Toprak altındaki bu çimento yapısı nedir?


9

Bir çitim vardı. Bir kasırgada yok edildi. Sadece 2 feet'lik bir deliğe yeni mesajlar koymam gerektiğini düşündüm. Ama delikler 2 feet değildi. Böylece direklerin olduğu yerde delikler kazmaya başladım. Ve çimento yapılarının derine inişini fark ettim. Bu gerçekten hızlı ayarlanmış bir beton olabilir mi? Bir kayadan daha güçlüdür. Bu yapıları topraktan çıkaramıyorum (gerçek derinlere gidiyorlar). Şu anda sadece betonun etrafında çitler düzensiz hale getirecek delikler kazıyorum.

Buraya resim ekledim.resim açıklamasını buraya girin


Cevap değil, ama benzer bir durumum var - içinde çürümüş bir direğe sahip eski bir beton yığını. Sadece bir çalı dikmek istediğim yerde, ancak söz konusu ekipmanı çıkarmak için herhangi bir çekme ekipmanı veya boş alanım yok. Soğuk bir keski ve en azından söylemek zor ... bir götürü çekiç ile devam ediyorum.
Tom W

2
lütfen çıplak ayak kazmaya gitmeyin;)
Maarten van Heek

1
@TomW bir SDS matkabı kiralar, sadece çekiç (eğirme değil) moduna ayarlar, buna bir keski ucu takın ve betonu kırmak için kullanın. Veya olabildiğince yatay bir delik açmak için kullanın, betona bir zincir vidalayın (beton bir vida kullanarak), zinciri uzun bir çubuk koluna takın ve kolu dikey olarak dışarı çekmek için kolu kullanın. Veya çekiç modundaki bir SDS
matkapının

2
@Donto beton yığını bir zamanlar bir çit direğini destekledi, muhtemelen 2+ kasırga önce patlayan çitten. Çit direklerini ayarlama yöntemi: büyük delik kazmak, çit direği eklemek, deliği doldurmak için direk etrafına beton dökmek
Caius Jard

1
Sonsuz boş zamanınız varsa ve paranız yoksa, bir topak çekiç (veya daha iyisi, ağır bir balyoz çekiç) sonunda işi yapar. Alternatif olarak, İngiltere'deki HSS gibi bir yerde (eşdeğer her yerde var olacak, eminim) size günde 50 £ altında hafif bir elektrikli kesici kiralayacaktır . Benim için, bu kadar zaman tasarrufu için çok az para bir beyinsizdir.
Graham

Yanıtlar:


22

Etrafına beton dökülmüş standart bir 4 × 4 direk gibi görünüyor. Ortadaki meydanda emin olmak için biraz odun kalmalıdır. Delik daha derin yerel koda bağlı olarak 36-48 "aşağı gidebilir. Ben genellikle bir iş yaparken eski çit sonrası dışarı pop için bir traktör ve bir zincir kullanın ama benim yerimde sadece birkaç çit sonrası kaydırdı ve onları bıraktı yer.


8

Ed Beal ile aynı fikirdeyim: Bu sadece betona yerleştirilmiş normal bir ahşap direk gibi görünüyor. Kuru karışımı, üstüne dökülmüş bir deliğe dökmenin yaygın yöntemi işe yarayabilir, ancak kuru karışım doğru miktarda suyla iyi karıştırılır ve daha sonra deliğe dökülürse, ortaya çıkan beton genellikle daha güçlü olur. Karşı olduğunuz şey bu olabilir.

"Nedir?" sorulan soru .. Bunları dikey olarak kaldırarak en az çabayla çıkaracaksınız. Mini yükleyici veya mini ekskavatör gibi küçük bir traktör güzel bir şekilde çalışacaktır. Betonun etrafından birkaç inç aşağıda birkaç zincir sarın ve yukarı çekin. ("birkaç sargı" ile gerçekten demek istediğim zincirle bir karanfil bağlantısı yapmak.)

Ağır ekipman bir seçenek olmadığında, 2 tonluk bir zincirli vinç kullandım. Ben 8 veya 10 feet uzunluğunda 2x4 panoları ile bir tripod kirpik ve zincir vinç doğrudan beton üzerinde askıya. Tüm yığın genellikle kolayca kaldırılır ve zeminin yüzeyine ulaştığında, gerekirse daha kolay parçalanabilir.


2

Merkezde kalan ahşap tamamen çürümüş değilse, genellikle ağır bir zincirin (çekme zinciri) bir halkasındaki boşluktan bir gecikme cıvatasını (büyük ahşap vidası) sürün, ardından bir traktör veya çiftlikle zinciri çekin direği dışarı çekin.

Ya da beton daha küçük olacak şekilde konik ise, zinciri bir veya iki kez etrafına sarın ve tekrar kendine takın. Bu şekilde çekebileceğiniz inanılmaz.


1

% 100, 4 "x4" yazı ayarı olduğunu kabul ediyorum, geçen hafta sonu kendim ayarladım! Eğer delik 2 feet üzerinde biraz kazdık ve sonra orada hızlı kür Quikrete üç 50 lbs çanta döktü bilmek yardımcı olur. Bu yüzden benimki 150 lbs beton ile demirlendi.

Sizin durumunuzda, sadece bir çit direği olduğunu düşünürsek, bu ayar bir ayak bir buçuk veya iki ayaktan daha derine inerse şaşırırdım, ancak muhtemelen bu beton fişinin yaklaşık 150+ lbs olmasını bekleyebilirsiniz.

İçinde bazı delikler açar ve bir kızak ve bir demo keski ile alırsanız parçalara ayırabileceğinizden eminim. Alternatif olarak, bölgenizde bir kriko çekiç kiralamak da isteyebilirsiniz. Ne yaparsan yap ... göz korumasını ve kulak tıkaçlarını unutma.

@ GregHill'in bir ekskavatör veya kızak yükleyici kullanma önerisi gitmekten daha fazla, ancak makinenin yerine 2 veya 3 tonluk bir alışveriş jakında takas ederseniz tekniğinin işe yarayacağını merak ediyorum? Kirin altına batmasını önlemek için krikonun altında biraz tahtaya ihtiyacın var. Ayrıca daha fazla boşluk almak için birkaç kül blok da kullanırım. Ancak fişi bir kızakla yan tarafa yerleştirecek kadar kaldırmak, sonra tek tek parçaları çıkarmak yeterli olabilir!


0

Doğru aletlere sahipseniz (darbeli matkap, uzun keski), yeni 4x4 yazılarınızı ayarlamak için aynı cebi kullanarak çürümüş ahşabı kaldırabilirsiniz, bunu yaptım ve biraz zaman alıyor ama işe yarıyor ve aynı boşluk ve belki bazı çit bölümlerini yeniden kullanın

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.