220 V hattını iki 110 V hattına bölmek?


14

Garajımda 220 V priz için kablo var. Dört telli bir kurulumdur (iki sıcak, bir nötr ve bir toprak). Devre kesici kutusundaki 20 amperlik, çift kesiciye monte edilmiştir. Bu çıkışı çıkarmak ve yerine iki adet 110 V priz takmak istiyorum. Sıcak kabloların her birini bir elektrik kutusunun içindeki çıkış 1 ve 2'nin sıcak tarafına geçirmeyi planlıyorum. Planım nötrü kutunun içine bölmek ve çıkış 1 ve 2'nin nötr tarafına çalıştırmak ve aynı şeyi toprakla yapmaktı.

Bu sorunu araştırdım, ancak çelişkili cevaplar buldum. Bu cevap, zaten 20 amperlik bir çift kırıcıda olduğu için bunun kabul edilebilir olacağını gösteriyor:

İki devre nötr paylaşabilir mi?


nötr ya da bir şey daha az - aynı zamanda bir 20A kablo?
chux - Monica'yı

1
Hepsi 12 ayar teli.
Kevin Bright


1
Hem toprak hem de nötr olduğu ve nötr, kesici kapasitesi için derecelendirildiği sürece, TAMAM olmalıdır. Yaklaşık 1975'ten önceki 240V devrelerinde genellikle hem toprak hem de nötr olarak görev yapan tek bir tel vardı ve bu, (3 pimli) 240V prizi için dedesi dışında yasal olmayacaktı.
Hot Licks

1
Bunu yaptığınızda , kesici kutusuna ne yaptığınızı açıklayan bir not bırakın . Şalterler, iki odanın aynı fazda olacağı şekilde kutunun içinde hareket ettirilirse, nötr, bir kesici tarafından korunmayan aşırı akım taşıyabilir; sadece sıcaklar bir kesici tarafından korunur. Unutmayın, sadece bugün güvenli kılmak zorunda değilsiniz ; gelecekte değişiklik yapan cahil insanların güvenliğini dikkate almalısınız. Evim bu şekilde yanlış yazılmıştı ve bu şekilde nasıl olduğunu anlamak oldukça arkeolojik bir kesinti süreciydi.
Eric Lippert

Yanıtlar:


13

Evet, kesinlikle yapabilirsiniz. Çok Telli Şube Devresi olarak adlandırılır. İki sıcak bacak nötrleri paylaşır. Oldukça yaygındır.

Not: Nötr ve toprak tellerini pigtail ettiğinizden emin olun, prizlere papatya dizimi YAPMAYIN.

İlgili bir Ulusal Elektrik Yasası referansı:

210.4 Çok Telli Branşman Devreleri.

(A) Genel. Bu madde tarafından tanınan şube devrelerine çok telli devreler olarak izin verilecektir. Çok telli bir devrenin birden fazla devre olarak kabul edilmesine izin verilmelidir. Çok telli branşman devresinin tüm iletkenleri aynı panodan veya benzer dağıtım ekipmanından olmalıdır.

2 No'lu Bilgi Notu: Çok telli devrelerde topraklı iletkenlerin sürekliliği için bkz. 300.13 (B).

(B) Bağlantı Kesme Araçları. Her çok telli branşman devresine branşman devresinin çıktığı noktada tüm topraklanmamış iletkenleri aynı anda ayıracak bir araç sağlanacaktır.

Bilgi Notu: Kesme aracı olarak tek kutuplu devre kesicilerin kullanımı hakkında bilgi için 240.15 (B) 'ye bakınız.

(C) Hattan Nötr Yüklere. Çok telli branşman devreleri sadece hat-nötr yükleri besleyecektir.

İstisna No. 1: Yalnızca bir kullanım ekipmanı sağlayan çok telli bir dal devresi.

İstisna No. 2: Çok telli branşman devresinin tüm topraklanmamış iletkenlerinin branşman devresi aşırı akım cihazı tarafından aynı anda açılması.

İyi şanslar!


Mükemmel cevap. NEC referansı için teşekkürler. Ancak, bu yanlış yapılırsa garip voltajlar alacağınızı eklemek istedim. Bir devre kapalı olduğunda 5-20V olacak eski evlerde bunu çok görüyorum. Çoğu durumda ikinci paragrafınızla devam etmenin bunu en aza indireceğine inanıyorum.
mreff555

4

ArchonOSX ne diyor.

Ancak, birçok yerde GFCI veya AFCI gereksinimi nedeniyle MWBC'ler gözden düşüyor. Örneğin, garajınız için GFCI koruması gerekir.

Bir MWBC'ye GFCI koruması koymak can sıkıcı bir durum. Servis paneline takmak pahalı 2 kutuplu bir GFCI gerektirir - GFCI cihazları korumalı bir nötr paylaşamadığı için tutamak bağlama düzenli kesicileri yapmaz.

GFCI deadface veya liveface * modüllerini kullanabilirsiniz ... Ancak bu, yarım devre kalıcı olarak ayrıldıktan sonra gerçekleşmelidir. Yani, hot1 doğuya gider, hot2 batıya gider, nötr böler ve bölünmeden sonra her dalda bir GFCI liveface / deadface ve oradan papatya zinciri çıkışları koyabilirsiniz.

Tek bir kutuya 2 GFCI yüklüyorsanız, bunun derin bir kutu olduğundan emin olun. Metal ise, derin bir 4 "veya derin 4-11 / 16" kare kutu ** ve ardından kubbeli bir kutu kapağı değil, 2 gang çamur halkasına geçmenizi öneririm. 4 "kubbeli kutu kapakları daha temiz bir kurulum sağlar, ancak montaj vidası kulaklarını bir GFCI (veya herhangi bir Decora) cihazında bükerek yeniden kullanılamaz hale getirmeniz gerekir. 4-11 / 16 kutularına geçebiliyorsanız, sorun kubbeli kapağı görebiliyorsanız ve GFCI kulakları için boşluk olup olmadığını kontrol edin.

* Aksi takdirde GFCI + priz birleşik cihazı olarak bilinir.

** bunlar gerçek elektrik kaynağında daha ucuzdur - büyük kutu yağ kutularında sizi güvence altına alır. Ayrıca büyük kutuda 4-11 / 16 kutuları için ihtiyacınız olan kapaklar olmayacaktır.


1
Teşekkürler. Onun GFI konusunu düşünmemiştim. Kablolama amacıyla, mevcut 20 amp çıkışlarımı iki GFI 20 amp çıkış için değiştirebilirim, değil mi?
Kevin Bright

Evet, yapmalı. Sadece LINE terminallerine takın, LOAD terminallerini kullanmayın. Bu nedenle şişman GFCI'leri sığdırmak için tavsiyem. Ve kurulduktan sonra, bunlardan birinin LOAD terminallerinden çıkarak ek çıkışlar ekleyebilirsiniz.
Harper - Monica'yı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.