Alçıpan Boyama: Burada astar boyamaya devam etmem gerekiyor mu?


6

Önceki boya işinin çok iyi olmadığı bir odayı resim yapıyorum. Fırça izlerini büyük bir mesafeden görebilirsiniz, her yeri kapladı ve boya sulandı (inşaatçılar teşekkürler). Topraklı bir portabello rengiydi ve düz bir boyaydı. Bunun üzerine Sherwin Williams Süre (Saten) ile başka bir toprak renginde (kahverengi yerine toprak yeşili) resim yapacağım. Muhtemelen 2 kat için yeterlidir.

Önce duvarları zımparalamaya çalıştım, ancak pürüzsüz olamadım, yaklaşık 5-6 saatlik zımparadan sonra pes ettim ve renkli Sherwin Williams çok amaçlı lateks astar boyası. Hem inşaatçılar tarafından bırakılan fırça darbelerini hem de bıraktığım yeni fırça darbelerini ve silindir izlerini görebiliyorum. Düşük taneli süngerle zımparalamak bu duruma gerçekten yardımcı olmaz. Ayrıca, tek kat astar hala birkaç boyanın önceki boyanın ipucunu gösterebilir.

Benim sorum şu: kullanarak 2 kat Sürümü bu primer iş üzerine uygularsam uygun resim teknikleri (araştırmamı yapıyorum, bu yüzden astar boya ile yaptığım hataları tekrar asıl boya ile yapmam), büyük olasılıkla hataları kapsayacak mı? Burada ne yapmalıyım?

Yanıtlar:


10

Fırça izlerini görebileceğinizi söylediğinizde, aslında düzensiz yüzeyli olduklarını mı kastediyorsunuz? Yani - sadece görsel bir efekt mi, yoksa boyanın derinliğindeki gerçek bir farktan mı bahsediyoruz?

İkincisi ise, hafif derz bileşiği olan bir yağsız kat yapın ve kuruduğunda, hafifçe kumlayın VEYA büyük, hafif nemli bir süngerle pürüzsüz hale getirin, daha sonra astar uygulayın.

Kendi fırça darbelerinize gelince - silindiri yönlendirin, böylece silindir çubuğu hareketinize öncülük eder. Doğru hareket ediyorsanız, çubuğu sağa yerleştirin. Sola gidiyorsanız, çubuğu sola koyun. En fazla baskı, çubuk tarafında olacak, bu nedenle hareketin "ön" tarafında tutmak, hafif dokunma tarafının (arka), üstünden tekrar geçerken düzensiz darbeleri yumuşatacak olması anlamına gelecektir.

Şimdi, doku ile ilgili gerçek bir sorun değilse, sadece dikişleriniz açıksa - o zaman uygun bir fırça tekniğini kullanarak, iyi bir AĞIR astarla yeniden hazırlayın ve iyi olacaksınız. :)


Ah, evet .. bana çok yumuşak geliyor .. Sanırım örtbas etmeyeceğini açıkça görebildiğimden, teşekkürler. Yani, daha iyi bir astarla tekrar astarlamadığım için pişman olacağım (altındaki katın benzer bir karanlığın düz boyası olduğunu unutmayın)?
insipid

2
Üzgünümden daha güvenli olduğunu söylüyorum - pişman olacağınızı kesin olarak söyleyemem, ancak bir kez astarlamadan hemen sonra yüzeyin görünüşünü beğenmiyorsanız, son katın şu anda taklit edeceği kesindir. bak.
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.