Sınıf 2 (termostat) kablolarını gaz hattı kullanarak destekleme kodu mu?


5

İlgili bu soruya .

Gaz ocağımız oldukça işlevsel olmasına rağmen kurulumunda bazı tuhaflıklar vardır. Bunlardan bir tanesi montajcıların fırının üstündeki tavandaki eski (evin orijinali) termostat tellerini kesmeleri ve (tel somunlu) yeni termostat tellerinin eskisine açık olmasıdır. Bu kadar temiz ve işçilikten uzak olmasa da, bu, anladığım kadarıyla sınıf 2 kontrol kabloları için Kurallara aykırıdır. Tellerin EMT besleme gücüne, 2014 NEC'de 300.11 (B) (2) tarafından kaplanan fırına bağlandığı bir nokta da vardır.

Daha da ilginç olanı, yeni termostat teli desteğinin çoğunluğu, fırın gücü için EMT tarafından değil, fırını besleyen siyah demir gazı hattı tarafından sağlanmaktadır . Evet, doğru: Fırın montajcıları termostat telini düzenli aralıklarla düzenli olarak gaz hattına bağladılar. 2006 IRC / IMC / IFGC, 2002 NFGC veya 2014 veya 2017 NEC’de bunu yasaklayan herhangi bir şey var mı?


1
Kurulumu yapan HVAC teknolojisinin NEC ile ilgili herhangi bir bilgisi veya herhangi bir resmi elektrik eğitimi (HVAC sistemlerinde sorun giderme dışında) bulunmaması muhtemeldir. Tesisin hiç denetlenmesi halinde, bir elektrik denetçisi tarafından denetlenmemesi de muhtemeldir. Söyleniyor ... NEC'de, borunun uygun şekilde sabitlendiği ve desteklendiği sürece, kablonun boruya sabitlenmesini yasaklayacak bir şey olduğundan emin değilim.
Tester101

300.11 (C) (2) sıralama düzeni.
Tester101

Yanıtlar:


1

Evet, tamam ve aslında çok çok çok yaygın. Zırhlı 14 2 kablo bile gaz borusuna bağlanabilir. Burada Toronto'da en zorlu kodlara sahibiz ve bu yapmanın tek yolu bu. Ben lisanslı bir gaz tesisatçısı ve elektrikçiyim. Zırhlı BX veya Tek kablo olması NMD olamaz.


Anladığım kadarıyla bu, Kodların konu üzerinde sessiz kalmasına izin verilen davalardan biri mi?
ThreePhaseEel

1
Evet, bir çeşit gri alan. Elektrik kurallarına pek aşina değilim ama bildiğim kadarıyla orada kötü olduğunu söyleyen hiçbir şey yok. Ben öncelikle HVAC'ım, tam zamanlı 20 senedir ve babamla yaklaşık 7 yaşından beri çocukluğum boyunca kapalı ve açık durumdayım.
Joe Fala

0

Kablo, şartlar için yeterince sağlamsa ve tesisatınız için uygunsa boru topraklanır. Herhangi bir sorun görmüyorum. Steve uk mühendisi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.