Bu küçük metal kapı nedir?


9

Altı hafta önce satın aldım ve bir eve taşındım. Evle birlikte gelen yarı gömme mobilyalar vardı, ama iğrençti, bu yüzden yakın zamanda kaldırmıştım ... Bu da beni buna götürdü. Kül blok duvarın içine açılan bir demir kapı var. Belirgin bir amaç yok, görünür boru veya valf ya da başka bir şey yok. Bu ne olabilir?resim açıklamasını buraya girinGörüntü açıklamasını buraya girin]! [görüntü açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


17

Şömine külü temizliği.

Şöminenin arka merkezinde bir kül damlası açıklığı olacaktır.

Bu tarihin şöminenin 24 saat kullanıldığı popülerlik. Külleri sıcak kömürlerle güvenle düşürebilir ve daha sonra soğuk külü çıkarabilirsiniz.


Benden hemen önce sahibi bir odun yanan fırın eki taktı. Artık bir kül damlası olarak işlevsel olmaması muhtemel mi?
JK

Bakmak ve görmek zorundasınız, hem kapalı bir çelik tabanla kapatacak hem de açıkta bırakacak uçlar gördüm. İşlevsel olmadığını düşünüyorum. Bir açıklık olsa bile onu kullanmak zorunda değilsiniz. Tipik olarak açıklık, kullanım için fırını (şömine aracı kullanarak) çeviren metal bir kapı ile kaplıdır.
Tyson

Odun veya kömür yakarken şömineyi temizlemenin çok daha kolay bir yoluydu. Sadece bir poker ile iç kapıyı yukarı kaldırın ve kutunun altındaki her şeyi içeri itin ve kutu dolduğunda kapatın standart bir şömine kürek temizlemek için doğru büyüklükteydi. +
Ed Beal

Profesyonel şömine ve temizlenmiş benim şömine vardı onlar açıkça açıkça kül temizleme kullanmak için talimat, düşen kül çok toz karıştıracaktır düşünüyorum.
DaveD

1
@Makyen WOW. Teşekkür ederim. Güvende olmaktan bahsettim, ama sanırım senin kadar güvenli değildim. Ateş yakmak için 3 şeye ihtiyaç duyar: yakıt, ısı ve oksijen. Şahsen, birkaç gün boyunca açık havada bir patlamış mısır tenekesine mühürlendikten sonra soğuk kül dışında hiçbir şeyim olmadı. Maalesef imha edilmesi zor olan tam bir karmaşa yapmayı önermedim!
Tyson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.