Motor humu olmayan ultra sessiz tavan vantilatörleri var mı?


8

İki büyük tavan vantilatörü alıp içeride havayı alıp ana yatak odamda serinletmek için pazardayım. Oda yaklaşık 16x27 ayak ve ilkbahar, yaz ve erken sonbaharda oldukça sıcak olur. Her iki tavana da montajı yaptım ve bunlardan birinde 52 inçlik bir Harbor Breeze fanını denedim. Fan, açıklandığı gibi çok sesli bir motor gücü üretti. bu soru Ancak, benim yerel gücümün boğazı. Fanı yüksek hıza yükseltmek, mırıltı sesini boğardı, ama daha sonra uğraşmam gereken fan gürültüsü var. Bir elektrikçiye gelip kabloları kontrol ettim ve her şey ona göre sağlam.

Bir kablolama açısından, güzel bir şekilde tasarlanmış ve Harbour Breeze fanının kendisi ile mükemmel bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış fan ile bir Harbour Breeze uzaktan kumandasını kullandım. Uzaktan kumanda alıcısının kablolanması hiç akıllıca değildi ... her bağlantı renk kodluydu. Bununla birlikte, fandan gelen tellerin, katı alıcı olduklarından, uzak alıcıdan gelen tellerin alüminyum kaplı olduğunu fark ettim. Bunun bir soruna yol açıp açamayacağından emin değilim ve motor hum? Uzaktan kumandaya sahip olmak önemlidir (neden için aşağıdaki arka plana bakın.)

Bazı araştırmalar yaptım ve Harbour Breeze fanları ve motor humu hakkında çeşitli şikayetler var gibi görünüyor (ve daha geniş kapsamlı bir arama motor hum'unun nadiren sorun olmadığını gösteriyor.) Yeterince yüksek motorlu tavan fanları yeterli Fanı sessizce çalıştırmak için, aslında var mı? Motorsuz bir uzaktan kumanda ile çalışan tavan vantilatörü bulmak mümkün mü?


Arka fon

Bunlardan biri gürültüye duyarlılığı yüksek olan ciddi uyku sorunlarım var. Sıcakken, uyumakta daha çok zorlanıyorum ve klimamı çalıştırırken yaz ayları boyunca evimi serin tutmak için kayda değer miktarda para harcıyorum. Klimamı çok fazla çalıştırmaya gerek kalmadan odamı soğutmanın bir yolunu bulmak için çaresizim ve tavan vantilatörleri ideal bir çözüm gibi görünüyor. Geçmişte sessiz tavan vantilatörü olan dairelerde yaşadım ve onlarla iyi uyuyabildim. Hangi markalara bakmam gerektiğine, hangi fiyat noktasına bakmam gerektiğine ilişkin bilgi ve bilgiden yoksunum (sanırım Lowes'ten önce 52 "Harbour Breeze için yaklaşık 200 dolar harcadım ama istekli Bana motordan uzak durmadan sessiz bir tane alırsa, fan başına iki veya daha fazla harcamak.)

Uyku sorunlarımdan dolayı, fanı yatağımdan açmadan açıp kapamaya ihtiyacım var. Genel olarak konuşursak, eğer bir kez kalkarsam sonunda uykuya dalmaya başladım, gecem bitti ... Hiç uyumam. Harbour Breeze ile uzaktan kumanda kullandım, ancak alıcının kablolaması gerçekten ucuz olduğu için motoru daha da kötüleştirdiğini düşünüyorum. Büyük bir tavan vantilatörü için doğru kablolamayı kullanan ve doğru türde elektrik yükünü destekleyen bilinen herhangi bir yüksek kaliteli uzaktan alıcı var mı?


Fan kapalı olmadıkça sessiz kalmayacak (veya bu hayranlar Bu sihir ile çalışmak). Havada sallanan kanatlar kesinlikle ses çıkarır.
Tester101

@ Tester101: Bazı sesler olacağını biliyorum, ancak böyle bir fanın düşük hızda yaptığı sessiz rüzgar gürültüsüyle ilgilenmiyorum. Aklım, uzaktan çalışan bir rölanti motorunun gürültüsü gibi elektronik sesler ve benzeri seslere takılma eğilimindedir. Bununla başa çıkmam gerekiyor, havadan geçen fan kanatlarının sesi endişe verici değil ve neden sorumun konusu değil.
jrista

5
BTW, Dyson halkaları sadece havayı hareket ettirmek için halka içine yerleştirilmiş bir pervane kullanır. Bunları denedim ... en düşük ayarlarında bile FAR'ı tavan vantilatöründen daha fazla gürültü yapıyorlar. Yüksek maliyetle ucuz olduğu kadar sihirli değil. ;)
jrista

1
Ayrıca üzerinde zamanlayıcı olan bir fan tavsiye ederim. Uzaktan kumandalı bazı modellerin zamanlayıcıları vardır ve eğer kablo kullanıyorsanız duvar içi kullanabilirsiniz. geri sayım saati . Şahsen uykuya dalırken fanı severim, ama sabahları soğuk olduğunda (ya da soğuk fan beni çok erken uyandırırsa) nefret eder, bu yüzden uykuya daldıktan bir süre sonra kapanan zamanlayıcı mükemmeldir.
gregmac

@gregmac Termometreli bir ses, sizin için bir zamanlayıcıdan daha iyi olabilir
derobert

Yanıtlar:


9

DC motorlu tavan vantilatörlerine bakabilirsiniz. Ben bir üretici hakkında konuşmak görmedim sessizlik , bazı yorumlar okudum sessizlik hakkında konuşuyorum. DC motorların en büyük çekiciliği, motorların verimidir ve daha az güçle daha fazla hava hareketi sağlar.

Önerim, deneyebileceğiniz bunlardan bazılarını gösteren yerel bir fan / ışık showroomunu bulmak olacaktır.

Ayrıca, fan hızı kontrollerinin fan sesiyle çok ilgisi var. Tamamen değişken bir duvar kutusu tarzı hız kontrolü motor gürültüsüne neden olabilir, ancak ayar yaparken hissettiğiniz önceden ayarlanmış "tıklamaları" olan fan hızı kontrolleri sessiz çalışma için yapılmıştır. Elindeki uzaktan kumanda setinin üretici tarafından mı yoksa raftan mı geçtiğini bilmiyorum, ama bu bir fark yaratabilir.

Ayrıca bazı insanların fanlarını "beyaz gürültü" efekti için bıraktıklarını ve bu da (benim) uyumamaları için yardım ettiğini unutmamalısınız. Eşim, gürültü için yer fanatiği tutmamız konusunda ısrar ediyor. Bu nedenle, yüksek bir motorun çekiminde sorun yaşandığında, alacağınızı düşündüğünüz kadar yardım alamayabilirsiniz.

Yine bir hayran özel mağazasını deneyin. Satış görevlileri hangisinin daha sessiz olduğunu ve onlar hakkında bir dükkandan daha çok şey bilmesi gerektiğini bilir.


2
Eşim hayranlardan gelen beyaz gürültüyü de seviyor, o yüzden bir kutu vantilatörü yaktık ve şu anda gece boyunca tavan vantilatörü yüksekte titreyeceğim ve başka bir kutu vantilatörü satın alacağım. Uzaktan hız kontrolüne sahip Harbor Breeze tavan fanı BTW, en yüksek ayara getirene kadar motor gürültüsü duymuyor.
KeithS

İçgörü için teşekkürler. DC motor muhtemelen gitmenin yolu gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, çevrimiçi araştırma yapmak için çok zaman harcamak zorunda kaldım. Büyük yerel aydınlatma mağazalarında ve depolarda çalışanlardan gerçekten fazla yardım almadım. Hangi markaları sattıklarını, hangilerinin en çok hangilerini beğendiğini ve hangilerinin daha pahalı olduğunu biliyorlardı. Hiç kimse tavan vantilatörlerinin ne kadar sessiz olduğu hakkında hiçbir şey bilmiyordu ...: \
jrista

Perşembe günü Broan / Nutone tarafından verilen bir eğitim toplantısına katıldım ve DC motorlarını havalandırma fanlarında kullanmaya başladılar. Motor sesi yok, sadece havayı rahatsız eden fan kafesi. Izgarayı ve kanalları ekleyin ve yine de gürültü olmaz. Bu motorlar tavan vantilatöründen daha küçük olsa da, gürültünün% 90'ının kanatlar olacağına inanıyorum. Broan'ın kullandığı motorlar 24/7/365 sürekli kullanım için tasarlanmıştır.
lqlarry

5

Çoğu elektronik gürültü, bu dalga titreyebilecek bir şeye aktarıldığında duyulabilir olan AC döngüsel voltajdan kaynaklanır. Keskin "köşeler" ("kare dalga") üretmek için dalga biçimini değiştiren bir şey olduğunda, bu gürültü genellikle daha belirgin hale gelir (bir uğultu, bir vızıltıya). Özellikle gürültülü bir kombinasyon bir TRIAC duvar karartıcı ve bir elektrik motorudur; TRIAC, akımın sadece voltajın belirli (ayarlanabilir) bir eşiğin üstünde olduğu durumlarda geçmesine izin vererek aşırı derecede "pürüzlü" bir dalga formu oluşturur. Ardından motor, armatürdeki sempatik titreşimleri uyabilecek bu keskin ani yükselmelere neden olur.

Bu nedenle, fan gürültüsünden kaçınmaya çalışıyorsanız, ilk adım bu devre üzerindeki duvar karartıcılarını gidermektir. Bunun yerine, özellikle fanlar için tasarlanmış bir fan kontrol modülü kullanmalısınız; gerilimi böyle tırtıklı bir dalga formu oluşturmayacak şekilde düşürecektir.

İkincisi, evet, bazı hayranlar diğerlerinden daha sessiz. Genelde motor ne kadar artarsa, vantilatör ne kadar yeni olursa o kadar az hum olacaktır. Fan yaşlandıkça daha fazla mırıldanmaya başlayacaktır, özellikle de kış mevsiminde motor yönünü tersine çevirmezseniz (havayı "uygun" yönde döndürdüğü kadar bakım bir şeydir). Ancak, mağazanın en ucuzlarından biri olan bir Harbour Breeze fanını kurdum, ve siz yüksek olana kadar hum-daha az.


Hiçbir duvar anahtarı herhangi bir karartıcı yok ... sadece standart ışık anahtarınız. Bununla birlikte, Harbour Breeze marka üç hızlı uzaktan kumanda kullandım ve Harbour Breeze marka fan ile ışık kısma kullandım. Fan düzeneğinin üst kısmına uyan uzaktan kumanda için alıcı cihaz, son derece ucuz mahsurlu alüminyum kablolamada kullanılanı kullandı, fan ise kendisi ve açıkça duvar anahtarından gelen kabloların tamamı katı göbekti. Uzaktan kumanda alıcısı aynı marka olmasına rağmen nemi tanıtabilir mi?
jrista

1
"Kısma anahtarı yok" deyince, kesici devresinde AT ALL var mı? Bir kısma, kapatıldığında, bu daldaki gücü açar ve kapatır. Bu, aynı devrenin diğer paralel dallarının dalga formunu etkileyecektir. “Gürültülü” güç, profesyonel seste (aşina olduğum) büyük bir endişe kaynağıdır, çünkü bir dimmerin tüm binanın güç hizmeti üzerindeki (hatta farklı kırıcılar) üzerindeki “geri yıkama” etkisine duyarlıdır. Fan motorunuz o kadar hassas olmayacak, ancak yan odadaki ışıklar için daha sönük olması, aynı kırıcıdaki fanınıza "gürültülü güç" veriyor olabilir.
KeithS

Evet, bu dalda hiç karartıcı yok. Bu noktada çoğunu kendim bağladım ve "bakire gücümün" nerede olduğunu ve onu neyin kullandığını biliyorum. Şu anda, orijinal çıkış kontrol anahtarına sahip üç-çete ışıklı bir anahtar, taraftarlar için tavana çıkan iki ek kablo ve bir yangın alarmı. (Aslında, yangın alarmının, ışık anahtarlarından bağımsız olarak kendi branşından çıkarıldığına inanıyorum.) Bir oda için bir anahtar üzerinde tamamen farklı bir devreden çeken tek bir ayar düğmesi var, ancak hiçbir zaman yanmıyor, soluk kalsın.
jrista

4

Fan asla tamamen sessiz kalmayacak. Tester101'in dediği gibi, motor sessiz olsa bile, havada hareket eden bıçaklar hala ses çıkarır (bazen çok fazla!).

En aza indirmeniz gereken iki gürültü kaynağı var - motor ve bıçaklar.

Fanlar tam güçte en yüksek sesle ve güç azaldığında daha sessiz olma eğilimindedirler. Başarılı olduğum, ihtiyaç duyulandan daha büyük / daha güçlü bir fan satın almak, ancak fan hız kontrol cihazı ile düşük güçle çalıştırmak. Daha kaliteli bir ünitenin de daha sessiz olması muhtemeldir. Referans gösterdiğiniz markayı bilmiyorum ama daha uzman bir tedarikçiye danışmak isteyebilirsiniz ve kesinlikle farklı markalar denemelisiniz (büyük kutu mağaza iade politikaları bunu nispeten kolaylaştırır).

Fanların farklı konfigürasyonları (boyut, malzeme, açı, kanat sayısı) gürültü seviyesini de etkiler. Yine, deneme, en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olabilir.

En son nasıl uzaktan kontrol edileceği konusunda endişeliyim - bunun için birçok seçenek var.

Ünite özelliklerini kontrol edin, şanslı olabilir ve gürültü miktarı hakkında bilgi bulabilirsiniz (dB ​​cinsinden). Üretimi sormaya çalışmazsanız.


Düşük hızlarda, fan kanatlarının havadan geçmesi sorun değil ... farklı bir ses, beni rahatsız etmeyen. Tutarlı, tekrarlayan sesler ve gürlemeler büyük bir sorundur, bu nedenle soru, elektronik humu ortadan kaldırmakla ilgilidir.
jrista

1
Daha pahalı bir fan sessiz kalacağını garanti etmese de, ucuz olanı yüksek sesle çok daha muhtemel olacaktır. Katılıyorum - eşyalarını bildikleri bir hayran dükkanına gidin.

Evet, gelecek hafta sonu bir ya da iki hayran dükkanını vurmayı düşünüyorum. Sanırım buralarda iyi şöhreti olan bir çift buldum.
jrista

2

Tavan vantilatörü ile ilişkili sesler son derece can sıkıcı olabilir, direğinizde dediğiniz gibi, fanın tamamen sessiz kalmasını beklemiyorsunuz, sadece kolayca beyaz ses çıkarabilecek iyi bir ses profiline sahip olmanız beklenmiyor (benim için, bu, aşırı gürültü ve ritimden sapma yok)

Gürültüye neden olan aşağıdaki faktörleri düşünebilirim:

Hava akımı: Bu, havayı iten fanla ilişkilidir  - çözüm: daha ergonomik fan kanatları ..    görmek çınar fanı

enter image description here

Rulmanlar: Fanın üzerindeki kaliteli rulmanlar, dönme ile ilgili sürtünmeyi azaltacaktır, genellikle bu sadece eski yıpranmış fanlardaki gürültü kaynağı değildir. - Dikkate alınacak faktörler: Burada gürültüyü en aza indirmek için, ağır bir fan motoru / gövde tabanı hem yatakların hem de ses emiliminin iyileştirilmesine neden olur. Ayrıca, fan kanatlarının kıvrılmadığından veya dengesiz olmadığından emin olun. Çünkü dengesiz bir fan kesinlikle motora gürültü gönderecektir. Fan düşük hızdayken fan motoru tabanını elinizle tutarsanız (lütfen burada dikkatli olun) veya her bıçağı çekip ağırlığını bir mutfak terazisi ile ölçmeniz durumunda, bu tür sesleri test edebilirsiniz.

Motor sürücüsü ve hız kontrolü : Modern motorlar motorun hızını (dolayısıyla torkunu) düzenlemek için bir kıyıcı sürücüsü (traic) kullanır, bu durum sızlanan bir mırıltıya neden olabilir. bu ses düşük hızlarda daha da yükselebilir (düşük tork) - İyi kalitede bir sürücü gürültü yapmamalı, bu nedenle fanın yapı kalitesinin bir sonucu olacaktır.

Motor Sargıları (stator) Gürültünün çoğu sargılardan geçen AC akımdan geliyor (statordaki bakır tel). Her telde hafifçe titreşen ac frekansından ses gelecektir (ac modelinin hz değerine) ... bu bobinlerin iletken olmayan bir epoksi veya bantla kaplandığı, daldırma denilen bir teknik vardır önemli ölçüde geliştirilmiş. (Bu oldukça teknik olduğu için önerilen bir çözüm olmaz .. sadece bilgi için eklendi. Motorlar için Epoksi Reçine

enter image description here


2

Fan motoru gövdesi doğrudan tavana tutturulursa, fan motoru gürültüsü büyük ölçüde artar. Bunun yerine, kısa bir 4 "aşağı direğin kullanılması bile motor gürültüsünü önemli ölçüde azaltacaktır. Aşağı direği olmadan, motor sesi tavana sabit olarak bağlanır, bu da dev bir hoparlör konisi gibi davranır.

Bağlantı tellerinin boyutu ve bileşimi motor gürültüsünü etkilemez. Motor gürültüsü düşük kaliteli rulmanlar, motordaki gevşek sargılar ve zayıf titreşim yalıtımı nedeniyle oluşur.

Fan bıçağı rüzgar gürültüsü bıçakların şeklinden etkilenir. En yaygın düz bıçaklar muhtemelen en kötüsüdür. Orijinal bir hava folyo itici gibi şekillendirilmiş kalıplanmış bıçaklar muhtemelen en sessiz olanlardır. Bıçağın iç kısmının daha ince ve daha düz olması gereken uçtan daha geniş ve daha kıvrımlı olup olmadığına bakın.


Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Tavana montaj hakkında ilginç. 4 "direk kullanma seçeneğim yok. Bir süredir hayranlarım oldu, aslında bir çiftim vardı ... hepsini bir tür gürültü veya başka bir şey yüzünden iade ettim. Hiçbiri 4 "direği ile çalıştı ... çok düşük ... Bunu yaparsam kafamı çaldırdım.
jrista

1
Söyleyeceğim bir şey ... üçüncü taraf uzaktan kumanda adaptörlerini destekleyen birkaç modelde. Bağdaştırıcıyı bağladığımda, bu KESİNLİKLE fana elektronik bir vızıltı ekledi. Kablosuz alıcının çıkarılması, bu vızıltıyı ortadan kaldırdı. Sanırım buna sebep olan ucuz elektronikler.
jrista

1

Sessizlik için tüm sorunları orta seviye CASABLANCA FAN satın alarak çözebilirsiniz - FOUR hızları var ve şimdiye kadar kullandığım en sessiz fanlar arasında. Tüm yatak odası fanlarını yenilerken bile mırıldanmaya ya da ses çıkarmaya devam ederken değiştirmiştim. nihayet bir elektrikçi tavsiye casablanca fan .... işe yaradı! evet daha pahalı ama 25 yıl sürecek ve odanızı havaya uçuracak en yüksek hızda bile, süper şaşırtıcı sessiz! AMAZON.com'da casablanca'ya bakınız LASTLY DC motorlu fanlar şaşırtıcı, minimum maliyet 300.oo ya da öylesine ama kesinlikle sessiz olduğunu düşünüyorum ve bir ömür boyu sürecek (ve gerekir) - umarım yardımcı olur imzalı Hafif uyuyan ve orada her tavan vantilatörü modelini deneyen biri!


1
Bunun neden aşağı oylandığını merak ediyorum. Yazının kalitesi iyi olmasa da, gerçeklerde herhangi bir tutarsızlık var mı? Aslında hala bir hayran satın almadım ... kış geldiğinde, beklemeye karar verdim. Yine de birine ihtiyacım var ...
jrista

1
@jrista, bu yanıtın "ürün önerileri veya markaya özel tavsiyeler" verdiği için oy kullanmadığını düşünüyorum. SSS başına konu dışı kabul edilir. Yine de yanılıyor olabilirim.
TheFlyingToaster

Peki ya bu fan bu kadar sessiz? Markanın mevcudiyeti büyük ölçüde yere bağlı olduğundan, bu sitedeki hiç kimsenin bu hayranı satın almasını beklemeyin.
Steven

1

Sessiz bir fan gibi bir şey var. Odamızda 25 yaşında bir Hunter Fan var. Bu kesinlikle sessiz ve geceleri bir iğne damlası duyabiliyorum. Sessiz fakat sessiz olmayan iki Avcı Fanımız var. Öyleyse hangi tarz Hunter Fans'ın sessiz olanlar olduğunu araştırmalısınız.


1

Şebeke filtreleyerek bu çözüldü!

Çok düşük devirlerde, asıl gürültünün güç humu olduğu konusunda haklısın. Bunu yıllarca çözmeye çalıştım ve sonunda nemin aslında maislerin 50/60 Hz olmadığını fark ettim: bu frekans çok düşük ve kolay duyulamıyor. Duyduğunuz şey, ana güç dalgasının küçük parçalarını keserken, regülatörün bozulmasının yarattığı yüksek, sesli tonlar HARMONICS'tir. Çözelti, şebekeyi LC filtresi olarak filtreliyordu: temel olarak çubuk floresan ışıklarda kullanılan bir endüktans balast (sadece herhangi bir boyut muhtemelen yapılabilir), motor çalışan bir kondansatör ile seri halinde (düzenlenmiştir: bir başlangıç ​​kondansatörü değil). Benim durumumda 4 uF değeri. Filtre, fanın kendisine seri olarak bağlanmıştır. Filtre ayrıca, bir regülatörün INSTEAD'ına hizmet eden, kapasitör değeri ile orantılı olarak motora giren gücü azaltır. Fanın gündüz tam gücünü tekrar çalıştırmak için bu filtreye kısa devre yapmak için bir anahtar ekleyebilirsiniz.


Bir motor gibi sürekli görev için uygun bir kapasitör kullanırdım koşmak motor yerine kondansatör başla kullandığın kondansatör
ThreePhaseEel

Evet, alternatif olarak şebeke voltajında ​​derecelendirilmelidir. Sadece 400V bir kullandım. UF değeri doğru hıza ayarlamak için seçilebilir. 4 uF ile 220V, 50W'lık bir vantilatör için çok uygun. Aslında, fanın orijinal 3 hızı, sadece büyük ölçüde azaltılmış devirlerde, hızı kontrol etmeye devam eder.
Roman Dudek

Şahsen orada 250-300VAC X1 veya X2 güvenlik sınıfı bir kapak kullanırdım, ama bu sadece benim :)
ThreePhaseEel

1
teşekkür etmek threephaseEel işaret, başlangıç ​​ve çalışan kapak aynı olmadığını fark etmedi. Derecelendirilmeli ve sürekli alternatif akım kullanımı sağlanmalıdır. Orijinal yazıyı, kimsenin sigara kapağını ve yangın tehlikesini almasına neden olmamak için düzenledi :)
Roman Dudek


0

Piyasada "Nefes Verme Fanı" adı verilen ve istediğimiz ve konuştuğumuz her şeyi tamamen yeni bir seviyeye taşıyan yeni bir hayran var. DC motor, bıçak az fan, toroidal hava akımı, ultra sessiz.


Yanıt için teşekkürler. Bu hayranlar hakkında daha zengin bilgiler varsa, bir fikrin var mı? Sitelerinde ses desibel seviyeleri hakkında hiçbir şey bulamadım ... ve bunun benim için yeterince sessiz olup olmadığını bilmek için gerçekten ihtiyacım var. (Bir not olarak, bu fanların çoğu en az 100 sipariş derinliğinde, bazı yüzlerce ...
jrista

Güncelleme: Ses seviyelerini buldum. Ana sayfasının altındaki grafiğin diğer hayranlarla karşılaştırıldığını sanıyordum. Bu şeyin 34dB olduğu anlaşılıyor, en sessiz ... benim için çok yüksek. 10-20dB aralığında bir şeye ihtiyacım var. Alttaki iki ayarda 10dB'ye yakın standart tavan vantilatörü olan bir yerde yaşardım ... onlara kalkıp kulağınızı fana doğru göstermediğiniz sürece bir şey duyamazdınız. İhtiyacım olan şey ... 34-40dB ... vay, gecenin bir yarısında jet motoru gibi! : P
jrista

Bence bu rüzgar hareketi motor gürültüsü değil. Bir tane satın alıyorum, bu yüzden bir kez daha gözden geçirip gideceğim.
Rob Wayman

Evet, rüzgar hareketi sesi. Rüzgar sesi en düşük ayarda 34dB ise, LOUD olur. En düşük ve hatta en düşük iki ayarda 20dB'den düşük tavan vantilatörleri var ... rüzgar sesi yok, motor sesi yok, sadece çok hafif bir esinti. İhtiyacım olan bu ... ama artık var olduğunu sanmıyorum.
jrista

0

8 'tavan ile bile, sessizlik için 4 "açılır bir kutup kullanabilirsiniz. Bir kafes satın alın veya bir kafes yapın. Tavana monte edilebilir. Temizlik ve bakım için kolay erişim için yanlardan açılabilir. Bıçakları korumak için sadece bir alt ekran olun.


0

Ne olursa olsun, taşındığımda (tavanda iki tane vardı) üç tavan vantilatörü taktım ve normalde onlardan motor sesi duyuyorum - bıçakların sesi akış, daha yüksek sesle Bunlar, doğrudan fana yerleşik üç adımlı hız kontrolü kullanılarak doğrudan kablolanır.

Bu yüzden, süslü ancak fantaziye olmayan hız kontrol cihazlarının sizin sorununuz olacağı konusunda hemfikirim. Ya da çok daha eski veya daha ucuz hayranlar. (Bu üçü, iyi bir üreticiden orta çizgi olmasına rağmen, Hangi on yıldan daha eski

Nasıl monte edildikleri aynı zamanda bir fark yaratabilir, ancak benimki çoğunlukla tavana en çok kısa, sert bir dirsek ile doğrudan monte edilir.

Alışverişe çıkın, mağazalarda deneyin, arkadaşlarınızın evlerinde deneyin ... Mümkün. İyi şanslar.


0

Elektronik hums için okuduğum ve gördüğüm her şey, 60Hz akımın çok hızlı bir şekilde değiştirildiğine işaret ediyor;

Ancak ilk önce, fan için tasarlanmış 3 vitesli anahtarı kullandığınızı ve uygun şekilde tasarlandığını (biraz varsayım, ancak önce en iyi duruma bakarak) söyleyelim. Bu durumda, saf 60Hz (60 tam sinüs dalga / saniye) akımı. Bu durumda, bunu düzeltmeniz gerekir (bu genellikle fark edilmese de biraz daha az fan gücüyle sonuçlanır). Bunu yapmak için kondansatör . 15 yıl kullandıktan sonra ölen iyi (sesli bir uğultu olmayan) zemin fanından kurtardığım birine bakıyorum. Onu hem titreşime (fiziksel olarak neden) hem de hum'a sahip bir Çin özeline nakletmeyi umuyorum. Bir kondansatör içerdiğine dair kanıt bulamıyorum, bu yüzden bu nispeten kolay düzeltmenin iyi bir testi olduğunu umuyorum.

Kapasitör, maksimum 250 V'luk (70 ° C) bir voltajla 4 uF'de (mikroFarads) derecelendirilmiştir. Bir kapasitör akımı sıfırlar - sıfırın her tarafında (AC akımı 0 - 60V - 0 -> 60V - 0 olduğunda). Devre yüksek olduğunda, tampon pozitif olur ve anahtar negatif olduğunda, kondansatör kanar ve değişimi yavaşlatır, böylece tepe noktaları azalır ve değişim yavaşlar. Sonuç: mevcut değiştirme yönünün daha yavaş ürettiği daha az kuvvetle, hum azalacak ve muhtemelen duyulamayacak hale gelecektir.

Fan ünitesi bunu kurtardım, kapasitörün güç şalterine anahtara paralel olarak aynı 2 kutbun üzerine oturmasını sağlayın.

Daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, ayrıntılar için google. Tüm örneklerle, ne kadar daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız olduğuna karar vermek için en iyi konumda olacaksınız.

Bazıları DC motorları tavsiye eder - iyi bir DC akımı ile, aynı zamanda sessiz olmalıdırlar. Fakat işin püf noktası budur: iyi bir DC akımı elde etmek --- bunu yapabilen en az birkaç devre olduğundan - AC'den & gt; dönüştürücü. Bunu nasıl çözeceğinizi araştırmak zorunda kalacaksınız, ancak bazılarının bu “iş parçacığında” bilediği gibi, bu tür birçok motorla duyulmaması ya da sessiz olması yeterince az.

İlgili: Neden bazılarının iyi, bazılarının kötü olduğunu söyleyen ışık kısıcı devre türleri için çevrimiçi bir ref buldum. http://www.epanorama.net/documents/lights/lightdimmer.html . Bu bölümün yazarı, elektronikle ilgili tüm bilgilerin bulunduğu bir siteye sahiptir.

FWIW, düşük hum değerine sahip olduğum fanlar üzerinde kondansatörler buldum, bu sebeple bunun nedeni budur, çünkü daha düşük titreşimli bir fanın en sıkı fiziksel kurulumuna sahip olabilirsiniz ve hala elektriksel sorun yaşayabilirsiniz.

Bu yardımcı olur umarım...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.