Bir kapının mandal deliğini nasıl kaydırırım ve plakayı yarım inç yukarı veya aşağı nasıl hareket ettiririm?


12

Cıvatalama mekanizması ve mandal deliği dikey olarak yanlış hizalandığı için mandalla kapatılmayan birkaç iç kapı var. Grev plakasını çıkarırsam, mandal deliğinin boyutunu uzatabilirim, ancak sonra grev plakasının vida deliklerinden biri (şimdi daha büyük) mandal deliğinin üzerine çıkar ve vida tutmaz.

(Not: Kapılar muhafazalarda iyi hizalandığından kapı menteşelerini hareket ettirmek istemiyorum.)


1
Yanlış hizalama ne kadardır? Ayrıca daha uzun bir vida saplamaya gidecek ve eski mandal deliği olsa bile tutacaktır
mandal ucube

Yanıtlar:


12

Mümkünse, bir tapayı mandal deliğine yapıştırın ve mevcut vida deliklerini 1/4 "uçla ve 1/4" dübelli tutkal tıpalarını delin.

Artık grev plakasını istediğiniz yere yerleştirmek için boş bir sayfa var. Mandal deliği için bir kürek ucu kullanın (3/4 "veya 7/8" veya 1 "- üstü çizili deliğin boyutuna en yakın olanı kullanın).


Teşekkürler, bu oldukça iyi çalıştı. Vuruş plakasının kasaya girintili olduğundan bahsetmeliyim ki plaka ve kasa yüzeyleri aynı hizada olmalıdır. Bu, artık grev plakasının üzerinde eski konumundan yarım inçlik bir girinti olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, biraz boyadan sonra zar zor fark edilir.
Henry

Fiş tam olarak nedir?
189914

1

Söve içindeki mevcut deliğe bir "hollandalı" koyabilir ve sonra deliği yeniden çağırabilir / grevi gömebilirsiniz.

Bir Hollandalı, ahşap bir "yama" dan başka bir şey değildir. Bir Fein Multimaster tipi alete (salınımlı testere) sahipseniz, özellikle boya sınıfı trim ise, oldukça kolaydır.


1

Yukarıdaki cevaplar doğru ve doğru yollardır.

Bununla birlikte, alternatif bir yol geçici olarak yeni delik yerinin üzerine 3/4 "ahşap parçası vidalamak ve oradan matkap yapmaktır. Kontrplak delik testerenizi düz tutacaktır. Sonra kapınızın kalınlığı için yapılmış büyük boyutlu bir plaka satın alabilirsiniz. İyi görünmüyor, içeri girdikten sonra kapıyı tamir ettiğiniz gibi görünüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.