Güç prizlerinde nasıl sorun giderebilirim?


13

Yakın zamanda yenilenmiş bir ev aldım ve ev müfettişi bodrumdaki tüm fişlerin çalıştığını söyledi.

Şey ... Fişlere birkaç cihaz taktım ve açılmıyorlar. Gerilim test cihazımı kullanırsam, fişlerin gerçekten 'sıcak' olduğunu görebilirim, ancak aslında herhangi bir meyve suyu sağlamazlar.

Etkilenen tüm fişler bodrumdaki ışıkların yanı sıra aynı kesici üzerinde. Işıkların açılmasında bir sorun yok.

Sorunun ne olduğunu anlamak için atabileceğim bazı adımlar nelerdir?

Güncelleme:
Görünürde yanlış bir şey olup olmadığını görmek için fişlerden birini açtım. Tüm kişilerin doğru bağlandığı görülüyor. Yuvayı satın aldığım yenisiyle değiştirdim ve yerine kabloladım. Yeni prize tam olarak vidalamadan küçük bir test lambası takmaya çalıştım ve sıcak tarafta tamamen sıkılmamış bir cıvata metal kutunun yanını fırçaladı ve kıvılcım yarattı! eep! Sanırım bu, güç ve toprağın çalıştığı anlamına geliyor. Kesiciyi kapattım ve prizi doğru şekilde vidaladım ve lambayı tekrar denedim ve hala hiçbir şey yapmadım.

Güncelleme 2:
Bir priz test cihazı satın aldım ve prizlerin hepsi blank, yellow, yellowkabloların doğru bağlandığını gösteriyor gibi görünüyor. Bir sonraki adım bir volt metre bağlayacağım.
Priz Test Cihazı

Güncelleme 3:
Tamam Multimetreyi taktım ve sadece 30'a gidiyor ... multimetilimin çarpmadığından emin olmak için çalışma çıkışlarıma taktım ve iğne 120V'a gitti. Soo, bir nedenden ötürü sahip olmam gereken voltajın dörtte birine sahibim, garip.

Güncelleme 4: Çözünürlük, bu yüzden bir elektrikçi yakaladım ve kiraladım. Fişlerin kablolarını bir ışık sabitlemesinden geçirdiği ortaya çıkıyor. Işık fikstürünün içinde fişler için tüm nötrler birbirine bağlandı, ancak ana nötr kabloya bağlanmadılar! Elektrikçi 2 demete bir tel somun vidaladı ve alçak ve bak, her yerde çalışan fişler. Herkese yardımın için teşekkürler!


Lambalar açıkken prizler çalışıyor mu? Çıkışlar anahtardan sonra bağlanabilir, bu nedenle güç sağlamak için anahtar açık olmalıdır. Aksi takdirde, bir Priz Test Cihazı alın ve prizlerin doğru bağlandığını kontrol edin.
Tester101

2
Ne tür bir voltaj test cihazı kullanıyorsunuz? Nerede ölçüyorsun?
Tester101

2
Bir fiş "meyve suyu sağlama" olmadan nasıl "sıcak" olabilir?
Jay Bazuzi

4
Bir fişin ev kablolamasında sürekliliği zayıf olabilir, bu nedenle NCVT veya fiş test cihazının anlayabildiği kadar enerjilidir, ancak gerçek bir yükü desteklemez. Fiş kontakları da kırılabilir veya nötr bağlantısı kesilebilir, bu nedenle bir NCVT'ye enerji verilir, ancak fişin bıçaklarıyla temas etmez (bir fiş test cihazı böyle bir sorunu doğru bir şekilde teşhis eder).
KeithS

Yanıtlar:


15

OP ve Aaron'un cevabına yaptığı yorumlarda söylediğim gibi, bir NCVT'ye (temassız voltaj test cihazı; genellikle canlı bir elektrik teline işaret ettiğinizde bip sesi çıkaran bir kalem görünümlü şey) neden olabilecek birkaç kablo arızası vardır. yanıyor ve bazıları bir fiş test cihazının bile kaçırabileceğini, ancak bu "gerçek" bir yükün takılmasını önleyecektir. Yapılacak ilk şey NCVT'nizi desteklemek için 3 lambalı bir çıkış test cihazı (tercihen GFCI testi ile) almaktır. . Test cihazı aşağıdakilerin çoğunu doğru bir şekilde teşhis edecektir:

  • Açık Sıcak : siyah tel kutuda bulunur ancak fişten çıkarılır (veya başka şekilde iyi temas etmez). Tel ön yüzeye yakınsa bir NCVT yine de yanabilir. Ancak, bir fiş test cihazı sorunu teşhis edecektir. Çözüm, bu prizin kesicisini çevirmek, plakayı açmak ve tüm tellerin prizdeki uygun terminallere sıkıca bağlandığından emin olmaktır.
  • Nötr Açık : beyaz kablo var, ancak prize düzgün bağlanmamış. Yine, sıcak düzgün bir şekilde bağlanırsa (belki de olmasa bile) bir NCVT yanar, ancak bir fiş test cihazı sorunu doğru bir şekilde teşhis eder. Düzeltme, açık bir sıcak ile aynıdır.
  • Kırık / Yıpranmış / Bükülmüş Çıkış Kontağı : Kablolar doğru şekilde bağlanmış, ancak prizin kontakları fişin bıçaklarıyla zayıf veya süreksiz. Test cihazını veya elektrikli bir cihazı takarken ark (kabaca çatlak) duyabilirsiniz. Bir test cihazı bir bakışta doğru kablolamayı gösterebilir , ancak test cihazını sallarsanız ışıklar yanıp söner. Prizin değiştirilmesi buradaki çözümdür.
  • Nötr-Toprak Değişimi ve Yüksek Dirençli Toprak : Bu, tüm evin kablolarını etkileme eğilimindedir, ancak yerelleştirilebilir. Olan şey, beyaz ve çıplak tellerin değiştirilmiş olması ve buna ek olarak, zemin (normalde servis panelindeki otobüs şeridine bağlanan ve nötr ile tam sürekliliği olan) servis paneline bir süreklilik kaybetti . Bunun olabileceği birkaç durum vardır, bunların çoğu ev tesisatına zemin eklemeyi ve daha sonra bu tesisatın yol boyunca değiştirilmesini içerir. Bir çıkış test cihazı bunu teşhis etmeyebilir ; beklenen okuma bir "açık zemin" veya "açık nötr" dür (nötr ve zemin anahtarlanırsa bunun esas olarak bir sorun olacağını unutmayın),
  • Çıkışta Sıcak veya Nötr Zayıf Süreklilik : Bir veya daha fazla kablo, çıkış terminali ile çok zayıf temas ediyor. Bir fiş test cihazı bunu kaçırabilir ; test cihazı için yeterli süreklilik vardır (LED'leri için sadece birkaç miliamper çeker), ancak bir saatli radyo bile zayıf sürekliliğin neden olduğu yük ile ilgili sorunlara sahip olacaktır. Çözüm, prizi güvenli bir şekilde yeniden kablolamaktır ve kablo fişte sağlamsa, kutudaki diğer kabloları kontrol edin (kesici elbette kapalı). Bir sonraki en muhtemel suçlu, normalde bir "yukarı akış" J-kutusundaki nötr kurşunların "demeti" dir; tüm tellerin sıkıca sarıldığından ve bir tel somun ve elektrik bandı ile düzgün şekilde sabitlendiğinden emin olun.

Wiggy veya Knopp'tan daha iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum! Eski solenoid test cihazları.
lqlarry


Blog için bu yanıtı göndermekle ilgileniyor musunuz?
Steve Jackson

Harika, bunu deneyeceğim ve sonuçlarımı size bildireceğim.
Biff MaGriff

5

Voltaj test cihazınız (temassız sesli uyarı?) "Sıcaklığın" nötr dönüşün açık olabileceğini gösteriyorsa kısa bir cevap - panele geri dönmez.

Kesiciyi kapatın, bir kap açın, sıcak ve nötr tarafları çıkarın, çıplak bırakın, kesiciyi açın ve bir multimetre alın ve sıcak ve nötr arasındaki voltları kontrol edin. 120 değilse (120 konumda olduğunuzu varsayarak), ancak temassız test cihazı sıcaklığı gösterirse, büyük olasılıkla nötr geri dönüş açıktır.


Neden bunu test etmek istemiyorsun? Sadece yüz plakasını çıkarmadan sıcak / nötr, sıcak / toprak ve nötr / toprak arasında kontrol eden bir multimetre ile başlardım. Bu işe yararsa, taktığınız şey muhtemelen bozuktur. Değilse, bariz kırık veya kötü bağlantı olup olmadığını kontrol edin ve ardından test etmek için prizin bağlantısını kesin.
gregmac

Yeterince doğru - sanırım sadece dağınıklığı ortadan kaldırmayı ve neyin işe yaradığını bulmak için mümkün olan en basit şeyle başlamayı tercih ediyorum. Ancak, yukarıdaki testlerden bazılarını kabloyu kurmadan kesinlikle yapabilirsiniz, sadece prizdeki kablolama her yerdeyse, bir çıkmazı biraz takip ediyor olabilirsiniz.
Aaron

Mutilmetörün AC için ayarlandığından ve 120V'den fazla olduğundan emin olun, ardından probları prize yapıştırın. (Her zaman AC için ayarlamayı ve sıfır volt
almayı unuturum

2
Muhtemel nedeni iyidir, bu yüzden +1, ama önce 5 $ 'lık bir çıkış test cihazı alırdım, fişe takın ve iki sarı ışık alıp almadığınızı görün. Bir fiş test cihazı soruna neden olabilecek açık sıcak, açık nötr vb. Fiş test cihazı bir sorun olduğunu göstermezse, yuvayı açabilir ve bir multimetre ile daha fazla test yapabilirsiniz.
KeithS

0

Ben sadece benim evimde iki priz yerine bir elektrikçi için 120 $ ödedi. İki odalı ev devresi aralıklı olarak güç kaybetti. Devre kesici açılmadı, ancak sıfırlama bazen işe yarayabilir, ancak her zaman işe yaramaz. Güç akşam kapalı olurdu ve ertesi sabah bir elektrikçi aramaya karar verdiğinde güç gizemli bir şekilde geri döndü! Bir kez bir güç test cihazından bir prizi bir yuvaya ittim ve TV'nin kapandığını duyabiliyordum ve tüm devreye güç kaybettim. Prizi değiştirdim ve yaklaşık bir yıllık bir süre boyunca aynı devrede aralıklı olarak güç kaybettim. Prizin değiştirilmesi kolay olmadı. Yuva teli, yuvanın arkasında vidalanmışa karşı yuvanın arkasındaki deliklere takılmıştır ve ortalama ev sahibi hangi hız teli bağlantılarının ne olduğunu bilmemektedir; Ben yapmadım.

Elektrikçi geldiğinde, devredeki altı prizi (değiştirdiğim yenisi dahil) bir tür 3 ışık test cihazı ile hemen kontrol etti. Test cihazında ışıklar gösterilecekti ve bunun kötü bir bağlantısı olan bir veya muhtemelen iki priz olduğunu ilan etti. Prizlerin arkasındaki hız teli bağlantılarının sadece kısmi bir bağlantıyla gevşeyebileceğini ve kesinti sorunlarına neden olabileceğini açıkladı - benim gibi rasyonel bir nedeni yok gibi görünen tip. Gerçekten de şüpheli prizlerden birinde, elektrik prizinin arkasındaki hızlı tel bağlantılarından kolayca çıkarılabilir ve elektrikçinin çalışması gereken yol bu değildir. Bazı güç cihazlarıyla test yaparken gücüm olduğunu düşündüm, ancak titreşim ve sıcaklık etkileri göz önüne alındığında, bağlantılar açık ve kapalıydı! Yuvaları değiştirmedi, ancak her bir yuvanın yan tarafındaki vidaların arka tarafındaki hız teli bağlantılarına karşı daha sıkı bağlantıları ile yeniden kabloladı. Elektrikçinin onarımı tamamlaması sadece 20 dakika sürdü. İşte bu, artık gizemli güç sorunları yok! Elektrikçi daha sonra yaş grubumda inşa edilen evlerin daha hızlı tel yapımı ile nasıl kurulduğunu açıkladı. Zamanla bağlantılar bozulabilir. Tüm prizlerin ve aydınlatma anahtarlarının, hız kablolarıyla değil, daha iyi "vida bağlantıları" ile yeniden bağlanması ve sonraki yıllarda daha gizemli elektrik kesintileri yaşayacağımı söyledi. Elektrikçi kendim yapabileceğimi tavsiye etti, ya da farklı bir zaman çıkıp tüm evi yapabilirdi. 120 $ için bile, elektrikçinin tavsiye takdir. Hiçbir şey söyleyemezdi ve gelecekte daha fazla onarım yapmaya çalıştı. Daha fazla onarım veya yükseltmeye ihtiyacım olursa kesinlikle aynı şirkete geri döneceğim.

İnternette araştırma yapmaya çalıştım ve hızlı kablolama konularında "nasıl yapılır" videoları veya başka bir tartışma bulamadım. Şimdi elektrikçinin kullandığı üç ışığı gösteren test cihazını bulmak için araştırma yapıyorum.


-1

Fişleriniz ışık düğmelerinden birine bağlanabilir gibi geliyor, yani bir düğmeyi açtığınızda takılı aletleri de çalıştıracak; Bazı insanlar bunu belirli bir alanda iyi bir ışık kaynağına sahip olmadığınız zaman yaparlar, bir lamba takabilir ve anahtarı açmak / kapatmak ya da bir radyo ya da o türden bir şey açmak için kullanabilirler. Işık anahtarını takılı bir şeyle test edin, bu bazı sorunlarınıza cevap verebilir.


1
OP tarafından 4. güncellemeyi okursanız, sorunun kötü bir nötr bağlantı olduğunu görürsünüz.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.