Sabit bir parke masasından kalıcı markörü nasıl kaldırabilirim?


9

Mutfak masamda siyah kalıcı bir kalem kullanıldı. Kızım 3, işaretleyiciyi bırakmak için kötü!

Hasarın bir görüntüsü:

Hasar görüntüsü

Üstteki daire içine alınmış alan bir işaret gösterir. Alt daire, eşimin başka bir kara leke fırçalamaya çalıştığı yer ve maalesef o bölgedeki masa şimdi scuffed görünüyor.

Tablodaki bazı bilgiler:

  • Yüksekliği ve belirgin tanesi ile bilinen katı parke el işi
  • Sıkıntılı görünümünü geliştirmek için el rendelenmiş, zımparalanmış ve antik gri renkte
  • Doğası gereği, mühürlenmemiş ahşap plakalar biraz düzensiz olabilir ve zamanla hafifçe fincan veya yaylanabilir, böylece rustik türdeki karakterlerini daha da geliştirebilir; çatlaklar olabilir

Tablonun tam açıklaması: http://www.restorationhardware.com/catalog/product/product.jsp?productId=prod150011


3
Yani ahşap mühürlenmedi mi? Ne denerseniz deneyin, önce alt tarafta deneyin.
brad amca

Bu 3 pazarlama madde işareti "tembel olduğumuz ve kârınızı en üst düzeye çıkarmak istediğimiz için mühürlemedik" şeklinde tercüme edilebilir
DA01

2
Herkese teşekkürler! Hatta herhangi bir öneri okumak önce eşim devam etti ve işareti üzerinde diş macunu kullanarak çalıştı ve yeterince iyi kaldırmıştır. Git şekil. Bu fikri nerede bulduğunu bile bilmiyorum, böyle kumar oynamayı sevmiyorum, ama işe yaradı. Sürtünme izini bırakacağız. Oh, ve belki de ironik bir şekilde, Dişçidir!
Tom

Thanx Tom, diş macunu sallıyor! Sadece korkunç görünümlü bir işareti

Görüntüye ölü bağlantı! Lütfen düzelt.
Tester101

Yanıtlar:


8

Genellikle kalıcı belirteçler izopropil alkol ile çıkarılabilir. İlk olarak, hala işaretleyicilere sahip olduğunuzu varsayarsak, bunu bir test yüzeyinden çıkarmak için kullanmayı denerdim. Çalışıyorsa, tablanın alt kısmına bakıp cilaya zarar vermediğinden emin olun. Güvenliyse, işaretçiyi tablonuzdan kaldırmayı denemek için kullanın.


'Kalıcı' markörlerin formülasyonu yıllar içinde de değişmiştir. Etanol (örn. Votka veya Everclear) şimdi birçok markörde çalışıyor. OP bir parça parke almalı, üzerine karalama yapmalı ve birkaç çözücü denemelidir. Ayrıca, markaya bağlı olarak, şanslıysa, çamaşır suyu staiyi renklendirebilir.
Wayfaring Stranger

4

Ben sadece "Goof Off" denedim http://www.goofoffstainremover.com/ masamın alt ve çok iyi çalıştı. Tabii ki masamın alt tarafı poliüretan ile kaplanmış.

Sadece bırakmak isteyebilirsiniz. Bu ilk başta garip görünüyor, ama kendimi yıllar önce istifa ettim. Şimdi evimin etrafına zarar veren çocuğa baktığımda, bunu bu evdeki ailemin tarihi olarak düşünüyorum.


2

Eğer mühürsüzse, mürekkep muhtemelen taneye nüfuz etmiştir. Sonunda, güç zımpara makinesinden çıkmak olabilir.


2

Çok detaylı bir iş yapıyorum ve boyalar, kalıcı belirteçler ve daha kötüsü de dahil olmak üzere her türlü şeyin işaretlerini kaldırmak veya örtmek için yollar bulmak zorunda kaldım. Sürtünme, peroksit, diş macunu ve sirke gibi ev ilaçlarının yanı sıra goof off gibi ticari ürünler denedim. Her şey başarısız olduğunda gerçekten iyi çalıştığını bulduğum bir ürün, herhangi bir süpermarkette bulunan "Mr. Clean Magic Eraser sünger" dir. Diğer ürünler perma gibi bir şey üzerinde çalışabilir. ancak genellikle soluk bir iz bırakırlar. Sihirli silgi onu hızlı ve tamamen kaldırır. Mükemmel sonuçlar verdiği başka bir yer de, bu siyah sürtünme izlerini ve oksidasyonu gidermek için oto gövdenizde ve tüm bunları zahmetsizce yapıyor. Resminizdeki zımparalama sonucu ortaya çıkan alt leke için, d yerel boya mağazalarınıza uygun bir leke işareti olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Temelde mürekkep yerine leke kullanan bir kalemdir. Kaydırın ve karışana kadar silin. Tüm mobilyalarınızda çizikler ve çizikler üzerinde harika çalışırlar. Bu yardımcı olur umarım.


2

Sirke, kabartma tozu ve iyi çalışan küçük bir dirsek yağı kullandım. Verniği çıkartmadı; aslında masayı daha parlak hale getirdi. Sonra iyi bir cila verdim.


1

Scuffed bölüm için bu veya simliar bir şey denemek istiyorum:

Çizik Kapak

Son zamanlarda, bir kabine (akraba evinde) bantlanmış bazı kağıtları alıyorduk ve bandı çıkardığımızda, çirkin bir nokta oluşturmak için kabine kaplamasının bir kısmını çıkardık. Lavabonun altına baktık ve bu ürünü bulduk. İyi sonuçlar için denedik ve kaldırılan kaplama geri yüklendi. Aslında kaldırılan finişin ne kadar iyi kaplandığına şaşırdım.

Unutmayın, bu ürün veya şirketle hiçbir ilişkim yok, sadece deneyimlerimi paylaşıyorum.


1

Birçok kalıcı marker mürekkep asetonda (oje çıkarıcı olarak da bilinir) çözünür. Yine de ilk önce masanın alt tarafında test edin.


0

Gelecek kuşak için, kalıcı kalemin bazen orijinal kalemi işaretin üzerinden geçirerek ve bir kağıt havluyla hızlı bir şekilde silerek çıkartılabileceğini belirtmek isterim. Mürekkep kendi çözücüsü görevi görür. Bu gerçekten işe yarıyor. Başarı yüzeyin emiciliğine bağlı olacaktır.


-2

Çocuklar mavi diş macunu kalıcı marker leke kaldırmak için harikalar çalışıyor! Biz denedik ve teşekkür Gd çalıştı!


Bunu nasıl kullanıyorsunuz? diş fırçası ve ova ile uygulanır?
Steven
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.