Sharkbite bağlantı bağlantısı boyalı boru çevresinde sızdırıyor


9

Bu köpekbalığı valfını yeni taktım. 1/2 bakır boru. Valfin sağ tarafı kuru, ancak sol tarafı sızdırıyor. Sorun ne olabilir? Borunun sağ tarafının daha fazlasını valfe itmeye çalıştım, ancak daha fazla gitmeyecek. Buradan ne yapabilirim? Kesin ve boşluk farkını telafi etmek için daha uzun bir valf olsun mu?

solda köpekbalığı valfi sızıntısı


3
Tahribatsız temizleme prosedürü için üreticinin montaj talimatlarına bakınız. Boruyu kesmeden veya bağlantı parçasına zarar vermeden genellikle itme bağlantı parçalarını çıkarabilirsiniz.
Tester101

4
Bir soda şişesinden olduğu gibi bir sert plastik tabakayı borunun etrafına sarın ve dişleri serbest bırakmak için bağlantı parçasına kaydırın. Boruyu dışarı çekin, ardından tabakayı çıkarın. Boru üzerinde bu kadar berbat bir kirlenme ile sıhhi tesisat yapamazsınız ve başarı bekleyebilirsiniz.
isherwood

2
Ev geliştirme veya sıhhi tesisat mağazanızda bir kaldırma aracı olacaktır. At nalı gibi görünüyor.
raterus

Yanıtlar:


23

Borudaki boya sorunlara neden oluyor gibi görünüyor. Suyu kapatmanızı, köpekbalığı ısırığı konektörünü çıkarmanızı ve her iki tarafta boyayı birkaç inç sıyırmanızı tavsiye ederim. Donanım mağazasında boyayı soymaya yardımcı olacak kimyasallar olacaktır, böylece hepsini manuel olarak yapmak zorunda kalmazsınız.

Bakır boruyu temizlemek için zımpara bezinin nasıl kullanılacağına dair bir video. Video konu için biraz uzun ama iyi bir şekilde kaplıyor: https://www.youtube.com/watch?v=Q4LvzHt4m3M

Yeniden taktığınızda SharkBite 1/2 "boru için 15/16" ekleme derinliği önerir. Tipik olarak borunun ucundan bu mesafeyi ölçmeli ve sabit bir işaretleyici ile işaretlemelisiniz, böylece bağlantı parçasını iterken referans için bir görüş hattına sahip olmalısınız.

SharkBite Boru Ekleme Şeması


1
SharkBite bir bağlantı kesme "aracı", örn., Homedepot.com/p/SharkBite-1-2-in-Disconnect-Clip-U710A/… ve ayrıca bir derinlik göstergesi, örneğin, homedepot.com/p/…
mmathis

11

İstediğiniz sayıda aşındırıcı veya zımpara ürünü de kullanabilirsiniz, ancak o boya gitmelidir. Borunun duvarında kesinlikle kalıntı olmamalıdır.


1
Zımpara bezi boruyu iyi temizleyecektir, ancak içindeki halka bakır borudaki boyanın düzensizlikleri nedeniyle hasar gördüyse köpekbalığı armatürünü değiştirmeniz gerekebilir.
Alaska Man

Bu boyayı bir aşındırıcıyla sıyırmaya dikkat edin. Kurşun boya olmasaydı şaşırırdım.
Joe

2

Bunu sadece standart bir pense ile düzeltebilirsiniz.

Boruyu serbest bırakmak için kilit somununun her iki tarafına da basınç uygulamak için yanlara doğru kullanın.

Bağlantı parçası tamamen çıkarıldıktan sonra, boyayı kazımak için pense boruların etrafından geçirin (boruyu hiç ezmeyin). Görünüşe göre hepsi bir aşındırıcıyla bitecek, hemen çıkacak.

Hala sızdırıyorsa, armatürü berbat ettiniz; yeni bir tane al. Bundan sonra hala sızıyorsa, borular muhtemelen deforme olur. Bu noktada kolay düzeltme bitti ve terleme zamanı. Veya daha iyi bir bağlantı elde etmek ve SB konektörlerini denemek için uçları kesmeye devam edebilirsiniz: farkı ve bazı düz kaplinleri oluşturmak için bir boru uzunluğuna ihtiyacınız olacak.

Bağlantı parçalarının ve borunun temiz, iyi durumda ve hasar ve yabancı cisim içermediğini kontrol edin. Boruyu, uçları kare olacak şekilde kesin. Kesim ucunda çapak veya hasar olmadığından emin olun. Mümkün olan yerlerde, döner boru kesiciler (bakır boru) veya boru makasları (plastik boru için) gibi uygun boru kesme aletleri kullanılmalıdır.

- sharkbite.com, pdf

Borunun içindeki bok gerçekten önemli değil; OD hakkında konuşuyorlar: "iyi durumda ve hasar ve yabancı nesnelerden arınmışlar."

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.