Alçak tavanların daha uzun görünmesini nasıl sağlayabilirim?


8

Bodrumumu yeniden şekillendiriyorum. Tavan yaklaşık 6'6 gömme aydınlatma zaten kurulmuştur. Tavanın daha uzun görünmesini sağlamak için ne yapabileceğimi bilmek istiyorum.

Yanıtlar:


8

Genel olarak, açık renkli tavana sahip bir oda, koyu renkli tavana sahip bir odadan daha uzun görünecektir. Bununla birlikte, daha koyu bir renkte boyanmış gerçekten küçük bir alanda, tavanı aynı renkte boyamak, duvar ve tavan arasındaki sınırı kaybolacak ve böylece tavan yüksekliğini görerek ölçmeyi zorlaştıracaktır.

"Sıcak" tonlarda boyanmış odalar için ilgili bir teknik, tavan boyasını duvarlarınızdan daha açık, ancak aynı temel tonda iki renk tonu tonlamaktır. Bu, daha karanlık bir tavanın oluşturabileceği "kapalı" bir his yaratmadan çizgiyi bulanıklaştıracaktır.

Duvarlarda dikey şeritler kullanmak gözü yukarı ve aşağı çekecek ve duvarların gerçekte olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Ayrıca duvar ve tavan arasındaki çizgiyi bulanıklaştırarak perspektifi biraz hile yapabilirsiniz. Duvar rengi ve tavan rengi arasında, duvarda başlayan ve tavanda biten bir degrade boyamak, odanın daha uzun görünmesini sağlayan biraz zorlanmış bir perspektif verecektir. Benzer ama daha kolay, beyaz tavandaki koyu duvarlarla aynı renkte bir kenarlık boyamak, duvarın tavan başlamadan gerçekte olduğundan biraz daha yüksek olduğu izlenimini verecektir.

Son bir şey; gömme aydınlatma insanların yolundan uzak dururken, tavanın bir tarafındaki kenardan karşı kenara kadar 180 * süpürmeyi tam olarak aydınlatmaz; ışığın kabına veya tepsisine girdiği açının neden olduğu bir gölge bandı alırsınız. Bu, duvarların algılanan yüksekliğini azaltabilir. Işığı, gölgeyi dolduran duvarlar boyunca aydınlatmak için duvar aplikleri veya masa / zemin lambaları gibi diğer kaynaklardan gelen ışıkla doldurmayı deneyin.


1
Cree (sürücü, LED ve trim) gibi bazı LED gömme kitleri, floresan gömme göre daha fazla yan ışık atıyor. Duvarları kumarhanedeki orijinallerden daha fazla yaktıkları için bir Hint Kabilesi Cree'yi vurdular.
lqlarry

3

Başka bir ipucu - süpürgeyi duvarlarla aynı renkte boyamak da odanın daha uzun görünmesini sağlayabilir. Bunu bodrumumda yaptım ve sadece aynı renk boyayı duvar boyasından biraz daha parlak bir parlaklık ile kullandım (örneğin duvarlarda yumurta kabuğu, süpürgede saten)


3

Işıkların zaten monte edildiğini anlıyorum, ancak başka bir yol tavan koymamak ve kirişleri açıkta bırakmak. Muhtemelen "şehir kahve dükkanı" için siyah boyayabilirsiniz. Bu size ekstra 10 inç tavan yüksekliği verecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.