Büyük cam aynaları nasıl atabilirim?


8

Geçenlerde benim banyo remodeled ve duvarlarda asılı eski düz cam aynalar kaldırıldı. Onları kesip çerçeveleyebileceğimi düşünmeye devam ettim, ama sadece yenilerini satın alarak yaraladım.

Bu aynalar büyük (en büyüğü 4'x3'tür ve nasıl imha edileceğinden emin değilim.


3
aynayı böyle monte eden bir şirketi arayın, ya ellerinizden alır ya da nasıl doğru bir şekilde imha edeceğinizi söyleyebilirler (ayna malzemesi ağır metaller içerebilir)
cırcır ucube

Ağır metallere iyi çağrı. Bunu düşünmemiştim. Ne tür bir şirket normalde ayna kurulumlarını idare eder? Belki bir tamirci servisi falan?
Mike G

1
normal cam montaj şirketleri aynalar da kurabilirler
cırcır ucube

3
Aynalar tıpkı cam gibi geri dönüştürülebilir. Genellikle büyük aynaları indiririz ve onları geri dönüşüm çöplüğüne getiririz.
shirlock evleri

17
Bölgenizde bir Yeniden Mağaza ararım. Kurtarılan yapı malzemeleriyle uğraşıyorlar ve ya size bunun için ödeme yapabiliyorum ya da vergiden düşülebilir bir bağış yapabilirsiniz. İşte Habitat for Humanity ReStores durumuna göre bir liste .
Tester101

Yanıtlar:


6

Aynalar, cam ve daha sonra arkada yansıtıcı bir kaplama olmak üzere iki parçadan oluşur. Bu nedenle,% 100 cam olarak kabul edilmezler ve camın yansıtıcı malzeme desteğinden ayrılması için ek bir işlem olacağından, cam için kasabanın geri dönüşüm pikapı (eğer varsa) bunları almayacaktır.

Olası imha yöntemleri:

  • Fırlat onu. Kasabamızda bir geri dönüşüm / çöp merkezimiz var ve bir ücret karşılığında çöp adamlarının alamayacağı toplu ürünleri atabilirsiniz. Bu boyuttaki bir ayna, toplu bir öğe olarak kabul edilir.
  • Geri Dönüşüm. Yerel geri dönüşüm merkezinizi kontrol edin, bazıları aynaları ücretsiz olarak geri dönüştürür.
  • Yeniden kullanın. Ayna, sanki iyi bir şekliymiş gibi başkası tarafından yeniden kullanılabilir. Yerel medyada bazı reklamlar gerekebilir veya @Steve tarafından yapılan yorumlarda aşağıda belirtildiği gibi ücretsiz reklamları kullanabilirsiniz.
  • Bağış. Bir ayna veya özellikle kırık bir ayna, mosiac gibi birçok sanat ve el sanatları tipi proje için tekrar kullanılabilir. Okullara / üniversitelere ya da yerel zanaatkarlara danışın, ellerinizden çıkarabilirler.

Son olarak, boş zamanlarında aynadan bir funkadelik disko topu yaratılabilir ve daha sonra küçük bir kar için eBay'de satılabilir.


7
Yeniden hazırlamada, bu tür şeyler için her zaman freecycle kullanıyorum. Ayrıca craigslist'in ücretsiz bölümüne de gönderebilirsiniz.
Steve Jackson

Teşekkürler! Cevabı, yorumunuza bir referans içerecek şekilde güncelledik.
Jon Raynor

@SteveJackson Anekdot kanıtlarından, gerçekten kurtulmak istiyorsanız Craigslist'de gerçekten ucuz şeyleri ücretsiz olarak listelemek her zaman daha iyidir. Bence bu "Ne anlaşma, çok ucuz!" vs "Sorun nedir, neden ücretsiz?"
Doresoom

0

Birini alıp büyük bir çerçevesiz aynayı uygun bir şekilde atmak için, en azından Houston, TX'de Mor Kalp, Kurtuluş Ordusu, Şerefiye ve İnsanlık Habitatının (Restore) olmadığını öğrendim. her boyutta çerçevesiz aynaları alın.

Almak için istekli yerel bir cam dükkanı vardı, ama onlar bir ücret.


3
Bu cevap, onları nasıl bulduğunuzu açıkladıysanız Houston'da olmayan insanlar için daha yararlı olacaktır : internet araması, sarı sayfalar, ... Bu şekilde, insanlar kendi yöreleri için nakliye araçları bulmak için aynı yöntemi kullanabilirler.
Niall C.

Organizasyonla ilgili personel ile yaptığım web sitelerine ve telefon görüşmelerine göre Habitat for Humanity çerçevesiz aynaları kabul etmeyecek
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.