Duman dedektörleri nereye yerleştirilmelidir?


9

Geçmişte, bir yatak odasının dışındaki her katta bir duman dedektörünüz olabilir. Şimdi her yatak odasında ayrı bir duman dedektörü görüyorsunuz. Yatak odalarının dışında da bir dedektör olmalı mı? Mutfak, garaj ve hizmet odaları içinde veya yakınında ne olacak? Duman dedektörü bitişik duvarlara ne kadar yakın yerleştirilmelidir?


2
Ne söyleyebilirim yerel, koduna göre değişir. İşte bazı bilgiler. en.wikipedia.org/wiki/Smoke_detector
Jon Raynor

Yanıtlar:


6

Yerel izin büromuz tarafından verilen, elektrik veya yangın kodlarını göstermeyen, ancak aradıklarını ayrıntılandıran kılavuza göre:

Her bir odanın kapısının içine en yakın duvarlardan 24 inç uzakta bir duman detektörü yerleştirilmeli veya kapıyı tutan duvardan 24 inç uzakta kapı üzerinde ortalanmalıdır.

Kombinasyon duman alarmı / karbon monoksit dedektörü, yatak odalarına götüren, evin ana kısmına girdiği, yine tavandaki koridorda ve koridorun geri kalanına bağlandığı 24 inç olan herhangi bir koridora yerleştirilmelidir. ev.

Duman dedektörlerinin tüm edilmelidir kablolu evin şebeke üzerinde bir devreye ve bir üçüncü tel yoluyla birbirine konuşmalısınız.


5

Tek aile konutları ve apartman daireleri vb. İçin kurallar biraz farklıdır. NFPA'yı en son güncellemeler için çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz. Şu anda araştırmak için biraz zaman yok, ancak tek aile için, başparmak kuralı her katta bir duman dedektörüdür. merdiven üst iyi bir konumdur. Bunlardan en az biri bir duman / CO dedektörü olmalıdır. CO dedektörleri herhangi bir CO üreten cihazın yaşam seviyesinde veya yakınında olmalıdır. Yeni konstrüksiyon, sabit kablolu sistemler için kendi kurallarına sahiptir. Patlayıcı gaz dedektörleri, gaz çıkışlarının bulunduğu her seviye için bir tane olmak üzere, herhangi bir gazla çalışan cihaza yakın yere yakın olarak kurulmalıdır. Umarız katkıda bulunanlarımızdan biri, NFPA'nın geçerli bölümlerine başvurabilir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.