Bu termit hasarı mı ve varsa onarabilirim?


8

Bodrumda bir cıvata depolama rafını hareket ettiriyordum ve duvardan çıkardığımda, arkasındaki duvarın küflü olduğunu fark ettim. Sonra boyada bir dalgalanma olduğunu fark ettim ve elimle izlediğimde, boya nispeten iyi tanımlanmış dikey bir yolda çatladı. O noktada duvarın kaldırılması gerektiğini biliyordum.

Bunu yaptığımda, çok yumuşak bir alçıpan buldum ve arkasındaki yalıtım karartıldı.

Hepsini çıkardım ve biraz odun yemiş olduğunu gördüm. Sonra bir sürü odun yendiğini fark ettim. Burada ne olduğundan ve nasıl ilerleyeceğimden emin değilim.

Boya çatlaması Ahşap yenir Küflü


Kontrplakın diğer tarafında ne var? Orada notun altında mısın? Betonla temas eden odun işlenmiş mi?
dbracey

Panelin diğer tarafında kir varsa, ağlayacağım ...
dbracey

Kontrplakın diğer tarafında siding. Orada hemen hemen sınıfta ve diğer tarafında sundurma altında küçük bir depolama alanı var. Betona dokunan ahşap işlem görmemiş gibi görünmektedir. Nerede olduğumuzu açıklığa kavuşturmak için 2 fotoğraf daha: i.imgur.com/nL25K.jpg i.imgur.com/Hv2nO.jpg
kavisiegel

1
Kitlesel olduğunuzu görünce marangoz karıncalarından şüpheleniyorum, ama termitler mümkün. Etkilenen tek küçük alan bu mu? Eğer öyleyse, eşiğin ve birkaç kısa diz duvarı saplamasının değiştirilmesi basittir. Yükler için endişelenmeyin, kötü şeyleri kesin, yeni bir eşik koyun ve
saplarınızı

BTW, önerilen PT BMitch kullanın. Sevin ile vakfın etrafına püskürtün, karıncalar için iyi çalışır veya mevsimsel tedavilere kaydolun.
shirlock evleri

Yanıtlar:


7

Son birkaç resim ahşap sıkıcı böcek hasarı gibi görünüyor (termitler veya marangoz karıncaları). Bölgeye böcek ilacı püskürtür, evin etrafındaki bir yem tuzağı kurarım ve bu konumda kız kardeşim veya saplamayı basınçla muamele edilmiş 2x4 ile değiştirirdim.


Alttaki yatay kiriş de yenir, bunu nasıl değiştirebilirim? Orada hiçbir böcek görmüyorum, bir istila hakkında endişelenmemem gerektiğini söylemek güvenli mi? Duvarda da örümcekler vardı, bu yüzden örümceğin karıncalara ziyafet
vermesinden

1
@kavisiegel Örümcekler (ve bu konudaki termitler) bir nem sorununu gösterir. Alt plaka da dahil olmak üzere PT kereste ile yapabileceğiniz şeyleri değiştirmek için daha fazla neden. Alt plakayı değiştirmek için, eğer bu yük taşıyıcıysa, yükü taşımak için geçici bir yapı inşa etmeniz gerekebilir. Ama aynı zamanda yapıya giren herhangi bir su kaynağını bulmaya ve mühürlemeye çalışacağım.
BMitch

Herhangi bir onarım veya tedavinin başarılı olması için neden bu noktayı seçtiklerini düzeltmeniz ve düzeltmeniz gerekir. Su sızması oldu mu?
mikes

1
@kavisiegel BTW, PT ahşap ile, sıcak daldırma galvanizli çivi istiyorum. Diğer tırnaklar PT kimyasalları ile reaksiyona girecek ve paslanacaktır.
BMitch

2
@kavisiegel Bir dış duvar olduğu ve özellikle üçlü saplamalarla yük taşıma olacağı düşünüldüğünde. Bunu düzeltmek tarif ettiğinizden kolay olmayacak, bu yüzden sigorta şirketini ve bazı profesyonelleri doğru ve güvenli bir şekilde yapmak için aramanızı tavsiye ederim.
BMitch

3

Dikkat edilmesi gereken ilk şey böcek sorunudur. Bu konumda hiçbirini görmemeniz iyi, ancak bu, evinizde başka bir yere taşınmadıkları anlamına gelmez. Haşere kontrol uzmanına gidecektim. Mahallemizde termit sorunları var. Bu nedenle proaktif olmak için bir hizmetimiz var. Temelde ilkbahar ve sonbaharda dışarı çıkarlar ve evi incelerler ve çiğnemek ve başka bir yerde yemek için böceklere bir mesaj olarak çevre etrafına kimyasal bir kalkan bırakırlar. Ayrıca çevre etrafındaki nem problemlerini ve nem gibi hataları gidermek için adımlar attım.

Çerçeveleme çürümüşse, muhtemelen en iyisi onu değiştirmek. Daha önce yemek yedikleri bir simliar meselem vardı. Sonunda her şeyi yeniden şekillendirdim. Dikkat edilmesi gereken önemli olan, duvarın yük taşıması olup olmadığıdır. Eğer öyleyse, kalıcı çözüm inşa edilmeden önce geçici bir destek sisteminin (jak kullanımı gibi) mevcut olması gerekir. Yük taşımayansa, söküp yeni bir çerçeveye koyabilirsiniz. Böcekler ahşabı yerse, gücü ve bütünlüğü tehlikeye atılmış olur.


Evet, eminim bu duvar yük taşıyor. Değiştirdiğimde muhtemelen ortada bir kriko kuracağım. Nem probleminizi nasıl tespit ettiniz? Benim hayatım boyunca suların nereden geldiğini anlayamıyorum. Bir tuvalet sızıntısından geldiğine ikna oldum, ancak 4 yıl önce düzelttim ve hareket ettiğim duvardaki şey 2 yıl önce kaldırıldı.
kavisiegel

Evin etrafındaki birçok alanı yeniden düzenledim. En çok sorun yaşadığımız yerde taşları koydum ve malçları çıkardım. Biz sorunları vardı alan sunroom ekranlı oldu. Yağmur yağdığında, sadece pencereler için ekranlar olduğu için içeride çok fazla su vardı. Ben pencereler, siding vb. Böylece daha fazla su içinde bir 3 sezon odaya dönerek sona erdi. Proaktif haşere kontrolü de sorunları önledi. Çok kumlu toprakta yaşıyoruz, bu yüzden termit hareketi kolaylaştırır (en azından böcek adamının söylediği şey).
Jon Raynor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.