Bu menteşedeki bağlantı elemanları nelerdir?


9

Sadece yeni bir daireye taşındım ve kapılardan biri hiç görmediğim bu bağlantı elemanları ile monte edildi. Bu kapıyı çıkarmak istiyorum, ama onları kırmadan bunları nasıl çıkaracağımı anlamaya çalışıyorum.

Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir.

Fotoğraf hinge


5
Pimleri menteşelerden çıkarabilir ve kapıyı bu şekilde çıkarabilirsiniz. Perçinleri delmedikçe, çerçevedeki menteşenin yarısı hala orada olacaktır.
brhans

1
Evet, mümkünse pimleri çekin. Her durumda perçinleri delmeden önce bunu yapmak istersiniz, yoksa son ikisini çıkarmak kötü bir iş olurdu. Muhtemelen alt "kapağın" ortasında, pimi çıkarmak için çivi koyabileceğiniz bir delik vardır.
Hot Licks

3
Ev sahibinin kiracıların kapıları kaldırmasını önlemek için bunu yapması mümkün mü? Onlarla kontrol edebilir
MicroMachine

Dikkatinizi takdir ediyorum, MicroMachine, teşekkürler. Daireyi terk ettikten sonra kaldırılması için beni ücretlendirecek, ama ayrıldığımda kapıyı geri koyduğumu ve denetimden geçip geçmediğini gördüğümü düşünüyorum. Burada uzun bir süre yaşamak niyetinde ve bu kapı, tamamen yeni bir mutfakta 10-yo göz gibi.
Rob de Jonge

@HotLicks: Öneri için teşekkürler, bunu ilk denemede deneyebilirim.
Rob de Jonge

Yanıtlar:


23

Perçin kullanıyorlarmış gibi görünüyor . Onları temizlemenin tek yolu onları yok etmektir.


Perçin olduklarına katılıyorum. Bunları çıkarmak için bir matkap kullanılır, gerekli olan her şey yapıldıktan sonra yenilerini takmak mümkündür. Google pop perçin tabancası, birçoğu farklı boyutlarda bir seçim ile geliyor ve çoğu 20 $ altında sac metal işleri için kullanışlı bir araçtır.
Ed Beal

7
Dürüst olmak gerekirse, böyle menteşelerin hiç görmediğini söyleyebilirim. Menteşenin düz bir şekilde oturabilmesi için çerçevedeki döşemeyi kesmeye bile uğraşmadılar. Kapıdaki veya kasadaki menteşelere de havşa açmadılar. Bu, yalıtım amacıyla dünyanın birçok bölgesinde çok büyük bir hava boşluğu bırakacaktır.
computercarguy

@compcarcarguy, ince bir metal çerçeveye bağlı ince bir metal kapı olabilir. Hava sızıntısı muhtemelen çerçeve üzerinde görünen hava şartlarından etkilenir.
Tester101

2
Önemli olması durumunda, birçok perçin türü vardır ve bunlar kör perçinlerdir . Perçin işlemi sırasında sabitlemek için deforme olan parça perçinin diğer tarafında, dolayısıyla göremediğiniz için “kör” kısımda gizlidir. Perçinin bitiş tarafının ortasındaki delik, perçin takılmadan önce metal bir tüpün çıktığı yerdir. Alet, diğer tarafı deforme etmek ve perçini sabitlemek için tüpü çeker, daha sonra tüp delikten ayrılır. Kör perçin tabancaları ve perçinler uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır ve delinmesi zor değildir.
Todd Wilcox

@computercarguy: Tayland'a hoş geldiniz! 😄
Rob de Jonge

11

Bunlar bana perçin gibi geliyor. Menteşeyi serbest bırakmak için perçinleri kolayca delebilirsiniz, ancak kapıyı tekrar takmak karmaşık olabilir. Basit bir çözüm, döner pimi menteşenin merkezinden dışarı çıkarmaktır. Orta döner mafsalın altına bakın. Orada içine 16 kuruş çivi veya eşdeğeri sokabileceğiniz bir delik bulmalısınız. Pim yukarı ve dışarı doğru hareket edecektir.


4
Bunları kapıya perçinlerse, pulsuz pimlere sahip olmaları da mümkündür. Fotoğraftan söyleyemem ama daha önce geçici konutlarda gördüm
Machavity

2
Evet, bu menteşeler pimleri çıkaramayacağınız gibi görünüyor.
computercarguy

8

Perçin alan parçanın diğer tarafına erişiminizin olması gerekmediğinden, İngiltere'de 'pop' perçin olarak da adlandırılır, ayrıca 'kör' perçinler de denir. Merkez pimi çelik ve perçin alüminyum olduğundan delme işlemine dikkat edin. Çok büyük matkaplar açarsanız ve aynı delikleri kullanmak isterseniz, uygun bir yedek bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. 1/8 "yaygın bir boyuttur ancak bunlar daha büyük görünür.


Dikkat için teşekkürler. Matkap için minimum uygulanabilir çapı belirlemenin herhangi bir yolu var mı? Perçinlerin ortak bir kafası vardır: pim çapı oranı veya başka bir şey?
Rob de Jonge

@RobdeJonge Perçin içindeki delikten biraz daha büyük, çapı 5 ila 1 mm daha büyük olacak şekilde başlayın. Çok fazla detaya girmek zorunda kalmamalısınız. Perçinin “üstü” (görebileceğiniz halka) oldukça incedir ve perçinin çıkması için sadece bunu yapmanız gerekir. 1/8 ”veya 2-3mm deldiyseniz ve patlamamışsa, bir sonraki büyük boyuta ihtiyacınız olacaktır. Halka genellikle bitlere yapışır ve sıcak olabilir, bu yüzden onu biraz çekmeye dikkat edin. Yeterince deldiğinizde perçin milinin söve içindeki boşluk içine düştüğünü duyabilirsiniz.
Todd Wilcox

6

Bir kapıyı çıkarmanın (genellikle) geri döndürülebilir bir yolu, menteşe pimlerini dışarı çıkarmaktır. Alt kapakları kaldırın ve daha sonra aşağıdan bir "sürüklenme" veya büyük bir çivi takın ve bir çekiçle hafifçe vurun. Alt kapakları çıkarmadan önce, alttaki deliğe ince bir sapma yerleştirmeyi ve menteşe pimini pimin üst kısmının alt tarafına tornavida alabileceğiniz kadar itin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.