THIN halı tutkalı tabakasını betondan nasıl çıkarabilirim?


11

Bizden önce bu evin sahibi millet en ucuz insanlardı. Halıyı beton zeminimize çok ince bir tutkal tabakasıyla yapıştırdılar. Şimdi, onu kazıyarak korkunç bir zaman geçiriyorum. Lowe'den aldığımız bazı yapıştırıcı sökücüyü kullanmayı denedim, ancak ıslatmaktan başka bir etkisi yok gibi görünüyor :(

Yerel hırdavatçılarım arasında şunlar sayılabilir: Locke & Lowe's. Araç kiralayan yerel bir mağaza da var, ancak seçimlerinin kapsamından emin değilim, bir örnek olarak çit direklerini kazmak için bir kez burgu kiralayabildim.

Çözücüler hakkında herhangi bir öneriniz var mı? Araçlar?


Ne tür bir yapıştırıcı var mı? Farklı çözücülerle küçük noktaları test edin. Aseton, mineral ispirtolar, denatüre alkol, vb.
shirlock evleri

1
Bu yapıştırıcılardan bazıları bir duvar kağıdı vapuru ile yumuşatılabilir ve beton taşlama makinesinden çok daha az karmaşa ile kazınabilir ve düşündüğünüzden daha hızlı olabilir.
Matt

Yanıtlar:


5

Alet kiralama yerleri muhtemelen beton zeminlerin yenilenmesi gibi büyük işler için beton değirmenleri kiralar ve daha sonra köşelere giren bir zımpara kullanabilirsiniz.

Zemin Öğütücü

Zemin Öğütücü

Beton Zımpara

Beton Zımpara

Tutkal miktarına bağlı olarak muhtemelen bunlardan birini veya her ikisini kiralayabilirsiniz. Eğer sadece sivilceli ise, el zımpara makinesini kullanabilirsiniz.

Dediğim gibi, bunlar profesyonelce beton finisaj için zemin hazırlamak içindir. Eğer inceyse, bant zımpara veya avuç içi zımpara makinesi deneyebilir ve bir kâğıt örneği satın alabilir ve hangisinin en iyi sonuç verdiğini görebilirsiniz.

Bantlı zımpara

Bantlı zımpara

Palmiye Zımparası

Palmiye Zımparası


1
Cevabınız, cevabınız için teşekkürler. Eşim & ben bu gece sanders & büyük çimento değirmeni hakkında daha fazla konuşuyoruz. Yarın araç kiralama yerine gidip nelerin mevcut olduğunu görüyorum.
Joshmax

5
Zemini öğütmeyi seçtiyseniz, çok sayıda aşındırıcı ped aldığınızdan emin olun. Yapıştırıcılar hızlı bir şekilde kirletecektir.
shirlock evleri

6

Krud Kutter Yapıştırıcı Sökücü, sağlam uzun saplı zemin sıyırıcı (ve elbo gres) ile birlikte birkaç tencere kaynar su ve 60 grit zımpara elekleri ile büyük bir yörünge zımparası kullanarak sona erdik .

Bu hala tüm yapıştırıcıyı almadı :( ama yeterince kapalı var ve bize söylendiğine ve çevrimiçi okuduğum şeye dayanarak, zemini boyamamız için yeterince pürüzsüz.

Umarım, bu daha sonra başka biri için yararlı olacaktır :)


4

Tutkal hala biraz yapışkansa, önce bir torba un alın ve bir avuç dolusu zemine atın, tüm zeminde süpürün. Bu kalkmak çok daha az dağınık hale getirecektir. Sonra bol bıçaklı 4 inçlik bir zemin kazıyıcı alın ve şehre gidin. İşte Lowes'un kazıyıcısının bir resmi. Her ne kadar biraz daha uzun saplı bir tane bulmaya çalışsam da.

4 inç sıyırıcı

Biraz zaman alır, ama gerçekten en kolay ve en ucuz yöntem. Zımpara tablalarına ve alet kiralamaya küçük bir servet harcayacaksınız. Uzun saplı 8 inçlik zemin sıyırıcıyı almak cazip olabilir. Yapma, bu iş için değer verenden daha fazla iş. Yaklaşık 18 inçlik sap uzunluğuna sahip 4 inçlik kazıyıcıyla sopa yapın ve bir seferde yaklaşık 2 inçlik bölümler yapmak için tam 4 inç genişliğini kazımayı denemeyin. Nispeten kolay gelmelidir. Zımpara tablaları ve taşlama makineleri ile ilgili sorun, yapıştırıcının bunları çok hızlı bir şekilde yapıştırması ve işe yaramaz hale gelmesidir.


Yukarıda bahsedilen un yöntemi, tüm bodrum katını önceki sahiplerden halı çaldığımız küçük bir halı tutkalı şeridi için hızlı ve ucuz bir şekilde çalıştı.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.