Çapraz dişli su hortumu çıkarılamıyor


9

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girinDış hortumumu musluk musluğundan çıkaramıyorum ve çapraz dişli olabileceğini düşünüyorum. Boru anahtarı kullanıyorum ama tüm bağlantı dönmeye devam ediyor. Sökmek için bir tesisatçıya ihtiyacım var mı?

** ÖNEMLİ GÜNCELLEME: Bir DIY felaketini önlemek için, hemen tüm boruyu, vanayı ve spigotu 175 $ maliyetle değiştirmeyi öneren bir tesisatçı çıktı. StackExchange katılımcılarından en iyi önerileri ve bilgilendirici yorumları aldıktan sonra, ilk önce hortum bibbindeki geri akış önleyici piminin üstünde bir çentik kesmek için bir dremel kullanmayı denemesini istedim ve gerekirse yakayı bir parçada soymak için dilimleyin. maliyeti 75 $. Bu yöntem 20 dakika sürdü, tamamen başarılı oldu ve bana 100 dolar kazandırdı!
Bittiğinde kesilen parçaları inceledi ve hortumun çıkarılmasını önleyen sorunun çapraz diş çekme veya soyulmuş iplikten kaynaklanmadığını bana bildirdi; daha ziyade, benzer olmayan metallerden dolayı korozyona neden olan pirinç hortum biblinde alüminyumdan yapılmış bir hortum konektörünün kullanılması. ** PLUMBING 101: GELECEK KALDIRMA İÇİN KULLANILAN PARÇALARDA ASLA DISSIMILAR METAL BAĞLANTI KULLANMAYIN! Hortumu pirinç fitingli bir hortumla değiştirdim;)


6
bağlantı parçasını yerinde tutmak için başka bir anahtar alın
cırcır ucube

Geri akış önleyici veya hızlı bir bağlantı kesme olsun, ayar vidasını bir şekilde aşmanız gerekir. Belki bir Dremel ile taşlama tavsiye ederim.
Hot Licks

Yanıtlar:


12

Bu hızlı bir bağlantı değil. Bu, musluk ve hortum arasında bir geri akış önleme cihazıdır (vakum kesici). Hortumunuzun su giriş noktası olmasını ve belediye su sistemine içilemez su girmesini önler. Bunun nasıl bir örneği, bir itfaiye aracı yangın yangın musluğunuza eviniz tarafından bağlanır ve su pompasını çalıştırırsa ve su şebekesinden sağlayabildiğinden daha fazla su emerse. Bu, su hattında bir vakuma (negatif basınç) neden olur ve bir mutfak musluğu açmak sadece su ana sistemine hava verir, ancak bunlardan birine sahip olmayan bir bahçe hortumu çamur / gübre / havuz suyu / vb. Diğer şeyler suyun geri akışına neden olabilir, ancak bu aklıma gelen en iyi örnek.

Bahçe hortumu bağlantı parçası tamamen sıkışmışsa, geri akış önleme cihazını çıkarmanın ve değiştirmenin bir sonraki en kolay yolu olacağını düşünüyorum.

Bu bir ayar vidasıdır, ancak ayar vidası, bir ev sahibinin birçok yerde koda karşı olabilecek cihazı istemeden çıkarmasını önlemek için sıktıktan sonra kırılmak üzere tasarlanmıştır. Çıkarmanın yolu, ayar vidasının üstünde bir dremel aleti ile bir çentik öğütmek ve daha sonra ayar vidasını geri çekmek için düz bir tornavida kullanmaktır.

Ayar vidasını çıkarmadan bu cihazı sökmeye çalışarak hortum bağlantılarınızın dişlerine zarar vermeniz çok olasıdır. Ayar vidasını çıkarırsanız ve hala çıkmazsa, muhtemelen tüm valfi değiştirmeniz gerekir.

Ancak bir tesisatçı aramaktan kaçınmaya çalışıyorsanız, deneyeceğim son şey, tüm geri akış cihazından veya tüm bahçe hortumu bağlantısından dikey bir çentik öğütmek ve kelimenin tam anlamıyla dişlerden iki parçaya ayırmaktır. Çalışmayabilir, ancak zaten dremel aracına sahipseniz denemeye değer. İkisi de pirinçten yapılmıştır, bu yüzden elinizde olan tek şey varsa bir demir testeresi ile yumuşak ve kesilmesi kolaydır!

3/4 "Vakum Kırıcı, Pirinç, FNPT Bağlantı Tipi

3/4 "Vakum Kırıcı, Pirinç, FNPT Bağlantı Tipi


1
Daha önce Dremel öğütmek ve bölmek yaptım ve sonunda işe yarıyor.
Todd Wilcox

2

Bence bu hızlı bir bağlantı kesildi. Erkek bağlantı elemanı musluğa kalıcı olarak tutturulmuştur ve altın renkli alüminyum parça bileziği musluktan çekerek (kaydırarak) ayrılır.

Bence.


1
Teşekkürler Bob ve Machavity. Daha yakın bir resim ekledim çünkü serbest bırakmak için bir vida yok gibi görünüyor. Söyleyebileceğim en iyi şey, sabit erkek bağlantı parçasına batmış bir pim var gibi görünüyor. Yakayı musluktan kaydırmak için hangi aleti kullanmam gerektiği konusunda herhangi bir öneriniz var mı?
RAS

@RAS Yandaki yakanın deliğini açmayı deneyin ve sonra onu sıkın
Machavity

3
@RAS Bu pim aslında Jeff'in yayınladığı resimde gördüğünüz vidadır. Sıkıldıkça kopacak şekilde tasarlanmış dar bir biti vardır. Bu şekilde (delmeden) çıkaramazsınız ve büyük olasılıkla altta yatan iplikleri tasarımla hasar görür - bu bir anti-sabotaj özelliğidir. Bunlardan biri güneye gittiğinde evimdeki tüm musluğu değiştirmek zorunda kaldım. Bunu çıkarmak için hortumu yok etmeye çalışacağım, daha ucuz olacak.
Ukko

2

Hortumun dönmekte olan "bağlantısı" sadece bir kapaktır. Muhtemelen kapağı kesebilir ve daha sonra içerideki gerçek bağlantı parçasını çevirebilirsiniz.

Ancak, en iyi seçeneğiniz Jeff'in önerdiği şekilde geri akış önleyiciyi kaldırmak ve yeni bir tane yüklemek. Hortum çapraz iplik geçirilmişse, muhtemelen geri akış önleyicide hasarlı dişlere sahipsiniz ve muhtemelen yine de değiştirmeniz gerekecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.