor. Darbe plakalı bir top ya da mermi yakalaması bu durum için en iyisidir. Onları 5 dolardan az bulabilirsin, bu yüzden aşırı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca ayarlanabilir bir stil için birkaç dolar daha ödemenizi öneriyorum, çünkü zaten kapınız kare dışına taşmış gibi görünüyor. Kapıya gömülür, böylece amortisör veya diğer fırtına kapısı donanımlarından çok daha güzel görünür. Onları genellikle fransız dolap kapılarının üst merkezinde görüyorum, ancak standart bir kapı mandalı için yedek olarak çalıştığından eminim.

Top yakalamak


6

Fırtına kapısı hakkında konuşuyorsanız, paranız yoktur ve birkaç hafta kadar hızlı bir şekilde düzeltmeniz yeterlidir, o zaman belki sadece bir kapıyı fırtına kapı koluna bağlayın, sonra iyice ve sıkı çekin, sonra kapatın ipi hala sıkı tutarken ana kapınızı kapatın ve iç taraftaki kapı koluna sarın. Bu tür bir getto ama düzeltmek için para kazanana kadar işe yarayacak ve rüzgârın bir kez iyi geçmesini ve hep birlikte kapınızı kaybetmesini sağlayacak. Benzer bir durumda bu düzeltmeyi kullandım. İyi şanslar.


5

Bunun için basit bir çözüm gördüm, o zamandan itibaren kum dolu bir şişeden bir kasnak ve bir miktar ip.

Fikir sizin: - ipi kapıya (üstte, arkaya karşı tarafa) küçük bir kanca ile asın - sonra ilk kancanın kapı çerçevesi üzerinde birleştiği yere yakın başka bir kanca / makara - oradan yönlendirebilirsiniz şişenin arka tarafa asılmasını istiyorsanız, kapı çerçevesinin menteşe tarafındaki başka bir kancaya ve kasnağa takın - Sonunda ipin şişeye bağlanması için yere düşmesini sağlayın - Kum miktarını yavaşça değiştirebilirsiniz veya kapının ne kadar çabuk kapandığını ve onu tekrar açmak için ne kadar güç gerektiğini hızlandırın.

Özellikle geçici olabilirse iyi çalışır. Güzel ip ve güzel bir şişe kullanarak da istediğiniz kadar güzel veya kaba görünmesini sağlayabilirsiniz.

İşte örnek bir resim.

görüntü tanımını buraya girin

Her ne kadar ilk gördüğümle karşılaştırıldığında biraz kaba görünüyor.


1
Fikir gibi. Düzgün yapılırsa harika olurdu.
Nav

@Nav aynı şeyi düşünüyordum da, kapının tepesinden duvara estetik açıdan hoş bir şey getirmenin bir yolunu hayal edemiyorum. Bağlantıyı duvar boyunca süsleyebilir ve şişeyi bir tür hoş bir dekoratif metal plaka ile değiştirebilir ve hatta kapının ortasındaki bağı tutmak için rayların üzerine yerleştirebilir ... .
kinar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.