Bir gaz üfleyicideki gaz kelebeğinin ve dişlilerin amacı nedir?


8

Koşmak ve daha hızlı hareket .... yapmak biliyorum ama benim 1. viteste oldukça hızlı yolculukları, hiç 4. vites kullanmak zorunda hayal bile edemiyorum. Daha yüksek ve daha fazla kar için 4. viteste mi olmalı, böylece onu daha fazla vuracak mı? Yoksa vites bunun için önemli değil mi?

Yanıtlar:


10

Üfleyicimin 4 vites hızı var. Üfleme için ilk ikisini, üfleme sırasında ise üst ikisini seyahat için kullanıyorum. Karın kalınlığına (ağır kar için yavaş dişli) dayalı olarak daha yavaş veya daha hızlı bir üfleme dişlisi ve içeri girmek için ne kadar acele ettiğinize göre ne kadar yorgun olduğunuza bağlı olarak daha yavaş veya daha hızlı bir sürüş dişlisi seçersiniz. banyoyu kullan.

Gaz kelebeği temel olarak boşta (hiçbir şey yapmadığında) veya dolu (üfleme sırasında).


12

Gaz motoru ve helezon (lar) ın hızını, dişliler ise tekerleklerin hızını kontrol eder. Kar toplamak ve atmak için normalde tam gazda çalıştırmalısınız. Duruma göre vitesi seçin - geniş bir alandaki hafif kar için hızlı bir şekilde yapmak için daha yüksek bir vites kullanın. Daha şiddetli kar yağışı ile düşmesini önlemek için daha düşük vitesler kullanmanız gerekebilir. Ecnerwal'ın işaret ettiği gibi, yüksek vitesler, üfleyiciyi hareket ettirdiğinizde ancak kar temizlemediğinizde de çok yararlıdır - işiniz bittiğinde garaja geri dönmek veya araba yollarını temizlemek için komşunun avlusuna gitmek gibi. Sadece birinci vites kullanmaktan memnunsanız, sorun değil.


6
Yüksek dişliler de temiz bir araba yoluna geri dönerken zamandan tasarruf etmenizi sağlar (eğer cadde ucunu bitirdiyseniz ve sadece garaja geri
dönüyorsanız

Viteslere bağlı olarak, seyahat için yüksek vitesi ve düşük gazı birleştirmek isteyebilirsiniz - çok fazla motor gücü gerektirmez.
Anthony X
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.