Yıkılan mevcut bir çatı güvertesini kaplayabilir misiniz?


7

Çatımı sökmeye çalışıyor. Çatı katı, çatının değiştirilme sayısı nedeniyle bozulmaya başlayan 3/8 "kontrplak olarak ortaya çıktı.

Güverte, damlama kenarı boyunca yer değiştirdiğimiz birkaç nokta dışında çürümüyor. Başlıca konular kontrplak çatlağını duyabiliyor ve etrafta yürürken altında hissettiğini hissediyor olmanız. Daha önce olmamasına rağmen, defalarca bir adım atacağımızdan korkuyorduk.

Sorun şu ki, işleri güçlendirmek için mevcut güverte üzerinde ikinci bir kılıf kaplama koyabilir miyiz? Mevcut kontrplak üzerine 7/16 inç OSB çivilemeyi ve katmanlar arasındaki bağlantı noktalarının hizalı olmadığından emin olmayı düşünüyoruz.

Kodun veya bu yaklaşımın doğasında olan diğer sorunların farkında olan var mı? Bu noktaya değinecek hiçbir şey bulamadım.

Biraz Saint Louis'in güneyindeyiz, eğer fark yaratırsa çatı perdesi 12'de 5'tir.


1
3/8 "çatı kılıfı? Benimle dalga geçiyor olmalısın. Vay. Bu soru oldukça uzun ve ayrıntılı bir cevap gerektiriyor.
shirlock homes

1
Eminim, havalandırma kapaklarını kapatıncaya kadar ölçmenin yarısı olduğunu düşündüm. Bir yandan not olarak, yeni zona 3 / 8'ler izin verilen minimum kalınlık olduğunu söylüyor.
Rozwel

1
Güvenli bir şekilde kapatabilseniz ve koda bağlı kalsanız bile ... Bunun gibi bir projede, kötü bir şeyi ortaya çıkardığımda her zaman bir kaldır / değiştir yaklaşımının hayranıyım. Uzun vadede bakımı / çalışması kolaydır.
Randyaa

Yanıtlar:


2

Yapıyı görmeden söylemek zor ama asfalt zonaların başlaması için zemin kaplaması tasarlandı. OSB'yi üst üste koyabilirsiniz, ancak zamanla, o yüzeyi temizlersiniz (çiviler vb.) Ve yeni yüzeyleri birbirine yapıştırırsanız, sıyrılabilirsiniz.

Ayrıca çatıda ekstra ağırlık bırakıyorsunuz ve kirişler arasında zaten bir bozulma hissediyorsanız, sonuçta aynı sorunla daha kalınlaşabilirsiniz.

Asfalt ile gidecekseniz, kirişe aralığınıza bağlı olarak en az 7/16 OSB'ye yükseltmek isteyebilirsiniz.


1

Çatı katlama gibi 3/8 "kontrplak olan 60'lı bir evin vardı birkaç yer dışında tamam oldu.

Ben de yırtılma hayranıyım, ama kontrplak çürük olmadıkça (ayrı düşme anlamında) muhtemelen üzerini cildim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.