Tuvaleti tutan paslı dolap cıvatalarını nasıl kesebilirim?


8

Tuvaletimdeki mum halkasını değiştirmem gerekiyor. Yerinde tutan dolap cıvataları paslanmış, bu yüzden somunları çıkarmak için kesmem gerekiyor.

Civata kesicileri denemeyi düşündüm. Sahip olduğum cıvata kesiciler, sanırım 24 inç, ancak cıvataları kesmek için onlara takmam gereken boşluğa sığmayacak kadar büyükler.

Tuvaleti yere basan dolap cıvatalarını güvenilir bir şekilde kesebilen en küçük cıvata kesicisi nedir? Yoksa kullanabileceğim başka bir araç var mı?

resim açıklamasını buraya girin


9
Belki cıvata kesiciler yerine bir Dremel aleti? Yoksa uygun bir somun ayırıcı mı? Cıvata kesicilerine göre, kesicinin gücü kadar büyük değil.
fixer1234

5
Dremel'i başkaları tarafından önerilen şekilde kullanın - bir cazibe gibi çalışır ve çok ucuzdur - bunu yaparken EYE koruması takın - Birçok kez daha önce bu tür bir şey yaptım. Cıvata kesicilerini unutun - dremel daha kullanışlıdır ve her parça bu kadar hızlıdır.
Ken

3
@ Biçici, somunu dikey olmayan bir açıda kesmeye başlar, ancak 45 derecede söyler. İki yerde kesmeniz gerekecektir (tercihen düz uçlu bir tornavida 180'den birbirinden dışarı çıkabileceğiniz yerlerde). Her iki tarafa kestikten sonra (sadece yaklaşık% 80-85'e kadar ihtiyacınız vardır) - bir tarafı biraz daha geniş kesin (veya daha geniş bir kesme tekerleği kullanın), böylece - tornavidayı kesime takın. Sonra bıçağı bükün ve somun ikiye bölünecektir. Tıkır tıkır çalışıyor.
Ken

3
Sorunuzu , cevapları geçersiz kılmadan XY Sorunu'ndan kaçınan, önerilen çözümünüz (cıvata kesiciler) yerine soruna (paslanmış dolap cıvatalarını kesmek)
odakladım

Yanıtlar:


18

Tuvalet sabitleme cıvatalarında herhangi bir cıvata kesicinin kullanılmasına karşı dikkatli olurum. Bunun nedeni, tipik olarak dışkının porselen tabanına karşı önemli bir basınç uygulayıp çatlaması veya kırmasıdır.

Dikkate alınması gereken başka bir şey, cıvata kesicilerin tipik olarak aşağıda gösterildiği gibi bir çene profiline sahip olmasıdır. Bu tür bir düzenleme ile, somunun üstündeki veya altındaki cıvatanın küçük boyutunda bir kavrama elde etmek mümkün değildir.

resim açıklamasını buraya girin

Başka bir cevapta gösterildiği gibi bir mini el demir testeresi veya taşlama tekerleği kesme bıçağına sahip bir Dremel aleti kullanarak çok daha iyi olacaksınız.

resim açıklamasını buraya girin

Bir Dremel aletiniz yoksa ancak salınımlı bir aletiniz varsa bir alternatif, metal bir kesme bıçağı kullanmaktır. Deneyimlerime göre, bu testereler için tipik metal kesme bıçaklarının umduğunuz kadar uzun sürmediğini ve bir Dremel aleti için birkaç kesme tekerleğinden çok daha pahalı olduğunu unutmayın.

resim açıklamasını buraya girin


1
dremel resimleri ile büyük cevap dahil. Bir minihaş testeresi ve salınımlı aletim olmasına rağmen bu durumda dremel'i her zaman kullanıyorum - dremel öyle.
Ken

Ne yazık ki, bir salınım aleti için iyi metal kesme bıçakları bulamadım. Sattıkları çivileri kesecek, ancak sertleştirilmiş vidaları değil.
Hot Licks

@HotLicks - Bir salınım aleti için metal kesme bıçakları konusunda size katılıyorum. Yukarıdaki cevapta özel yorum yapmamın nedeni budur. Salınımlı bir alet bıçağının tipik yüksek kaliteli bir demir testeresi bıçağı kadar sert ve keskin hale getirilememesinin teknik veya güvenlik nedenleri olabilir. Sonuna kadar kaynak yapılmış kısa bir kesmek testere bıçağı spotu ile yapılmış bir bıçak türünü hayal edebilirim. Bir yıpranmış salınan alet bıçağı alabilir ve bir kesmek testere bıçağından sonuna kadar kesilmiş bir bölüme nasıl sıkıştırılacağını merak ediyorum. Öte yandan ... (aşağıda devam ediyor)
Michael Karas

Diğer taraftan standart demir testeresi bıçakları gerçekten sadece bir yönde uygulanan kuvvetle kesmek üzere tasarlanmıştır. Bıçak her iki yönde hareket ederken elle çalışan bir demir testeresine baskı uygularsanız, bıçağı aksi takdirde daha hızlı yıpranırsınız. Ayrıca kesmek testere bıçakları genellikle yavaş çalışma için tasarlanmıştır. Bu noktaların hiçbiri, hem çok hızlı hem de her iki yönde kesmeye çalışan salınım aleti ile karşılanmayacaktır.
Michael Karas

1
@MichaelKaras, dremel kullanırken eldiven ve koruyucu gözlük takmanın ve çevreden yanıcı olan her şeyi çıkarmanın önemini güçlendirmeye değer. Kaynak: Bir dremel kullanarak birçok cıvata ve diğer metal parçaları kestim. Kıvılcımların tam anlamıyla uçtuğunu görmeye hazır olun.

17

Cıvata kesiciler paslı dolap cıvatalarını kesmek için gerçekten en iyi araç değildir . Genellikle bir "mini-hack" testere kullanıyorum:

resim açıklamasını buraya girin


Cevabınız için teşekkürler. Bunu daha önce de duymuştum. Ama nedenini anlamadı. Mini bir demir testeresinde bu iş için cıvata kesicilerin avantajları nelerdir?
Mowzer

3
@Mowzer - Dar yerlere girecek. Ancak, özellikle yanlış bıçağı kullanırsanız, kesimi yapmak sonsuza kadar ve bir gün sürer.
Hot Licks

Oh evet, bunu daha önce tuvaletimle yaptım! Kullanışlı bir şey yoksa süper ucuz çözüm, ancak tüm yolu kesmek için birkaç dakika sürdü.
Ogre Psalm33

2
Zavallı adamın versiyonu bu, ancak Black ve Decker bu cıvataların hızlı çalışmasını sağlayacak yaklaşık 45 dolarlık bir pistonlu testere yapıyorlar. Cıvata kesiciler, cıvataların kesilmesi sürecinde muhtemelen tuvaleti kırmayacaktır.
jmarkmurphy

Daha ucuz bile sadece tek bir kesmek testere bıçağı satın almak ve eldiven giymek.
axsvl77

9

Cıvataları kesmek en iyi çözüm olmayabilir. Dolap cıvataları tipik olarak paslanmayan pirinçten yapılır. Bununla birlikte, su içeri girerse, kesinlikle başka korozyon türleri, kir, kir ve mineral birikintileri olabilir (sonuçta balmumu halkasını değiştirmeniz gerekir). Bu, somunların cıvatalarla birleşmediği, ancak gevşemesi için biraz cesaretlendirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Cıvataları çıkarmaya çalışmadan önce, Penetrating Blaster gibi bir ürünle püskürtmenizi tavsiye ederim.

PB konservesi

Bir veya iki dakika boyunca somunun etrafındaki alana daldırın. Ardından, bir lokma anahtar alın ve somunun üzerine oturan en küçük soketi seçin ve serbest torkla sıkın. Somunu hareket ettiremezseniz, daha fazla kaldıraç sağlayan bir kesici çubuk kullanmayı deneyin . Bir kesici çubuğa erişiminiz yoksa (gerçekten birine sahip olmalısınız ve çok pahalıya mal olmazlar), bir kutu anahtarı ve sapın üzerine kaymış dar bir metal boru (dolandırıcı bar) ile doğaçlama yapabilirsiniz.

Bu cıvataları kesmek seçenekler listemde daha da aşağı olacaktır. Tuvalet firmasını ileri geri sallanmadan zeminde tutmak için, cıvatalar orta derecede sıkı olmalıdır. Bunlardan birinin kesilmesi, porselenin cıvata deliklerinden birinin yakınında kırılması gibi hasara neden olabilecek ani bir ağırlık kaymasına neden olabilir veya testere bıçağı emaye kaplamayı tuvalete takabilir. Bir testere kullanmanız gerekiyorsa , uygun metal kesme bıçağına sahip Dremel gibi bir döner aleti tercih ederim . Hem eldiven hem de koruyucu gözlük kullandığınızdan, yanıcı olan her şeyi çalışma alanından uzağa taşıdığınızdan ve trim, alçıpan duvar, hasar görmesini istemediğiniz herhangi bir çivili kapladığınızdan emin olun. Bu çok sıcak kıvılcımlar yaratacaktır.


1
Bunu ikinciyim. Benim durumumda tüm cıvata dönüyordu, bu yüzden bir mandal işe yaramazdı. Cıvatayı tutmak için PB Blaster, Mengene Sapları ve nihayet somunları çıkarmak için mengene sapları kullanmak zorunda kaldım. Yedek donanımın pirinç olduğundan ve dişlerin gelecekteki bakım için yağlandığından emin oldum.
gwally

Bir dolandırıcı barını bir kırıcı çubukla karıştırıyorsunuz. Bir dolandırıcı çubuğu daha fazla kaldıraç sağlamak için aletinizi genişletir. bir kesici çubuk bir mandaldan daha fazla kötüye kullanmak üzere tasarlanmış mandalsız bir soket sürücüsüdür. Mandal kırılmasına neden olabileceğinden, mandallı (özellikle ucuz olanlar) bir cheater çubuğu kullanmamanızı tavsiye ederim. Kutu anahtarlı bir dolandırıcı çubuğu kullanmak iyidir.
Hildred

@hildred teşekkürler, sanırım yanlış terminoloji öğretilerek büyüdüm. Her zaman kesici barımın uzun saplı bir İngiliz anahtarı olduğunu düşünürdüm. Etrafında çok kullanışlı bir araç - Ben ve bir darbe anahtarı tomurcuklanmak olamazdı ayağı ile gevşek lug fındık çaldı. TIL ...

3

Genellikle klozet cıvataları pirinç yani paslı olduğunu okumak için biraz şaşırdım. Bahsetmediğim bir seçenek, somunları / cıvataları takmak için sadece bir lokma anahtar kullanabiliyorsanız.

Uzatmalı bir lokma anahtar alın, böylece tutamak tabandan birkaç inç yukarıda olacak şekilde tuvalete doğru ilerler. Bir buçuk metrelik bir boru uzunluğunu alın ve eğer tutamağın üzerine yerleştirin. Bu ekstra kaldıraç, somunu hareket ettirmeye 'ikna etmenize' izin vermelidir, yoksa gerçekten oradaysa, cıvata takılır. Her iki durumda da çıkmalı. Gerçekten sıkı bir banyo ama dikkate alınması gereken bir şey zor olabilir.


Bazı cıvatalar pirinç kaplı veya pirinç gibi görünecek şekilde kaplanmıştır. Pirinç değilse, kesinlikle paslanırlar.
gwally

Verene veya kırılana kadar dönmeye devam edin. +1
Mazura

Ayrıca tüm bu torkla flanşı kolayca kırabilirsiniz. Elektrikli bir alet olmadan bunları kesmek yavaştır, ancak flanşı yedekliyorsa buna değer.
Kris

@Kris bundan şüpheliyim. Ekstra kaldıraç olmadan birkaç cıvata çektim. Flanş cıvatadan çok daha güçlü olmalıdır. Bu torku uzunluğundan aşağıya ve flanşa aktarabilecek bir cıvataya ihtiyacınız olacaktır. Sanırım flanşın dökme demir olduğunu varsayıyorum. Sanırım PVC ise, bu bir endişe olabilir.
JimmyJames

Şans Güney Carolina ABD'de bir sürü ev olurdu gibi pvc flanşlar var
Kris

3

Tuvaletler kırılgandır . Bu, tuvaleti kırmak için bir reçetedir (daha sonra tankın ve tabanın sıra dışı ve etkili bir şekilde uyumlu bir set olduğunu bulmak ve şimdi tamamen yeni bir tuvalete ihtiyacınız var ve bu şehirde eski bir tuvaleti nasıl imha ediyorsunuz?)

Az şiddetli, az etkili yöntemler istiyorsunuz.

  • El testeresi.
  • Dremel moto-tool, sabit bir el, gözlük ve bol miktarda kesme diski.

İkisi de tuvalet çatlak teşkil etmeyeceğini küçük yeterince kuvvet uygulamak zaman onlar slip. Ancak biraz zaman alacaklar.


2

Her zamanki eylemim @ Michael Karas'ın önerdiği gibi kesme tekerleği olan bir Dremel kullanmayı içeriyor. Benim tekniğim, somun boyunca uzanan kesme ve cıvataları içerir. Sonra somunu dikey olarak kesin. Soldan hafifçe hareket ederek somunu kesecek ve porselene çarpmayacaksınız. Somunun üzerine yerleştirilmiş küçük bir deliği olan ince bir karton parçası, alet kayarsa biraz ekstra koruma sağlayabilir.


1

Değiştirdiğim tuvalete yeni cıvatalar eklediğimde, cıvatalar gerekenden daha uzun geldi (kurulumda yardımcı oluyor), ancak uygun uzunlukta kesmek için çıplak bir nokta var. Onları kesmek için 1mm kesme diskli açılı taşlama makinemi kullandım.

Her türlü motorlu hareket aletini (yukarıda belirtilen salınımlı bıçak veya pistonlu testere) kullanmaya karşı dikkatli olurum çünkü tuvaleti kırmanın aynı tehlikeleri geçerlidir. Bir taşlama makinesi veya Dremel sabit yönlü basınç uygulayacaktır. Bıçağı ileri geri hareket ettiren herhangi bir şey (özellikle metalde), bıçak bağlanırsa öngörülemeyen hareketlere sahip olabilir.


Pistonlu testere, tuvalete ulaşmak için odanız varsa bunun için harika çalışır, sadece bıçağın keskin olduğundan emin olun.
jmarkmurphy

1
@jmarkmurphy Pistonlu testere neredeyse her şeyi keser, ancak bu görev için yeterince hassas değildir. Sorun, bıçağın yan yana da dahil olmak üzere birden fazla yönde hareket etmesidir. Dar bir yerde hassas bir kesim yapmanız gerektiğinde, bu benim son seçeneklerimden biri olurdu. Diğer konu porselene zarar verebileceği büyük ve beceriksiz boyutlardadır. Pistonlu testere kullanarak bir cıvatayı kesmeye çalıştığım yerden (şükür ki) kozmetik hasarlı bir tuvaletim var.

İkinci olarak bir öğütücü kullanarak; Tam olarak bu uygulama için bir çok kez kullandım.
Kanadalı

1

Asıl sorun cıvatalar sıkışmış. Belki de cıvataları bir üfleç torçuyla ısıtmayı denemelisiniz. Bu, çevreye zarar vermeden açık alev uygulayabileceğiniz her şey için güzel çalışır. Hasar konusunda endişeleriniz varsa, çalışma alanını bir kaynak battaniyesi veya yok etmeyi umursamadığınız ıslak bir havluyla kuşatabilirsiniz. Bu emicileri ısıtın ve hemen üzerlerine bir İngiliz anahtarı koyun ve dönmeye başlayın. Somunun biraz hareket etmesini sağlayabilirseniz, üzerine biraz PB Blaster veya Sıvı anahtarı püskürtün, bir çekiçle hafifçe vurun (birkaç kez tekrarlayın) ve ardından somunu bir anahtarla çıkarın.

Birincil soket setim, içi boş merkezlere sahip fantastik bir Usta seti. Cıvata ne kadar sürerse sürsün lokma anahtar sağa kayar. Böyle bir şey bu durum için mükemmel çalışır. Bu araç setini tavsiye ederim, ama muhtemelen orada büyük bir yardımcı olabilecek derin bir soket alabilirsiniz.

Ayrıca, bir tel fırça almanız ve açıkta kalan iplikleri çıkarmadan önce olabildiğince temizlemeniz muhtemelen size yardımcı olacaktır.

Babam Liquid Wrench ile yemin ediyor ve sıkışmış / paslanmış cıvataların çıkarılmasında mutlak bir usta. Boktan Sıvı Anahtarı ile püskürtün, dokunun ve tekrarlayın. Kılavuz, Sıvı Anahtarın paslanmış somuna girebilmesi için cıvatayı / somunu titreştirmektir. Mümkün olduğunca uzun süre Sıvı Anahtarı ile ıslatın. (Paslı bir parçayı sökmeyi planladığımda, Sıvı Anahtarı / PB'yi gerçek "iş" e giden GÜNLER için patlatmaya çalışıyorum)

Her şeyi tekrar bir araya getirdiğinizde, eğer yeniyse paslanmaz çelik veya pirinç donanım kullanın, ancak cıvata dişlerini kesinlikle bazı Anti-Seize ile kaplayın


Teşekkürler +1. Anti-seize yerine WD-40 kullanma hakkında ne düşünüyorsunuz?
Mowzer

0

Sorunu klozetin altından saldırmak yerine üstten çalışabilirsiniz. Cıvatanın, yıkama tankının altında görebileceğiniz düz bir üst kısmı olacaktır. Kesmek için bir dremel kullanabilirsiniz, ancak cıvata başının merkezinde cıvata çapından daha büyük bir matkap ucu ile delmek daha basit bir seçenek olacaktır. Bir kez deldiğinizde, kafa cıvatadan ayrılır. Bunu daha önce aynı durumda yaptım. Oldukça iyi çalışıyor.

Bir dahaki sefere cıvatanın paslanmaz ...

- Biraz açıklama ... Buradaki tuvalet tanklarımız (Fransa) bu tür şeylerle monte edilmiştir:

resim açıklamasını buraya girin

Cıvata başı ve kauçuk koni tanka girer ve geri kalanı alttan dışarıya doğru sallanır, bu da şöyle bir şeyle sonuçlanır:

resim açıklamasını buraya girin

Bu yüzden kullandığım yöntem cıvatanın kafasını delmekti. Oldukça iyi çalışıyor.


Tuvalet koltuğunu kaldırmıyor.
Hot Licks

@HotLicks yanlış anlama ... sabit;)
peufeu

1
Hmm ... fotoğrafın var mı? ABD tuvalet cıvataları bizimkinden farklı bir şekilde
takılıyor

5
OP, tankı tuvalete tutan conta ve kanat somunu / cıvata kombinasyonuna değil, tuvaleti yere tutan bir mum halkasına ve klozet cıvatalarına atıfta bulunur . Her ne kadar bu ikinci durumda başkaları için hala yararlı bir cevap olabilir.
CactusCake

1
Harika, daha önce hiç bir mum halkası duymamıştım, bu yanlış anlaşılmayı açıklıyor. Burada yapmanın yolu tamamen farklı ve bunun İngilizce olarak nasıl adlandırıldığı hakkında hiçbir fikrim yok ... OP tuvaletin altında bir demir testeresi bıçağı kaydırmak zorunda kalacak, orada da yapıldı!
peufeu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.